Din kültürü bölümüne aşina katılımcıların dikkatine.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

risale

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Din kültürü bölümünü eski günlerine geri döndürme çabamıza öneriler bölümünde açtığımız bir konuyla devam ettik.Konu amacından uzaklaştığı için Admin tarafından kilitlenmiştir.
Çabalarımız devam edecektir.
Siz değerli kardeşlerimi din kültür bölümüne konu açmaya konulara yorumlarla katılmaya burayı tekrar ilim meclisi yapma çabasına davet ediyorum.
Unutmayın bu aralar bayağı meşgul olsada konusunda ehil değerli bir bölüm modumuz var Mehmet işte bu fırsatı değerlendirelim bu hayırda yarışa hemen soyunalım.
Konuların kontrollü yayınlanması bir gün sonraya uzaması da sizi yıldırmasın gerçeklerin görüleceğinden tekrar eski sisteme dönüleceğinden umudum tamdır.
Konu dışında açılan islam la ilgili bir konu bir günde rekor kırmıştır.Herhalde bu ivme admin ve yönetici gurubunun gözünden dikkatinden kaçmamıştır.
Özellikle eskiden bölümün müdavimi olan kardeşlerimi tekrar hayırda yarışa davet ediyorum
selam ve dua ile
a.

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
İslamiyet dışında başka dinlerle ilgili konu açabilir miyiz?

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Size cevabım ö.m ile olacak ayrıca sizinle ilgili bir yazım denetlendikten sonra yayınlanacak
selam ve dua ile

Din olarak sadece İslamiyet yok. Eğer başka dinlerle ilgili konu açılamayacaksa o bölümün adı değişsin.

Hakkımdaki yazınızıda merakla bekliyorum.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Bölümün adı "Din Kültürü" zaten. İslam kültürü değil. Ayrıca müslüman mahallesinde salyangoz satmanın da alemi yok !!

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Din konusuna ne kadar taktılar anlamadım

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Ama

Ne güzel çelişkili ifadeler kullanıyorsunuz.

Okullarda bile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde diğer dinlerle ilgili konular var.

Diyorum ki elbette açabilirsin... Ancak müslüman mahallesinde salyangoz satmak olur, biçimsiz olur. Kimseye beş kuru faydası olmaz !!

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Diyorum ki elbette açabilirsin... Ancak müslüman mahallesinde salyangoz satmak olur, biçimsiz olur. Kimseye beş kuru faydası olmaz !!

Zaten ben açmayacağım sadece merak ettiğim için sormuştum. Ama açılıyor olması gerekirdi, zaten açılabiliyormuş.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Arkadaş şaka yapıyor olmalı :D
Başka dinler hakkında konu açsan ne olacak, 10 mesajdan sonra karşılıklı hakarete varacağı için konu kapanacak!
Bu arada Cengiz evet abimiz eski isimlerini saydığın kişi:)Sdn forumu bırakabilkir mi hiç kendisi :)

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Arkadaş şaka yapıyor olmalı :D
Başka dinler hakkında konu açsan ne olacak, 10 mesajdan sonra karşılıklı hakarete varacağı için konu kapanacak!
Bu arada Cengiz evet abimiz eski isimlerini saydığın kişi:)Sdn forumu bırakabilkir mi hiç kendisi :)

Şaka yapmıyorum. Forumda başka dinlere inanmış olan üyeler olamaz mı?
İslamiyet ile alakalı konular 10 mesaj sonra kapanmıyorsa diğer dinlerle ilgili konularda 10 mesaj sonra kapanmaz.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Varsa eğer, ihtiyaç duyarlarsa onlar açar konularını.. Dert etme sen bunları :D

risale

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Risale Quassimodoyu tanıyormusun veya sen Quassimodo musun ?

quasimodoyu kim tanımaz canım kardeşim.Fransadaki premierine katılmıştım harikaydı.
Fransız ihtilalinin gizli kahramanlarından çirkin ama cesur.
tabi bunu demek istememiştin latife yaptım.
dediğin ismi araştırdım uzun müddet sitede faaliyet göstermiş ve banlanmış.
Sitenize katılalı bir ay oldu.Eski konularına baktığımda sağlam kaynaklardan çalıştığını nakşi olduğunu gördüm.O kapasite bende olsaydı Almanyadaki Türk kardeşlerimizin çoğunun bağlı olduğu cemaatin sitesinde adminlik yapardım.Yakışırdıda:clap:

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Geçende misyonerin teki dadandı din bölümüne o yüzden burhan dediğin gibi olmaz sağduyuyu misyonerliğe çeviriyorlar... mai nai ve rain doğru söylüyor

risale

Doçent
Reaksiyon puanı
13
İslamiyet ile alakalı konular 10 mesaj sonra kapanmıyorsa diğer dinlerle ilgili konularda 10 mesaj sonra kapanmaz.

Canım kardeşim hiç şansın yok seni din kültüründe güzel konularınla misafir edeceğiz.öm sana ulaşmıştır.
Ha birileri bu bölümde incil ve tevrat tefsiri bile yapmıştı [öyle demişler:biggrin:]

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275

Bunun gibi şahsiyetler oldukça bu forumda ne siyaset ne spor nede Din konusu açılır Şiddeti alkışlayan biri Bu ulvi konuları tartışamıyacak kadar cahildir...

Onun için Din bölümü açılmaması daha iyi olur Birbirinizi kırmamış olursunuz.

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
De ki: Ey kafirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. Siz de benim mâ'buduma tapanlardan değilsiniz. Ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. Siz de benim mâ'buduma tapıcılardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana.

Forumda din kültürü diye bir bölüm var.eğer islam dini haricindeki dinlerden üyeler varsa kendi dinleri ile ilgili merak ettikleri şeyler varsa tartışsınlar ANCAK islam ile ilgili açılmış konulara girip saçma sapan şeyler yazmasınlar...

Bizde kalkıp abuk subuk mesaj yazanlara aynı üslub ile cevap verirsek onlardan bir farkımız olmaz unutmayın..

Yukarıdaki ayet ne kadar güzel ''Sizin dininiz size benim dinim banadır''...

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bunun gibi şahsiyetler oldukça bu forumda ne siyaset ne spor nede Din konusu açılır Şiddeti alkışlayan biri Bu ulvi konuları tartışamıyacak kadar cahildir...

Cahil demişsin bana. Belli ki sen çok bilgilisin ve soruyorum sana: Cahilliğimi gidermek için ne yaptın?

Cahil deyip de işin içinden çıkmaktır asıl cahillik. Bana bilgi veremedikten sonra ne işine yarayacak senin bilgeliğin?

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Cahil demişsin bana. Belli ki sen çok bilgilisin ve soruyorum sana: Cahilliğimi gidermek için ne yaptın?

Cahil deyip de işin içinden çıkmaktır asıl cahillik. Bana bilgi veremedikten sonra ne işine yarayacak senin bilgeliğin?

Cahil Anlamak istemedikden sonra Bilen neylesin ?

Futbol konusundaki yazılarını bi oku bakalım neler anlatmaya çalışmışım sen neler yazmışsın ?

risale

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Cahil Anlamak istemedikden Bilen ne eylesin ?

Futbol konusundaki yazılarını bi oku bakalım neler anlatmaya çalışmışım sen neler yazmışsın ?
Arkadaşlar konuyu açmamdaki amaç karşılıklı tartışma veya rencide etme değil bir ivmenin harekete geçmesiydiki sizlere ve konuyu sahiplenişinize bakıyorumda başarmışız.
Bazı yanlış anlamalar anlaşılmalar var
bazen insanlar kendilerini yeterince ifade edemiyor veya maksadını aşan kelimeler kullanabiliyor
Mesela dün firefox kardeşimiz öneride açtığım bir konuya öyle cevap verdiki ben onu yanlış algıladım
6.burhan kardeşimiz inşaallah ismilye müsemma olacak güzel konularıyla aramızda olacaktır
değerli tazzy kardeşim bölüm açıktır ama işlemez haldedir niye ilgisizlikten
müzikte bir şarkı açıyorsun anında 50 online ama din kültüründe üç beş günde bir konu hazırlıyorsun okuyan 3-5 kişi
Sizlerden bu bölüme sahip çıkmanızı hayırda yarışmanızı istirham ediyorum
Yapacağınız her çalışma ilim meclisi içinde olmanız anlamındadırki fazileti yüksektir.sağlam kaynaklardan konular açınız konulara yorumlarla katılınız ancak kesinlikle birbirinizi incitmeyiniz.Bu işler gönül işidir bir kişiyi kırıp soğutursanız vebali üstünüze olur.
İsterseniz sağlam kaynak linkleride verebilirm
haydi ya Allah[cc]ya Bismİllah

Zaman Efendisi

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar doz gittikçe artıyor. Biz çözüm bulana dek lütfen bekleyin.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Artık böyle konuların açılmasını istemiyorum. Bıktım,sıkıldım,usandım.Kim ne derse desin herkes kendi bildiğini,kendi doğrularını savunuyor.Dinimiz kötü ağızlara alet oluyor.
Merak eden,cevap arayan Din Kültürü bölümüne girer üslubuna uygun mesajını yazar.

Glaxo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu kişinin msj. takip ediyorum ortamı gerecek ve tartışma çıkaran konu ve yorumları oluyor

bu kişi forumdan banlanan birisidir çünkü resmen dini konularda tartışma çıkarmak için elinden geleni yapıyor

bu sefer yüce dinimize hakaret ettiriyor

bu kişinin önceki nicki quasimodo 'dur ve banlanmış sonra bu nicki nakşi87 almış ve yine banlanmış. yani tüm aldığı nicklerde banlama yemiş. ama ortamı germek için boş durmuyor şimdide bu nickle ortamı germek istiyor devamlı tartışma çıkaran konuları oluyor

çok önceki nickleri şunlardır - ashabulyemin - habibineccar - yemliha - dergah yolu

zaten açtığı konuları kritik yaparsanız üslubunun ve amacının aynı olduğunu görürsünüz amacım onu kötülemek değil sadece gereksiz konular açıp tartışma çıkarmasının hoş olmadığını düşünüyorum bilginize

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
"Kanıt gösterilmeden yapılmış bir iddiayı çürütmek için kanıta ihtiyaç yoktur."
Christopher Hitchens

"Benim inanmadığım bir dine inananları kafir saymanın rahatlığı beni de kendi dinimi sorgulamaya götürdü."
Mark Twain

"Öbür dünyalarla uğraşmak aramzıdaki kötülükleri düzeltmez, bu dünyaya odaklanmak bize yardımcı olabilir."
Walt Whitman

"Din alışkanlığı düşünmekten kaçmanın kolay yoludur."
Peter Ustinov

Dini istediğiniz kadar tartışın bir sonuca varamayacaksınız.

xerox3435

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar doz gittikçe artıyor. Biz çözüm bulana dek lütfen bekleyin.

Yönetici bile şaşırdı , içinden çıkamadı işin :D

Konuyu açan arkadaşa söylüyorum , senin konularına bişey demiyorum ama yanlış bir platformdasın :)

Burası temel olarak teknoloji sitesi olduğundan diğer konuların bunun önüne geçmesine asla izin verilmeyecektir.

Eğer bir dini platform sitesine gitsen hiç zorlanmayacaksın ama neden burada ısrar ediyosun onuda anlamış değilim :)

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Din kültürü bölümü şu anki hali ile neden vede kime zararı var?
İnanmıyorsan bakmazsın.Sizleri islama davet eden mi var?
İstediğiniz gerçekleştirilmedi mi?
Ayrıca Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi her insana lazım.
Diğer dinleri bahane edenler sizlerde inandığınız din hakkında konular açın.Ancak İslam dinini asla kötülememek vede misyonerlik hareketlerinde bulunmamak şartıyla.
Dikkat ettimde çoğusu hiç bir faydası olmayan sadece post kasmaya çalışanlar hep bu gibi konuları takip ediyorlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...