Bilgisayarıma göre bir işletim sistemi önerisi

Bu konuyu okuyanlar

clauss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Şuan Bilgisayarım Windows XP 32 bit 2+1=3 gb ddr2 ram İntel(R) CPU T2050 1.60 GHz (Sony VAIO VGN-N Series) 60 GB HDD Bilgisayar eski ve değiştirmek istiyorum sistemi yani XP'de kalmak istemiyorum vista yüklemeyi düşünüyorum ama bu sisteme vista home basic x86 uyarmı bilmiyorum hızlı ve akıcı olur mu sistem vista home basic yüklersem yardımcı olurmusunuz teşekkürler :) başka bir işletim sistemi önermeyin windows dışında ve takviye yap vs. demeyin lütfen takviye yapacak olsam burada olmazdım :/

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Bir ara sisteme 8.1 x86 kurmuştum çok iyi performans vermiyordu ama çalışıyordu oyun oynamıyorum bu arada internetten biraz oraya buraya baktım ama vista starter veya home basic kaldırmaz mı hocam?
İyi verim alamazsınız ama Windows 7 Starter olabilir.

clauss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
XP'den farkı yok Vista'nın. :)
hocam aslında windows 7 'ye biraz benziyor ve tasarımı vs. daha çok hoşuma gidiyor gerçi hayal kırıklığı yaratan bir işletim sistemi olduğunu duymuştum ama windows 7 de gereksiz yormaz mı sistemi dersler vs için kullanıyorum ve web için ama windows xp nerdeyse hiç kullanmadım ve garipsedim

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
hocam aslında windows 7 'ye biraz benziyor ve tasarımı vs. daha çok hoşuma gidiyor gerçi hayal kırıklığı yaratan bir işletim sistemi olduğunu duymuştum ama windows 7 de gereksiz yormaz mı sistemi dersler vs için kullanıyorum ve web için ama windows xp nerdeyse hiç kullanmadım ve garipsedim
Windows 7 Starter SP1 kurun o zaman. :)

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
android işletim sistemi veya pirme os olabilir yanlış hatırlamıyorsam sana en uygunu 700 mb felandı

MonkeyOfCrazy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Windows Vistayı Neredeyse Hiçbir Uygulama Desteklemmiyor. Neredeyse Hiçbirşey Kurulmaz. Windows 7 Starter 32 Bit Kurabilirsin.

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Geçtiğimiz aylarda SDN'de "En Hafif Linux Dağıtımları" isminde bir haber yayınlanmıştı. Bu haberi incelemeni öneririm. Alışmam zor olmaz denemekten zarar gelmez dersen hem denemek için ve performansını gözlemlemek için hafif Linux dağıtımlarına göz atabilirsin.

haber linki tık»

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Geçtiğimiz aylarda SDN'de "En Hafif Linux Dağıtımları" isminde bir haber yayınlanmıştı. Bu haberi incelemeni öneririm. Alışmam zor olmaz denemekten zarar gelmez dersen hem denemek için ve performansını gözlemlemek için hafif Linux dağıtımlarına göz atabilirsin.

haber linki tık»
SDN Forum linklere biçimlendirme yapsa keşke.

slui.exe

Not against spontaneous decisions, one night only
Reaksiyon puanı
300
Linux Mint