Devamlı restart

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Dün PC belki 20 kere kendi kendine restart yapıp yeniden açıldı.
Bu neden olabilir arkadaşlar?
Not : PC'de virüs bulamadım. Acaba donanımsal mı? Isınma vb.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Muhtemelen donanımsal garantisi varsa açma bilgisayarı ama garantisi yoksa termal macunla halledebilirsin, muhtemelen işlemci ısındığı için kendini restart ediyor.

termal macunun işlemciye nasıl uygulanacağını bilmiyorsan yardımcı oluruz...

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Donanım hakkında bilgi verseydin? Eskiden Windowsa yeniden başlatma işletim sistemi diye de denirdi :D

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
bu sorun bi zaman bende de olmuştu. bilgisayar açılır açılmaz restart atıyodu. güvenli modda bir sorun olmadan düzgün açılıyordu. sonra anladım ki ekran kartının driverinin versiyonundan kaynaklanıyormuş. farklı bir versiyon kurdum düzeldi.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
ben program files daki cmd dosyasını sildiğimde (format attırtmak için silmiştim :D) aynı sorunla karşılaşmıştım sistemi kurtarabilirmisin bilmiyorumda format kesin işe yarıyo :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
2 şey aklıma geliyor.
1. Bilgisayarın işlemci fanı mefta!!!
2. Bilgisayarın açma tuşa takılı kalıyor ve açıldıktan sonra kendini kapatıyor ve tekrar açıyor... Zamanında bizim bilgisayarlardan biri bunu yapmıştı

arif 34

Asistan
Reaksiyon puanı
4
donanımsal olabilir bende de olmuştu.hhd uçmuştu. servise yollamıştım.güvenli modda çalıştır olmasa format at.bunları dene en son iş servis

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
geçen hafta bende oldu aynısı 8-9 restarttan sonra kapattım ertesi gün tekrar açtım 10 gündür restart yok :)

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar benim de şöyle bir sorunum var. Sabah bilgisayarı açtığımda windows yükleniyor ekranında bilgisayar reset atıyor. Bunu bazen 3 kere , bazen 5 kere yaptıkdan sonra bilgisayar açılıyor. Daha sonra bilgisayara kendim reset attığım da ise böyle bir sorun olmuyor, sadece sabahları açarken bunu yapıyor.
Tabiki bilgisayara format attım virüs vb. şeyler yüzünden olmadığını garanti edebilirim. Sorun kesinlikle donanımsal olmalı. Bilgisayarımın donanımında karşılaştığım bazı sorunlar var bunlardan şüpheleniyorum.

1.En önemlisi kasanın her yerinde elektirik var power yanmıştı, içini açıp tamir ettim ve çalışmaya başladı. Nasıl tamir ettiysem kasaya elleyemiyorum :) Ellediğimde ufaktan bi titretiyo , bir gün aniden foruma girmemeye başlarsam bu kasa yüzünden eşek cennetine doğru yola çıktığımın habercisidir. :mrgreen:
2.Ekran kartının fanı bazen takılmalara , tıkırtılara sebep oluyor içini açıcakdım ama çok küçük tornavida gerekiyordu , açmakdan vazgeçtim ama onun sebep olması düşük bir ihtimal gibi geliyor.
3.Bu soruna sadece world of warcraft oynarken rastlıyorum, oyun bazen donuyor ve masaüstüne atıyor. Windows uyarı hatası verip, grafik kartınız çalışmayı durdurdu diye bir mesaj veriyor ve 2 saniye sonra tekrar oyuna dönebiliyorum. Bu sorunla da haftada 1 kere karşılaşıyorum.
4.Web sayfasını mause'nin tekerleği ile aşağı yukarı yaptığımda hard diskden geldiğini düşündüğüm , hışırt hışırt diye kısık kısık sesler geliyor.

Servise götürmeyeceğim kasa komple yansa bile yeniden kendim düzelteceğim.Benim bilgisayarımı benden daha iyi anlayacak kimsenin olduğunu düşünmüyorum. Buna benzer sorunlarla karşılaşan arkadaşlar beni bilgilendirirlerse sevinirim.

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Şunları okuyorum da bizim uğraştığımız sorunlar sorun değil valla yaa :D :D :D

Fantoma sen daha detaylı bilgi verirsen, sunulacak çözümler daha net olur.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Dostlar ilgi gösterenlere teşekkürler.
Şimdilik 2 gündür bir yaramazlık yok.
Tekrar ederse fikirlerinizi uygulmaya koyacağım.

Son mesajlar