Diyanet'ten şiddet gören kadınlara tavsiyeler (!)

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
* Eşinize tepki vermeyin
* Uygun bir dille eşinize sebebini sorun
* Akşama sevdiği şeyleri yapın
* Polisi aramayın, konuşarak çözersiniz inşallah

IMG_20200713_015107.jpg

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu haberi gördüm ancak okuduğum internet sitesinde bir kanıt vs yazmadığı için doğruluğundan emin olamadım. Böyle haberlerde kaynak mutlaka olması gerekir. Bir kurumu ya da kişiyi zan altında bırakmak doğru değil. Kanıtını sunarlarsa hep beraber eleştirelim, gerekirse yaptırım uygulansın. Ben Diyanet'in yerinde olsam dava açarım. Ayrıca diyanet konuyla ilgili şu açıklamada bulunmuş;
"Şiddeti mazur görmek, şiddet vakasını geçiştirmek, konuyu ibadet ya da sabır telkiniyle bastırmak, kesinlikle kabul edebileceğimiz bir tutum değildir. Şiddet mağdurunun başvurusu karşısında sunduğumuz hizmet, ivedilikle ve profesyonel bir biçimde çözüm üretmek, konunun hukuki, psikolojik ve güvenlik boyutlarını ilgili kurumlara yönlendirmektir. Başkanlığımız bütün birimleriyle her türlü şiddetle mücadele etmeye, kadının onuru, hakları ve dokunulmazlığı konusunda bilinçlendirme çalışmalarını sürdürmeye ve merhamet toplumunun inşası için hizmet üretmeye kararlılıkla devam edecektir."

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Kaynak nerede cidden böyle saçma açıklama da olmaz, 4 cümleyle bitirilmiş bir konu da olmaz. Hepsini diyelim ki söylediler polisi aramayın gibi bir saçmalık da yapmazlar.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Arkadaşlar içeriğe degil de kaynağa takilmislar , alın çok istediniz madem

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sonra açıklamayı yapana hiç ay ışığında haydari yadin mi? derler...

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Kaynak birgün gazetesiymiş. Şu görevli şuna şöyle demiş polisi aramayın demiş diye haber yapmış adamlar. Ben de bi haber sitesi kurar aklıma geleni yazarım, o da burada paylaşılsın öyleyse. Mağlum partili arkadaşlar Ahaber, IHA kaynaklı haber paylaşsa yıkarsınız ortalığı. Onu da geçtim konuyu açan arkadaşın içerik ekibinden olması da ayrı bir ironi. Yapmayın arkadaşlar.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kaynak o siteler, doğru ancak kanıt nerede? Bu benim herhangi bir sitede bizzat sizin adınızı geçirdiğim bir hikaye uydurup gerçekmiş gibi yazmamdan farksız. Sanırım böyle bir şey hoşunuza gitmez. Yazılı dökümanı mı var, konuşma kaydı mı var? Hiçbiri yok haberde.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Kaynak birgün gazetesiymiş. Şu görevli şuna şöyle demiş polisi aramayın demiş diye haber yapmış adamlar. Ben de bi haber sitesi kurar aklıma geleni yazarım, o da burada paylaşılsın öyleyse. Mağlum partili arkadaşlar Ahaber, IHA kaynaklı haber paylaşsa yıkarsınız ortalığı. Onu da geçtim konuyu açan arkadaşın içerik ekibinden olması da ayrı bir ironi. Yapmayın arkadaşlar.

Kaynaklara iyi bakmanızı tavsiye ederim,bir çok kaynak var.

Göremiyormusunuz ?

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
İroni bunun neresinde :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Göremiyormusunuz ?

En az haftada 1 kere Diyanet'e söven sayan gazeteler mi kaynak =?
Dİyanet bu yazıları nerden açıklamış hangi resmi siteden nerden görmüşler...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Göremiyormusunuz ?

En az haftada 1 kere Diyanet'e söven sayan gazeteler mi kaynak =?
Dİyanet bu yazıları nerden açıklamış hangi resmi siteden nerden görmüşler... AÇıklamaya yapanın adı nedir görevi nedir mevkisi makamı nedir.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338

Göremiyormusunuz ?
Kaynak dediğin şey öyle olmaz. Yutturacaksınız yani. Kim bu kaynak? DW'den Burcu Karakaş...
Bu hanımefendi ne yazarsa inanacak mıyız? Kendisi kimdir? Önceki mesajımda dediğim gibi yazılı bir döküman, ses kaydı ya da başka şekilde haberde bir kanıt sunmuş mu? Bu şekilde haber yapılmaz. Savunduğunuz tarafa kanıtsız bu tarz bir haber yapılsa aynısını siz de yazarsınız, biraz objektif olun.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Ben bu diyanet denen kurumu kötüleyince bana islam düşmanı , gavur vs. Diyen oldu forumda :joycat:

Gavur olurum yine de bunları savunmam , bu adamlar çok tehlikeli ?
Gavurluksa onu da söyleyeyim, kendimi herhangi bir dine mensup hissetmiyorum. Ama şu haberi yapmak da inanmak da saçmalık dostum.
Diyanetin herhangi bir resmi kanalından böyle bir öneri var mıdır? Gösterebilir misin bana video yahut resmi siteden açıklama olarak? Görevliler şöyle dedi böyle dedi şeklinde bir haber olabilir mi ? Buna inanmak ne kadar doğru? Diyanetin yaptıgı binlerce yanlışı gelin hep beraber tartışalım. Ama kanıtı olmayan olay üzerinden itham etmek yanlıştır.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bir konuda diyanet , islam geçmesin hemen gelirler konu içeriğini değil de gelir burada bu adamları savunuyorlar :) Ya eminim ki bunlar caminin yolunu bile bilmiyorlar ama burada klavye de tık tık tık dini savunuyorlar.

Konu ile ilgili biraz da diyanetteki bu adamları eleştirin, gelmişsiniz yok kaynak yok ses kaydı varmı yok döküman varmı.. kabullenmeyi öğrenin bazı şeyleri bence.

Yalan haber ise açıklanır ve tartışma biter zaten , bizde boşuna nefret kusmuş oluruz.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Bir konuda diyanet , islam geçmesin hemen gelirler konu içeriğini değil de gelir burada bu adamları savunuyorlar :) Ya eminim ki bunlar caminin yolunu bile bilmiyorlar ama burada klavye de tık tık tık dini savunuyorlar.

Konu ile ilgili biraz da diyanetteki bu adamları eleştirin, gelmişsiniz yok kaynak yok ses kaydı varmı yok döküman varmı.. kabullenmeyi öğrenin bazı şeyleri bence.
Ben kabullenmeden önce sen her hoşuna giden şeyin doğru olmadığını öğren dostum. Adamlar diyanet duyunca savunuyor, sen diyanet duyunca eleştiriyorsun. Farklı görüşlerin radikallerisiniz. Bir farkınız yok.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sözde haber ilk olarak 25 Şubat 2020 de bütün muhalif kanallarda yayınlanmış.

Ne olmuş nasıl olmuşsa noktası değişmeden aynı haber 11 Temmuz 2020 de bir daha haber yapılıyor. ( Sanki anlaşmış gibi her hafta 1 kere diyanet üstünden bir sallama ve insanları ayrıştırmaya kutuplaştırma çalışma sevdası var dedimi kızıyorlar. )

Başlıkta efsane DİYANET'TEN ŞİDDET GÖREN KADINA TAVSİYELER... ( Tam bir ALGI haberi. )

İçeriğine bakıyorsun. Diyanet işlerine bağlı olduğu düşünülen bilmem ne vakfının bilmem ne bürosundan bilmem ne görevlisi. ( Ad soy adı isim tam görevi hiç bir şey yok. ) Bir kadına böyle demiş sakın polisi arama akşam ona güzel yemekler yapp hee sonuç diyanet çok kötü diyaneti kapatalım.

Bu haberi pompalayıp yarın yapacakları haberi şimdiden söyleyeyim Diyanetin bütçesi 11 milyar TL oldu.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Ben kabullenmeden önce sen her hoşuna giden şeyin doğru olmadığını öğren dostum. Adamlar diyanet duyunca savunuyor, sen diyanet duyunca eleştiriyorsun. Farklı görüşlerin radikallerisiniz. Bir farkınız yok.

Diyanet hep bu tarz skandal haberler ile gündeme çıkıyor, eleştireceğim tabi.

Yüzümüzü güldürecek şeyler ile pek çıkmadığı için gündeme.

Son düzenleyen moderatör:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871

Bak ne diyorum sana. Aç konuyu belgeli diyanet bunları bunları dedi, bunları bunları yaptı. De ki "diyanet neden her yıl en büyük bütçeyi alıyor?. Ülkenin bilime, irfana daha fazla ihtiyacı yok mu?" Beraber tartışalım, beraber eleştirelim diyaneti. Yapıcı fikirler sunalım kendimizce.

AHaberin mazotu almanlar 1,63 eurodan yani 8 liradan alıyor biz 5 liradan alıyoruz haberiyle ne farkı var şu olayın?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338

Bence de daha fazla küçültme beynini sen , belki bir gün kullanırsın :)
Haddini bil. Bu dediğini karşımda söyleyebilir miydin? Hiç sanmıyorum. :)

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Forumda bu söylemede BAN gelmeyecekse neye gelecek artık.
Beklemedeyim, bir şey olmazsa ben de ağzımı bozup kendimi banlatacağım madem öyle. Adam ağzına geleni sayıyor farklı konularda, sık rastlıyorum. Eleştirinin bir dozu olur. Adama kanıt soruyorum cevap veremiyor ama hakaret etmeyi kendinde hak görüyor. Burada konu diyanet değil. Bir kere ben bunun bile farkında olamayan bir adamla tartışmam bir daha. Bu gibi yalan haberler insanları birbirine düşürüyor. Tarafı hiç fark etmez, konusu hiç fark etmez. Bu gibi arkadaşlar kendi taraflarına böyle bir haber yapıldığında ise kuyruğuna basılmış gibi bağırıyor. Ben buna karşıyım, böyle haber yapılmaz. Mesela diyanet değil başka bir konuda olsa ben aynı fikri savunurdum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bakın şu körlemesine bazı medyanın haberlerine inanan arkadaşlar ben bıktım artık doğrusun söylemeye siz bıkmadınız yalanları yayınlamaya. ( Sözcü Cumhuriyet T24 Tele1 Halk TV ve türevleri kanalların haberlerini şurada yayınlamadan önce 2-3 kere düşünün lütfen. )

Şimdi bakıyorum habere ilk 25 Şubat 2020'de yayınlamış ve hemen 1 gün sonra DİYANET RESMİ AÇIKLAMA YAPMIŞ. Üstünden kaç ay geçmiş aynı haberi 11 Temmuz 2020'de tekrar yayınlıyorlar sonra burada bir art niyet veya ALGI yaratma var deyince kızıyorlar.

Alın bu haber ilk çıktığında Diyanet işlerinin resmi açıklaması... AMA AMAÇ BİLGİ ALMAK DEĞİL. GÖZLERİ VAR GÖRMEZLER.
1594597912403.png

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
İroni bunun neresinde :)
İroninin neresinde olduğunu @OzkanK. nın son mesajından anlamışsınızdır sanırım. Gördüğünüz her haberi buraya atacaksanız, neden içerik ekibindensiniz? O konumdayken haberin doğruluğundan emin olmadan böyle bir şey yapmamalısınız.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İroninin neresinde olduğunu @OzkanK. nın son mesajından anlamışsınızdır sanırım. Gördüğünüz her haberi buraya atacaksanız, neden içerik ekibindensiniz? O konumdayken haberin doğruluğundan emin olmadan böyle bir şey yapmamalısınız.

Dostum Sen forumda yenisin galiba :D Prosedürü bilmiyon sen. İÇERİK EKİBİNE herşey serbest yeter ki ALGI olsun içinde mesaj kasılsın. İçerik Doğruymuş yanlışmış kaynak varmış yok muş hiç önemli değil.

Not: Hadi Hükümete sallamada bir sınır yokta şu dini konularda veya Diyanet İşleri konusunda az özen gösterilse yetecek...