Dini konular ve SDN Silahlı Kuvvetleri'nin yönetimi ele geçirmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

habibineccar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
modlara yardımcı olmak açısından,
Adnan Oktar: Harun Yahya gibi toplumun geneli tarafından kabul görmemiş, şaibeli kişiliklerin de kaynak gösterilmesi ya da alenen övülmesi engellenmelidir.
canım kardeşim
bu sizin görüşünüzdür.adnan hocaefendiden yapılan alıntılar tamamıyla ilmi ağırlıklı olupAvrupa üniversitelerinde dahi sunumu yapılmaktadır kendisinden bu güne kadar dini açıdan alıntı yapılmamıştır[kesinlikle]ilmi konularsa antitezi yayınlanmamış kaynaklı konulardır bu konularda antitez hazırlayabilirseniz bunu maddi olarak destekleyecek çok vakıf vardır
diini konulardada herhangibir cemaat tarikat veya bir kısmın tutulması vaki değildir islami her konuya ayet hadis belirtilerek yer verilir ve özellikle söylüyorum din kültürü bölümünün müdavimleri her guruptandır birbirlerine saygılı bu bölüme ancak birşeyler öğrenmek ve bildiklerinden kardeşlerine ikram etmek için girerler
bu konuda modumuzunda yardımını görürüz gerek ilmi konularda açıklama yapar gerekse bizleri yönlendiirir
önemli bir şey daha söyleyeyim
kesinlikle ilmi konularda ilmi olmayan sahih kirlenmemiş sitelerden alıntısını yapar kaynağını belirtir ve yorum eklemez bu konuya çok önem veririz çünki kardeşlerimiz bize güvenir vereceğimiz yanlış bilgi veya yönlendirme itikadı bozucu olurki bu islamda çığır açmak diye nitelenir yapanın günahı durduğu gibi yaptırana katlanarak ilave edilir
benim yönetici arkadaşlara tavsiyem şudur
burada diğer din mensuplarının temsil edilmesi düşünülebilirmi düşünülebilir benim hristiyan musevi veya alt gruplarındaki vatandaşlarım veya başka bir din veya inanış gurubuna dahil olanlar veya ateist olanlar onlarında kendi inanışlarını veya inanmayışlarını savunma hakkı vardır başka bir bölüm başlığı açılabilir kendi tasarruflarındadır ama bu bölümde kesinlikle hiç bir görüşe inanışa hakaret edilmemiş aşağılanmamış üyeleri yerilmemiştir doğrusuda budur müslüman öyle olmalıdır saygılarımla

KRMSZR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kararınızı destekliyorum.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
sadece din forumunda kalmasında sakınca olmaz da anasayfadaki en son yazılar bölümüne kısıtlama getirilimeli bence. sadece teknoloji,spor,kültür haberleri(Herkezi ilgilendiren konular) olmalı.Onun dışında din bölümüne giren kılıcını kuşansın nihayetinde bir mesaj yığılması olmuş ki açılmış bu bölüm.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
sadece din forumunda kalmasında sakınca olmaz da anasayfadaki en son yazılar bölümüne kısıtlama getirilimeli bence. sadece teknoloji,spor,kültür haberleri(Herkezi ilgilendiren konular) olmalı.Onun dışında din bölümüne giren kılıcını kuşansın nihayetinde bir mesaj yığılması olmuş ki açılmış bu bölüm.

Savaş çıktı da bizim mi haberimiz yok?
Öyle kılınç-kalkan yok arkadaşım, sakin olmak lazım..

Bir mesaj daha: takım tutar gibi din tutulmamalı.

Bu nasıldı arkadaşlar?

:ph34r:

:icon_:

Bu sözü bir yerlerden hatırlıyorum :stuart::D
Şahsım olarak ben takım tutar gibi tutsaydım.. Allah korusun
Fanatiği olduğum 5 büyüklerden :D birini 2004 yılında bıraktım, milli takım hariç maç bile seyretmem. Buradan çıkan sonuç gayet basit..
Saygılar..

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bence güncel konular ve Din Kültürü bölümü kaldırılmalı.Nedenine gelirsek, Dini öğrenmenin tek yolu mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim ve diğer hadis kitaplarıdır.İsteyen alır okur.İnternet bu konuda çok tehlikeli bir mecradır, bilen bilmeyen herkes hassas konularda ahkam keserse tartışma hatta çatışma çıkması kaçınılmazdır.

saygılar.

cem.aydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bölüm kontrol altına alındı mesajının altında bile 7 sayfa tartışma olmuş. :)
Karardan dolayı tebrikler...

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
tamamen katılmakla birlikte SDN teknoloji sitesi olduğu için ya din bölümünün toptan kapatılması, ya da en azından günün başlıkları kısmına bu bölümden içerik getirilmemesi taraftarıyım. yani ben dini konular forumuna girmeden de sağda habire "ateistseniz cehenneme, şöyleyseniz buraya" gibi dini bilgiden ziyade başkalarının inancına veya inançsızlığına sataşma mücadelesindeki içeriği görmek istemiyorum. çünkü foruma bakmasam da görüyorum, ana sayfa orası.

bunun dışında kararı tamamen destekliyorum, teşekkürler, ne zamandır gerekliydi bu.

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8
"Laiklik" ilkesinin anlamı nedir? Devlet ile ilgili konulara ve Siyasete Dini alet etmemektir.Kısacası devletin dini olmaz, bireyin dini olur..

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
İsabetli bir karar olmuş ama fayda etmemiş tartısmalara burda devam ediyorlar

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Görüyorumki Troy ve yandaşları darbe yapmışlar :D
Şaka bir tarafa da, onay kısmına niye bu kadar sevindiğinizi anlamış değilim.Sanki Yöneticiler sizin tarafınızdaymış gibi davranıyorsunuz. Ne yani onay olunca önceki gibi yazmayacak mısınız düşüncelerinizi? O zaman siz gerçekten bir değer savunmuyorsunuz. Kendini tekrar bir süzgeçten geçirin derim.

Din Bölümü kaldırılmamalı, şahsen dinle ilgili makaleleri okumayı seven biriyim. Mademki demokrasiden eşitlikten modernlikten bahsediyorsunuz,o zaman kimsenin hakkını elinden almaya da çalışmayın. Kimse sizin teknoloji okumanızı engelleyemez. Baktınızki dini bir konu okumayıverirsiniz çözüm bu kadar basit.

Troy'un konu dışı karışımı sözüne gerçekten kırıldım. Sanki Din Bölümünü kaldırmak istiyor aslında ama konu dışı alır başını götürür engelleyemem diye bu bölümü kaldırmıyormuş havası estirdi... Üzüldüm...

Konu Din'de olsa siyasette olsa eğerki karşıt düşünce varsa orada muhakkak istenmeyen kavgalar çıkar. Çünkü her iki tarafta üste olmaya çalışır. O der benim bildiğim doğru diğeri der hayır benimki doğru. Herkes bilse de bilmese de konuşur. Bu yüzden konular uzar gider. Bu onay, konuyla alakasız cümleler, şahsa hakaret, sadece kişisel fikirlerin, kaynağı olmayan bilmeden konuşan insanların cümlelerini engellemek için kurulmuştur. Bence sevinilecek kısmı buydu. Burda tek taraflı düşünmeyin. SDN objektif davranacaktır. Ateistte olsa, Hristiyan da olsa, Müslüman da olsa düşünceleri eşit tartacaklardır ki kuru gürültüye papuç bırakmamak için...

Karsak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşım din bölümünün onaylanıp koyulması iyidir sonuçta Elhamdüllilah bizde müslümanız bazı yazılar benimde kafamı bozuyordu. Ama kaldırmak olmaz din insanın yaşama biçimidir. Bitaraf olan bertaraf olur( İnsanın tarafsız kalırsa ortalıkta helak olur)

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslında iki tane mesele var bir dini yönden yobazlık iki dayatmatmacılık yönünden yobazlık...bunlar aslında hep aynı kişiler.
kimin sesi çok çıkıyorsa dindarda odur veya muhalifde odur...
gündem bölümünde başarılı olduki(olmuşsa) buraya da aynı uygulama getirilmiş.

Helitron

Asistan
Reaksiyon puanı
0
canım kardeşim
bu sizin görüşünüzdür.adnan hocaefendiden yapılan alıntılar tamamıyla ilmi ağırlıklı olupAvrupa üniversitelerinde dahi sunumu yapılmaktadır kendisinden bu güne kadar dini açıdan alıntı yapılmamıştır[kesinlikle]ilmi konularsa antitezi yayınlanmamış kaynaklı konulardır bu konularda antitez hazırlayabilirseniz bunu maddi olarak destekleyecek çok vakıf vardır

bu bölümde kesinlikle hiç bir görüşe inanışa hakaret edilmemiş aşağılanmamış üyeleri yerilmemiştir doğrusuda budur müslüman öyle olmalıdır saygılarımla

arkadaşım, doğruluğu olmayan yazıları burdada yazmaya devam ediyorsunuz... avrupa parlamentosu adnan oktarın kitaplarının bilimsel bir yanının olmadığına hükmetmiş durumda, sen diyorsun ki üniversitelerde okutuluyor...
http://www.milliyet.com.tr/2007/10/05/dunya/dun03.html

bu link de neden bu atlasın bilimsel geçerliliğinin olamayacağı hakkında birkaç örnek veriyor... dikkatlice bakarsanız fotoğraflardan birinin balık oltası olduğunu göreceksiniz, atlas varsa elinizde doğrulayabilirsiniz...
http://www.richarddawkins.net/artic...Yilanbaliklari-ve-Harun-Yahya,Richard-Dawkins

kimseye hakaret eden yok diyorsun da, "ateist misiniz, vay halinize" gibi başlıkların amacı nedir? müslümanlar kendi aralarında ateistin durumunu niye tartışsın, burda açıkça ateistler konunun içine çekilip tartışma ortamı yaratılmaya çalışılıyor...

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
troy abicim şimdi şöyle bi konu var örneğin ben dini bi konuda bir yazı yazdım ve bilgilerin sağlamlığı kuvvetli ama çıktı bi arkadaş bu konuyu farklı yerlere çekti bu nasıl olacak -- bazı arkadaşlar hangi konuyu açarsan aç yine başka yerlere çekiyor.. ama yinede iyi olmuş böyle bi kararın alınması

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Selamlar.

Konuyla ilgili söylenebilecek bir çok şey vardı, ancak yine gereksiz gerginliklerin olduğu da açık. Esasen, bu bilgiler için internet uygun ortam olmadığı için din kültürü bölümü hiç açılmamalıydı-ki bunu gerekçeleriyle birlikte Troy ve Berkin'e ifade etmiştim, olsun yine de açalım demişlerdi. Yani Troy Din kültürü bölümünün açılması konusunda ısrar etmişti ve açmıştı.

Şimdi ise kaliteyi ayakta tutma çabalarına binaen, moderatör onayı getirilmiş. Eğer kapatılmayacaksa gayet yerinde bir karar.

Cems abinin çok yerinde olarak değindiği bazı samimiyetsizlere değinmeyeceğim, ama bana bu konuya özellikle yazmam için gerekçe olan, Helitron isimli kişinin, açıkça yalan söylemekten çekinmemesidir.

Zira kendisi şöyle demiş:
Helitron dedi ki:
kimseye hakaret eden yok diyorsun da, "ateist misiniz, vay halinize" gibi başlıkların amacı nedir?

Sanıyorum ki, nasılsa dünya bu hayattan ibaret olduğu için, istediğim yalanı söylerim, istediğim gibi insanlarla oyun oynarım görüşüne sahip. Sözünü ettiğin konu, "ateist misiniz, o zaman rahat olun, hayatın keyfini çıkarın, zaten az olan insan hayatını olmayan bir tanrıyla harcamayın" diyorken, onu nasıl oldu da bir hakaret gibi algılayıp, "ateist misiniz, vay halinize" şekline çevirebildin? Gözlerinin kör olmadığını biliyoruz, sen gözlerini kendi elleriyle kapatıp, "işte güneş yok, bakın ben güneşi görmüyorum demek ki yok" diyenlerdensin. Kısacası anlamadığın için veya yanlış anladığın için değil, doğrudan doğruya yalan söylemek için konuşuyorsun.

İşte bu ve benzeri şeylerden dolayı, çok yerinde karar olmuş.

Dolayısıyla diğer konulara değinmiyorum, zira kör güneşi görmüyorsa, bu güneşin suçu değildir.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
teşekkürler sdn.. bu durumdan bende çok rahatsız oluyordum.. sdn anasayfasına günde en azından 30 defa tıklar,forumda son 10 başlığa mutlaka bakar,ilgimi çekenleri okur ve gerekirse cevap yazarım.. fakat son zamanlarda bazı günler bu 10 başlığın 5 i dini içerikli başlık haline gelmeye başlamıştı ve değişik polemikler ortaya çıkmaya başlamıştı.. TEŞEKKÜRLER SDN YÖNETİMİ,TEŞEKKÜRLER TROY.

Helitron

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cems abinin çok yerinde olarak değindiği bazı samimiyetsizlere değinmeyeceğim, ama bana bu konuya özellikle yazmam için gerekçe olan, Helitron isimli kişinin, açıkça yalan söylemekten çekinmemesidir.

Dolayısıyla diğer konulara değinmiyorum, zira kör güneşi görmüyorsa, bu güneşin suçu değildir.

arkadaşım, ben neyin yalanını yapmışım?
ben bu konuları burda istemiyorum, başka derdim yok...

kaç defa belirtmeliyim bunu daha?
sen gelmişsin hala bana saldırı yapıyorsun, bu tür saldırılar olmasın diye kapatılsın istiyorum zaten, birincisi bu...
ikinci olarak da ben zaten eteist değilim, kör güneşi görmüyorsa gibi imalarla hala düşünceni dikte etmeye çalışıyorsun, görmüyorsa görmüyor arkadaşım!!! kimi ilgilendirir? görmesini sağlamak senin görevin mi?

başlığı konusunun dışına taşırmayalım lütfen...
konu din kültürü ve ahlak bilgisini kısıtlama, kaldırma veya kaldırmama üzerine, sen bu konuda fikrini belirt, katılıyor musun katılmıyor musun? yorumunu yap bitir!!!
helitron şunu yapmış helitron bunu yapmış, yapmışsa ilgili başlığın altında yapmıştır, cevap vermiştir...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Başını ve sonunu alıntıladığın yazının ortası nerede arkadaşım? :) Senin okuyabildiğini başkasının okuyamayacağını mı düşünüyorsun?

Görmüyorsa görmüyor diyorsun ya, ben de tam olarak onu anlatmaya çalışıyorum, madem kabul etmiyorsun, neden sürekli din kültürü bölümündesin? :) Acaba bu kadar kızgın ve sinirli oluşunun sebebi, söylediğin yalanın ortaya çıkması mıdır?

Yorumumu ilgili konuya yaparım demişsin, halbuki ilgili konuya değil buraya yapmışsın; yani serbestçe istediğin yalanı söylemene müsade edilmemesine mi hiddetleniyorsun?

Eğer bu konuya bunları konuşmak için yorum yapmış olsaydım, çok daha fazla şey söylemem mümkündü, halbuki siz bu tartışma ve atışmaları yıllardır gereksiz yere yapıyorsunuz zaten.

Genel olarak tezim şu; tanrıya inanmayan kimsenin rahat olması gerekir, eğer sürekli huzursuz ve kızgınsa, kabullenemediği bir şeyler var, yahut da bile bile yalan söylüyor demektir. Madem agnostiksin ve tanrı ıspatlanamaz, o halde yazık ediyorsun ömrüne.

Şimdiye kadar din kültürü bölümünde hiç bir zaman "ateistler şöyle, ateistler böyle" şeklinde hakaretler edilmedi, ama her zaman ateistler gelip konularla dalga geçtiler. Şimdi de tuhaftır, yine ateistler mazlum rolünü oynuyorlar.

Eğer senin bile bile yalan söylediğini düşünmeseydim, konu dağılmasın diye özelden yazar, fikrimi belirtirdim. Sözünüzün arkasında durunuz, olmayan tanrının ardından gidip, hem kendinizi heder etmenizin, hem de inananları aşağılamanızın bir anlamı yoktur. Eğer sözünüzde samimi iseniz, din-iman gibi olayları bırakmanız, bulaşmamanız gerekiyor. Zira inananlar sizlerin peşine düşüp, "niye bunlar inanmıyor dur şunları dürtükleyelim" demediklerine göre, sizin de "niye bunlar inanıyor, dur şu tanrıya biraz laf atalım" dememeniz gerekiyor. En azından eğer düşüncelere saygı konusunda samimi iseniz. Aksi halde hem kendiniz saldırıyorsunuz, hem de kendiniz "saygı gösterin" diyorsunuz.

Dersen ki, "madem öyle, neden ateistlerle ilgili konu açtın", derim ki, senden önce gelen agnostik ve ateistler, sürekli din kültürü bölümünde dolaşıp hakaretler ediyorlardı. Onlara, "rahat olun, keyfinizi sürün, ateistseniz tanrıyla işinizin olmaması gerekir, dini takmamanız gerekir" demek içğin açtım. Size "hayatınızı yaşayın, keyfinize bakın, ömrünüzü tanrı gibi olmayan şeylerle boşuna harcamayın" denilmesine neden güceniyorsunuz?

Yazık ki, sadece bilimin uluhiyetine inananların zeki olduklarını ve bir dine inanan kimselerin bir şeyi akıl edemeyecekleri veya zeki olamayacakları gafletine kapılmışsınız ve söylediğiniz yalanları idrak edemeyecekleri zannına müptelasınız. Halbuki eğer düşündüğünüz kadar zeki iseniz, sizden önceki ateistlerin bu forumdaki yazdıklarını ve inananların onlarla olan münazaralarını okumayı da akıl edebilirdiniz.

Eğer bunların haricinde söylemek istediklerin varsa, özel mesaj yolu herkese açık. Eğer başka bir yol tercih edersen, sadece yalanda ısrar etmekten başka bir sonuca ulaşmış olmayacaksın.

mkayan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
son mesajlara bakınca ne kadar doğru bir karar alındığını herkes görüyordur...
bu forumun dini konularda bilgilendirme yapma gibi bir amacı mı var?!? bu takım bilgilere ihtiyaç duyanlar konuyla ilgili forumlara üye olarak veya ARAŞTIRMA yaparak bilgi ihtiyaçlarını giderebilirler.

donanım ve yazılım bölümlerinde cevaplanmamış ve yeterince ilgi görmeyen onlarca soru bekliyorken aynı şekilde donanım ve yazılım dışındaki bölümlere de bu şekilde bir kısıtlama getirilmesi forumun amacı doğrultusunda gelişmesi açısından faydalı olacaktır.

yoksa burası iyice çöplük haline gelecek ve bu durum forumu amacı doğrultusunda kullanmak isteyen kullanıcıların kaçmasına sebep olacaktır.

donanım ve yazılım bölümlerinde daha kaliteli paylaşımların yapılması ve hakettikleri ilgiyi görmesi umuduyla...

Saygılar,

Helitron

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başını ve sonunu alıntıladığın yazının ortası nerede arkadaşım? :) Senin okuyabildiğini başkasının okuyamayacağını mı düşünüyorsun?

arkadaşım, yazdıklarımın neresini algılayamıyorsun?
allah insana akıl vermiş diyorsun, işte o aklı kullanmanın tam zamanı!!!

yani algılayabilmen için heralde şöyle birşey yazmak gerek...
Helitron El-Hüseyin bir hadisi şerifinde şöyle demiştir:
"Bu konuları burda istemiyorum!!!"

zorla beni tartışma ortamına niye çekmeye çalışıyorsun?
konunun ortasını almadım, tartışmaya girmek istemediğim için, hepsine cevap yazarsam, başlık amacından çıkmış olacak, senin zamanına da yazık benim zamanıma da...
ayrıca şunu da belirteyim, şu anda din kültürü bölümünde değiliz, dikkatini çekeyim...

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kavga gibi görünen aslında kukla gibi bir elden yönetilmesi...
ama hakareti kim görüyor EVET BEN GÖRÜYORUM

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şu hakaret değildir...
adam deseki insanların parmak izleri yüzleri değişik..
bir kar tanesinin içeriği hepsi değişik.
öyleyse biz damlaya damlaya olmuşuz derse...
bende ona güneşte fazla kalma derim.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
yani algılayabilmen için heralde şöyle birşey yazmak gerek...
Helitron El-Hüseyin bir hadisi şerifinde şöyle demiştir:
"Bu konuları burda istemiyorum!!!"

Elbetteki kim rivayet etmiş o belirtilmelidir yoksa her önüne gelen birşeyler yazar zaten islam düşmanları bu kapıyı kullanarak uydurma (sahih) olmayan hadisler yazarak kendi çıkarlarına göre fetvalar vermeye çalışmaktadır aslında sen çok iyi anlıyorsun ne demeye çalıştığımı biz müslümanlar bu konuda çok ama çok hassas olmalıyız

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
modlara yardımcı olmak açısından,
Adnan Oktar: Harun Yahya gibi toplumun geneli tarafından kabul görmemiş, şaibeli kişiliklerin de kaynak gösterilmesi ya da alenen övülmesi engellenmelidir.
Kaynak göstermenin amacı zaten nedir?

Bir teknoloji sitesinde bence din tartısılmamalı.Bilende konusuyor bilmeyende,böylece herkezin aklı karısıyor.

Spor magazin vb. bölümri de olmasın o zaman.

Bence dini ve siyasi konular tamamen yasaklanmali. Dini bir forum mu burasi. Tartismak isteyen dini ve siyasi forumlarda tartisir.
Zaten dini hayatımızdan tamamen çıkarsak daha iyi olur değil mi?

...

zorla beni tartışma ortamına niye çekmeye çalışıyorsun?
konunun ortasını almadım, tartışmaya girmek istemediğim için, hepsine cevap yazarsam, başlık amacından çıkmış olacak, senin zamanına da yazık benim zamanıma da...
ayrıca şunu da belirteyim, şu anda din kültürü bölümünde değiliz, dikkatini çekeyim...
Yine aynı mazlum ayakları mı acaba??

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım, ben neyin yalanını yapmışım?
ben bu konuları burda istemiyorum, başka derdim yok...

kaç defa belirtmeliyim bunu daha?
sen gelmişsin hala bana saldırı yapıyorsun, bu tür saldırılar olmasın diye kapatılsın istiyorum zaten, birincisi bu...
ikinci olarak da ben zaten eteist değilim, kör güneşi görmüyorsa gibi imalarla hala düşünceni dikte etmeye çalışıyorsun, görmüyorsa görmüyor arkadaşım!!! kimi ilgilendirir? görmesini sağlamak senin görevin mi?

başlığı konusunun dışına taşırmayalım lütfen...
konu din kültürü ve ahlak bilgisini kısıtlama, kaldırma veya kaldırmama üzerine, sen bu konuda fikrini belirt, katılıyor musun katılmıyor musun? yorumunu yap bitir!!!
helitron şunu yapmış helitron bunu yapmış, yapmışsa ilgili başlığın altında yapmıştır, cevap vermiştir...
sen istemiyo olabilirsin ama isteyen çok
ayrıca madem istemiyosun neden sürekli buraya yazıyosun girme kardeşim girme yazma madem inanmıyosun inanmadığın bişy hakında nasıl yorum yapabiliyosun burası karikatür siteside değil ama yayınlanıyo adı bilinmeyen hatunlar köşesi var burası sex siteside değil neden çıplak kadınların resimleri yayınlanırken kimsenin sesi çıkmıyo ateistsen girme yazma görüş belirtme bu sayede kimse zor durumda kalmasın neden halaa burdasın bunuda anlamıyorum senin derdin başka
kimsenin seni tartışma ortamına cektiği yokki sen giriyosun siteye bakıyosunaha burdan bana iş çıkar diyip önyarrgılarınıda alıp giriyosun başlıyosun sallamaya sanki seni zorla özel mesajlarla falan davet ediliyo yada adına başlıklarmı açılıyo
inanamadığın bi konu ile neden bukadar ilgileniyosun bunuda anlamıyorum
boşwer gitsin sanane inananlar düşünsün konuşsun sen gelip burda inançsızlığını neden herkese ispatlama çalışıyosun biliniyo artık
içinizde bi huzursuzluk var her sorunuza bilimde cevap bulduğunuzu sanıp yada öyle düşünüp rahatladığınızı düşünüyosunuz ama aslında dışardan bakılınca iiçinizde huzursuzluk var bilim her sorunuzun cevabını vermiyo veremiyo buda sizde bi huzursuzluk yapıyo kendi karanlığınıza ortak arıyosunuz böylelikle içinize birazda olsun rahatlık giricek ama ne olursa olsun hep bitarafınız eksik kalıcak
kendi kendinle çelişen bi adamsın
tamamen kaldırırlmasına karsıyım din bölümün burda misyonerlik yapılmadığı sürece hiç bi sorun olmaz mod lar misyonerlik yapanları yasaklamadığı sürece burası hep karısıcak
din bölümüne açılmazsa başka başlıkla başka bölümlere açılıcak sonra laf dönüp dolaşıp ggene aynı yerlere gelicek şimdi olduğu gibi
içimize sızmaya çalışan ayrık otlarını temizleyelim misyonerler girmesin girsede önce uyarı ardındand gökyüzünü görsün uçsun gitsin bide şunu söylicem sağ tarafta konular var ordan görüyorum giriyorum demişin başlık gayet acık başındada din ibaresi var en azından inanmayan biri aman gene din banane der girmez ben adı bilinmeyen hatunlar bölümüne giripte ııyy o öyle değil böyle demedim kimseyi aşşalamadım spor bölümüne girip haddimi aşan şeylar yazmadım biliyorsan konuş alim sansınlar yok bilmiyosan sus adam sansınlar sen ve senin gibiler iiçin söylenecek en güzel söz bence
adam sen halaa algılamakta zorluk cekiyosun aslında bal gibide anlıyosun ama işine gelmiyo bikere inanmıyorum dedin yaa aksini kabuletmene nefsin izin vermiyo yalan söylemek nekadarda kolay sizin için

Helitron

Asistan
Reaksiyon puanı
0
neydiyaaunuttum,

ne desek boş...

inanç meselesi başka hiçbir konuya benzemez, onu başka konularla karşılaştırmışsın ya bravo...

evet içimde bir huzursuzluk var, o da herhangi bir inanca ait birşey görmek istemiyorum burda, bu ne zaman kafanıza girebilecek merak ediyorum...

ben ateist değilim diyorum, adam hala atıp tutuyor...
misyonerlikle suçluyor, benim herhangi bir inanca ait açmış olduğum bir başlık var mı?
misyoner olabileceğimi kanıtlayan "yazdığım bir cümle" getir şuraya forumu terk edeceğim...

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
neydiyaaunuttum,

ne desek boş...

inanç meselesi başka hiçbir konuya benzemez, onu başka konularla karşılaştırmışsın ya bravo...

evet içimde bir huzursuzluk var, o da herhangi bir inanca ait birşey görmek istemiyorum burda, bu ne zaman kafanıza girebilecek merak ediyorum...

ben ateist değilim diyorum, adam hala atıp tutuyor...
misyonerlikle suçluyor, benim herhangi bir inanca ait açmış olduğum bir başlık var mı?
misyoner olabileceğimi kanıtlayan "yazdığım bir cümle" getir şuraya forumu terk edeceğim...
hala burda olduğun kabahat hiç bi misyoner evet ben misyonerim amacımda şu demez sende demiceksin
ayrıca madem ne olduğun belli değil neden diğer konuları bırakıptta illede bukonuların içine giriyosun seni neden başka yerde göremiyoruz bunu açıklasana
herhangibi bi inanca ait bişey görmek istemiyosan girmiceksin bu kkonulara sanane ben görmek istiyorum varmı daha ötesi istemiyosan istemiyosun bunu diğer islamiyeti ve ona inanaları suçlayarak yapmaya hakkın yok ateist olsan en azından inandığı bişy var diyicem yani naçsızlığı inanç olarak kabul etmiş diyicem amasen dahada vahimsin
evet inaç meselesi hiç bi konua benzemez o yüzden hakkında en ufak bi fikre sahip olmadığın bişyi istiyorum yada istemiyorum bu forumda diyemezsin istemiyosan girme görme yazma bu daha nasıl açıklanır sana anlamıyorum neden seni din konusu bukadar huzursuz ediyo anlamıyorumki ben inanan biri olarak girip ateist yada bilemem ne forumlarına girip abuk subuk konuşmuyorumki senin biey anlayabilmen için ne yapmalı bilmiyorum ruhun öylesine krarmışki hiç bişy görmüyosun anlamıyosun algıların kapanmış başka boyuta yaşıyosun bimiyorumki türünün son örneğisindir umarım
bana neden sürekli buralara girip yazdığını söyle neden seni hep bu konulara görüyorum başlık sen açmamışındır ama ya yandaşların yada aldığın diğer nickler açmıştır

öztürk27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sdn ne yapmaya çalışıyor anlayamadım. Bir çok forum sitesinde din, siyaset, fanatizm(futbol) ile kışkırtıcı konular ve kavgaya sebeb verebilecek şeyler yazılmıyo ve yasak. Bir tıkla dünyanın bir ucuna giddebildiğimiz şu zamanda dinimizi öğrenmek isteyen vatandaşın sadece dini bilgiler veren sitelere ve forumlara girmesi lazım.

Şahsi fikrim din kültürü bölümü hepten kaldırılsın hatta fanatizm siyaset içerikli konularda. Burası bilişim ve teknoloji sitesi ise sadece onunla ilgili forumlar kalması daha yakışır diye düşünüyorum.

mkayan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
modlar uyuyor mu?
demagoji devam ediyor...
kilit!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...