Disk kullanımı %100 sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Berkess

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Selam arkadaşlar , epey uzun zamandır gördüğüm bi sorun %100 disk sorunu şuana kadar hiçbir şey yapmamıştım ama sanırım pc yi yavaşlatıyor ve işlem hızını düşürüyordu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum yardım eder misiniz
1 Not : Nerdeyse Herzaman %100 disk oluyor
2 Not: Windows 10 kullanıyorum

Ekli dosyalar

• sorun q.PNG
    sorun q.PNG
    137.7 KB · Görüntüleme: 247
Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Selam arkadaşlar , epey uzun zamandır gördüğüm bi sorun %100 disk sorunu şuana kadar hiçbir şey yapmamıştım ama sanırım pc yi yavaşlatıyor ve işlem hızını düşürüyordu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum yardım eder misiniz
Çözüm yolu SSD.

zekares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ssd Kullanmanı tavsiye ederim hayatın değişir ?

o zamana kadar yapabileceklerin ..
Cmd yi yönetici olarak çalıştır.
1. net.exe stop superfetch
2. chkdsk.exe /f /r

bu komutları sırayla kopyala yapıştır. Tamamlandığında yeniden başlat.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
SSD Al diyeceğim Durumun Nedir Bilemem SSD ler Pahalılar Ama Daha Güvenliler dir
SSD nin yararları
-Uzun Ömürlüdür Düştüğünde Az Hasar alır bilgileriniz kaybolmaz
-Performanstan Gözle Görünür fark oluşturur
-Böyle Sorunlar Çekmezsin
Sana SSD Alana Kadarki Tavsiyem
zekares Arkadaşın Dediğini Yapabilirsin
Win 7 ye Falan Geçip Daha Az Program Kullanırsan Oyun Oynamazsan Sorunun Gözle Görünür şekilde azalır
SSD Alman Şart Ama
160 tl ye 120 gb lik bir disk alabilirsiniz
Ben Kullanıyorum Çok Menmunum

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Bana kalsa 120 lik hiç almasin daha iyi yine aynı sorunlar ile karşılaşır şimdiki diskkac gb bilmem ama alırsan 240 gb al diskin şimdi 240 dan fazla ise cyuksek ihtimal çok program kurup kaldırmış sındır onların artıkları işgal etmiştir guzelcene bı format at işlem tamam ?

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Bende de vardı bir çok yola başvurdum hiçbiri işime yaramadı. Sonra aldım SSD'yi taktım PC'ye sorun çözüldü.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

HDD bile olsa, her zaman %100 olması normal değil. ;)

Steam client Bootstrapper arka planda bir şeyler indirmeye çalışıyor olmalı, çünkü ağ kullanımı söz konusu. Steam ve oyunlarımı kontrol et. Güncelleme gerekiyorsa, güncelle. Sürekli arka planda çalışmasını istemiyorsan, ayarlarını kontrol et, ona göre düzenle.

Başlangıç sekmesinden her defasında ihtiyaç duymadığın uygulamaları devre dışı bırak.

Sürücülerin, Windows'un, Store, uygulama ve oyunların güncel olduğundan emin ol.

Sorun çözülmez ise ve faklı sorunlar da söz konusu ise, buna sebep olan zararlı bir yazılım da olabilir. Bilinen ve itibarlı bir güvenlik yazılımı ile sistemini tam tarama yap.

Kolay gelsin.

Son mesajlar