Dizüstü bilgisayarıma işletim sistemi önerisi

Bu konuyu okuyanlar

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
benim tavan arasında duran bir HP laptop um var çok iyi bir laptop değil kendisi 2000-2008 yıllarından kalma bir emektardır,içerisinde windows xp işletim sistemi mevcut ama xp yi sevmediğim için,bana uygun (düşük sistem gereksinimli) kullanışlı bir işletim sistemi öneriniz varmıdır. bu arada içerisindeki işlemci ram ve ekran kartını hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla call of duty 2 gta vice gibi o dönemin güzel oyunlarını kasmadan oynatabiliyordu tahminen 1.4ghz işlemci 2gb ram 200mb civarında grafik belleği ve 75 gb da hdd alanı mevcut

sevdiğim işletim sistemleri:
1.chrom os
2.android
3.prime os

4.linux

The Fisher

Asistan
Reaksiyon puanı
175
benim tavan arasında duran bir HP laptop um var çok iyi bir laptop değil kendisi 2000-2008 yıllarından kalma bir emektardır,içerisinde windows xp işletim sistemi mevcut ama xp yi sevmediğim için,bana uygun (düşük sistem gereksinimli) kullanışlı bir işletim sistemi öneriniz varmıdır. bu arada içerisindeki işlemci ram ve ekran kartını hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla call of duty 2 gta vice gibi o dönemin güzel oyunlarını kasmadan oynatabiliyordu tahminen 1.4ghz işlemci 2gb ram 200mb civarında grafik belleği ve 75 gb da hdd alanı mevcut

1.chrom os
2.android
3.prime os

4.linux
Linux Mint XFCE veya Windows 7 Starter kurabilirsiniz.İşlemcinizin bitini yazarsanız daha iyi yardımcı olabilir ve olabiliriz.

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
Linux Mint XFCE veya Windows 7 Starter kurabilirsiniz.İşlemcinizin bitini yazarsanız daha iyi yardımcı olabilir ve olabiliriz.
Nasıl Windows 7 Starter kurulsun ki bizim 10 yıllık Dizüstü Bilgisayar Windows 7 Home Basic varken aniden kapanıyor ve içinde Sata 3 SSD var.

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
lütfen sistemi kasmayacak bişey olsun

The Fisher

Asistan
Reaksiyon puanı
175

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
Bence Linux Mint XCFE kurabilirsiniz veya en hafif daha güncel ve Windows şartsa Windows 7 Starter kurabilirsiniz.

The Fisher

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Linux Mint XFCE ideal ancak dahada düşük istiyorsan Lubuntu seni çözer.

Reaksiyon puanı
286
Linux mint biraz kasabilir. Sparky linux güzel olur o sisteme fakat linux bilginiz varsa Arch linux ta güzel olur ikiside 512MB harcıyor boşta yani çok küçük ihtimal kasma yaşarsın.Yani kısaca Tecrübeniz yoksa Sparky linux xfce varsa Arch linux xfce.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Linux Mint XFCE ideal ancak dahada düşük istiyorsan Lubuntu seni çözer.
Linux mint xfce ve lubuntu 1GB Ram kullanıyor Sparky linux kurması daha mantıklı olur bence.

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
teşekkürler arkadaşlar sparky linux kurmaya karar verdim yine bi öneriniz olursa söylerseniz sevinirim iyi günler

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097

1.chrom os
2.android
3.prime os

4.linux
Hocam anket oluşturursan daha iyi olur hem senin için hem bizim için

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
5-) Konular doğru kategori içerisinde açılmalıdır. Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Windows 8.1 yada linux Mint XFCE kurmanızı öneririm ?
Windows 8.1 iyidir windows 10a benzer ama sistemi az yorar windows 8.1 = windows 7 + windows 10
Mesaj otomatik birleştirildi:

konuyu işletim sistemi bö

1.chrom os
2.android
3.prime os

4.linux
konuyu işletim sistemi bölümüne açmanız gerekirdi

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Eski bir bilgisayar ve özellikleri de kötüymüş.
Windows XP, Vista öneririm.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
teşekkürler arkadaşlar sparky linux kurmaya karar verdim yine bi öneriniz olursa söylerseniz sevinirim iyi günler
Evet Sparky Linux güzeldir bu arada Lubuntu veya Xubuntu da olabilir, illedelinux da olabilir,peppermint de olur, çok fazla hafif dağıtım var istediğinizi kurun??ilaç gibi gelir o laptopa canlanır laptop. ??

Son mesajlar