Display Port Ses Yok

Bu konuyu okuyanlar

Goffu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Elimdeki monitör bu Samsung 24 İnç CRG50 144Hz FreeSync Kavisli VA Gaming Monitör
İlk başta HDMI kablo ile bağlantı yaptım monitöre hoparlör kablosunu bağlayıp ses alabiliyordum 144 hz de çalışıyordu fakat G-Sync çalışmadı sonra mini display port to display porta geçtim ilk başta ses geliyordu ama bir 20 saniye bir şey açık değilken ses gidiyordu ve geri gelmesi için 30sn uğraşmam gerekiyordu sonra tekrar port mu bozuk diye HDMI denedim ve düzgün çalışıyordu tekrar mini DP to DP a geçince ses bu sefer tamamen gitti hiç gelmiyor acaba kablodan mı ya da bilgisayar üzerindeki portlardan mı iki miniDP portu var hepsini denedim çalışmadı elimdeki kablo da bu Dark 1.5m Mini Display Port - Display Port Kablo (DK-CB-DPXMDPL150) | Teknobiyotik
yardım edebilir misiniz

Reaksiyon puanı
16,118
dp de ses yok aux kablosuyla sesi girecen monitörün kullanma kılavuzun kurulum kısmına bak....

Reaksiyon puanı
16,118
monitör değil mi? hoparlörü var line out çıkışınıa 3,5mm jaklı kablo ile monitöre bağlıyon dp de ses yok.

Goffu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
monitör değil mi? hoparlörü var line out çıkışınıa 3,5mm jaklı kablo ile monitöre bağlıyon dp de ses yok.
3.5 mm jakı HDMI ile monitör deki çıkışa takınca çalışıyor ama DP a geçince çalışmıyor monitörde hoparlör yok

Goffu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
o zaman hoparlör nereye bağlı?
Hoparlör harici. Monitörde bir hoparlör yok sadece 3.5 mm lik çıkış var hdmı ses iletebiliyor ama Display Port iletemiyor ben iletebilir diye biliyordum Display port kullanırken 3.5 mm lik çıkışı çalıştıramadım acaba kablodan dolayı mı daha kaliteli bir kablo daha satın alıp deniceğim galiba

Son mesajlar