Devit-3 Oral Damla Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Ben yaklaşık 1-2 ay önce doktora gitmiştim. Ben o şehirde yaşamıyorum normalde. Kendi şehrime geldim. Doktor 2 tane d vitamini yazmış. Doktor yakınlarıma anlattığına göre o şişenin tamamını 1 günde ekmeğe sürüp yiyecekmişim. Diğer şişeyi de diğer hafta 1 günde içecekmişim. Acaba bir zararı olur mu? Sonuçta 350 damla falan bir şişe. 1 günde içmek sıkıntı çıkarır mı?

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Yuh. Hiç öyle bir şey görmedim. Ben de kullanıyorum ama şişeyi 10 damla ekmeğe damlatıp ağzıma atıyorum.

Bana 1 ampül + 1 şişe vermişti doktor. Ampülü poğaçaya kırmıştım. Şimdilerde şişeyi unutmadıkça 10 damla ile günde alıyorum. D vitamini çok önemli.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Yuh. Hiç öyle bir şey görmedim. Ben de kullanıyorum ama şişeyi 10 damla ekmeğe damlatıp ağzıma atıyorum.

Bana 1 ampül + 1 şişe vermişti doktor. Ampülü poğaçaya kırmıştım. Şimdilerde şişeyi unutmadıkça 10 damla ile günde alıyorum. D vitamini çok önemli.
Doktor öyle demiş de bir şey olur mu ki acaba?

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
O damlanın tamamı 50.000IU dir.
Biz onun 300.000IU olanını içiyoruz.
Öncelikle ne için kullanıyorsunuz onu yazın. Ayrıca kan tahlilinde D3 (hidroksi-25), Ca, Mg değerleri kaç?

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Öncelikle ne için kullanıyorsunuz onu yazın. Ayrıca kan tahlilinde D3 (hidroksi-25), Ca, Mg değerleri kaç?
D vitaminim düşük çıktı boy için gitmiştim. Doktor 1 şişeyi 1 günde iç demiş ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

D vitaminim düşük çıktı boy için gitmiştim. Doktor 1 şişeyi 1 günde iç demiş ?

D vitamini değerim 18 çıkmış.

Son düzenleme:

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Tamam D düşük ama öyle 2 şişe damlayla olmaz o iş. De ki yükseldi. O durimda da Ca emilimi artacak. Onu kontrol edemezsen böbrek taşı gibi başka sorunlar çıkabilir.
Kısacası o damlaları şişe şişe içseniz bir zararı olmaz. Yararı da olmaz.
İyi bir endokrin uzmanına gidin. O sorunun çok fazla sebebi olabilir.
D vitaminim düşük çıktı boy için gitmiştim. Doktor 1 şişeyi 1 günde iç demiş [emoji43]

D vitaminim düşük çıktı boy için gitmiştim. Doktor 1 şişeyi 1 günde iç demiş [emoji43]

D vitamini değerim 18 çıkmış.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Bunu diyen doktor endokrin doktoru zaten.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Bunu diyen doktor endokrin doktoru zaten.
Tek sebep olarak bunu bulmuşsa daha ne.
Benim çevremde d vitamini 20 bile olmayan çok insan var. Öncelikli güneşlenmek çok önemli. Bulunduğunuz koordinatlara göre en uygun güneşlenme saatini belirleyen uygulamalar var. Ama Türkiye için sezon bitiyor acele edin.
Biz 1 yıl hergün yüksek dozlu damla ve haftada 1 yüksek dozlu ampül içiyoruz. Eşim ayda bir enjeksiyon da yaptırdı. Yazın güneşlendi. Çünkü onunki çok düşüktü. 2 gün önce tahlil yaptırdı 36 olmuş. Benimki 60.
Madem D3 düşük ve sebep bu onun ampulü var. Enjeksiyon yazsaymış. 75 yaşında babam bile ayda 2 enj yaptırıyor.
Dediğim gibi, İYİ bir endokrin uzmanı şart. Özellikle üniversite hast varsa tercih edin.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Tek sebep olarak bunu bulmuşsa daha ne.
Benim çevremde d vitamini 20 bile olmayan çok insan var. Öncelikli güneşlenmek çok önemli. Bulunduğunuz koordinatlara göre en uygun güneşlenme saatini belirleyen uygulamalar var. Ama Türkiye için sezon bitiyor acele edin.
Biz 1 yıl hergün yüksek dozlu damla ve haftada 1 yüksek dozlu ampül içiyoruz. Eşim ayda bir enjeksiyon da yaptırdı. Yazın güneşlendi. Çünkü onunki çok düşüktü. 2 gün önce tahlil yaptırdı 36 olmuş. Benimki 60.
Madem D3 düşük ve sebep bu onun ampulü var. Enjeksiyon yazsaymış. 75 yaşında babam bile ayda 2 enj yaptırıyor.
Dediğim gibi, İYİ bir endokrin uzmanı şart. Özellikle üniversite hast varsa tercih edin.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi hastanesine gittim. Daha önce de SDÜ hastanesine gitmiştim.

mervee89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
D vitamini eksikliğim için mayıs ayında doktor vermişti ampül formundan, her hafta 1 ampül kullandım (zoraki) o kadar kötü bir tadı var ki midemi bulandırıyordu gün bouyu ve sonra tahlil yaptırdığımda hiçbir yararını görmediğimi gözlemledim. 1 ay önce ocean vitamin d3 1000 ıu aldım başka bir doktorun önerisiyle umarım bu üründen memnun kalırım, daha önce kullanıp memnun olan var mı acaba

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
D vitamini eksikliğim için mayıs ayında doktor vermişti ampül formundan, her hafta 1 ampül kullandım (zoraki) o kadar kötü bir tadı var ki midemi bulandırıyordu gün bouyu ve sonra tahlil yaptırdığımda hiçbir yararını görmediğimi gözlemledim. 1 ay önce ocean vitamin d3 1000 ıu aldım başka bir doktorun önerisiyle umarım bu üründen memnun kalırım, daha önce kullanıp memnun olan var mı acaba
Daha önce de yazdığım gibi;
D3 eksikse ampulu içmeyip enjeksiyon yaptıracaksınız. İçerek yükselmez.
D3 seviyeniz normalse ampul veya damla ile desteklersiniz.
Kullandığınız Ocean D3K2 ise daha iyidir. Sadece D3 sakıncalı olabilir. D3 ayrı alınıyorsa K2 de ayrıca alınsa iyi olur.
Bu konuların detayını sağlıklı yaşıyoruz'da bulabilirsiniz.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Ben yaklaşık 1-2 ay önce doktora gitmiştim. Ben o şehirde yaşamıyorum normalde. Kendi şehrime geldim. Doktor 2 tane d vitamini yazmış. Doktor yakınlarıma anlattığına göre o şişenin tamamını 1 günde ekmeğe sürüp yiyecekmişim. Diğer şişeyi de diğer hafta 1 günde içecekmişim. Acaba bir zararı olur mu? Sonuçta 350 damla falan bir şişe. 1 günde içmek sıkıntı çıkarır mı?

Bende endokrin doktorundan bu şekilde kullanma talimatı almıştım sorun yok yani

mervee89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Daha önce de yazdığım gibi;
D3 eksikse ampulu içmeyip enjeksiyon yaptıracaksınız. İçerek yükselmez.
D3 seviyeniz normalse ampul veya damla ile desteklersiniz.
Kullandığınız Ocean D3K2 ise daha iyidir. Sadece D3 sakıncalı olabilir. D3 ayrı alınıyorsa K2 de ayrıca alınsa iyi olur.
Bu konuların detayını sağlıklı yaşıyoruz'da bulabilirsiniz.

Teşekkür ederim bakacağım

Bilmem ne11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba bende yarın endokrin doktoruna randevu aldım boy kısalığı için Eskişehir şehir hastanesi bakalım ne olucak benım bilekler de cok ince ayak kemiklerim kalın ama el değil yaş 15.5 boy 158 bana tecrübelerinden bahsedermisn reis teşekkürler

Son mesajlar