Detaylı LG G2 İncelemesi {Video+Yazı+Foto Galeri inceleme} #Almadan Mutlaka Okuyun

Bu konuyu okuyanlar

sesim84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada www.sikayetvar.com sitesinden LG G2 konulu teknik servis hizmetleri ve geri dönüşünden izlenimlerimden dolayı lg nin teknik servis hizmetlerinin vasat durumda olduğunu müşterilerine geri dönüş sağlamadığını standart mesaj gönderip sorunlara yapıcı çözüm bulmadığını anlamış durumdayım.

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonun gps çekim gücü hakkında bilgi verebilir misiniz hiç bir forumda bahsedilmemiş bunun dışında telefonda wifi yada şebeke çekim gücü sorunu mevcut mudur.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

LG G2 testlerinin tümü gibi bu testinde biraz eksik ve yüzeysel kaldığını düşünüyorum çünkü telefonun GPS çekim gücünden hiç bahsedilmemiş açık alanda test edilmemiş işin ilginç yanı birçok testi inceledim ama hiçbirinde değinilmemiş. Bunun dışında telefonda wifi, gsm çekim gücü düşüklüğü, veri transferi uzun süre açıkken telefonun kapalı gibi görünüyor olması sorunu, text link özelliğinin bulumaması, gsm üzerinden görüntülü konuşma yapılamaması, bazı ekranlarda ölü piksel çıkması ve lg nin bunu garanti kapsamına almaması gibi sorunlardan bahsediliyor. Bu konularda hiç test işlemi yapılmamış. Teşekkürler.

Telefonun içinde normal Qualcomm çip seti var ve GPS, radyo, Wi-Fi ve hücresel veri bunun üzerinden sağlanıyor acaba bunun neresini inceleyebiliriz? Tüm detayları aktaracak olsak mühendislik ve öğretmenlik eğitimi almamız gerekir. GPS bildiğimiz GPS, üst düzey bir telefonda bunun neresini sorgulayabiliriz ki?

sesim84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bloother nickli arkadaş test edebilmiş ve deneyimlerini yazmış. Buda demek oluyor ki test edilebiliyormuş. Bence önemli olan bu gibi detaylarıda değinmek çünkü youtube ye yazın birsürü test videosu çıkıyor. Hepsindede hemen hemen aynı şeyler. Telefonu sahip olan herkesin yapabileceği test işlemleri. Daha çok üreticinin ürününü tanıttığı broşürler dikkate alınarak yapılan testler. Önemli olan uygulamadaki performans. Örneğin gittim üşenmeden bütün şikayetleri okudum ve lg nin teknik destek konusunda sınıfta kaldığını gördüm. Lg nin iyi bir telefon çıkarmış olması (özellikle geniş ekrana sahip olması ve az yer kaplaması telefona hayran kalmama sebep oldu.) Tesnik destek konusundada iyi olması anlamına gelmiyor özelliklede ülkemizde. Yada Qualcomm çip seti kullanıyor olması gps gücünün iyi olacağı anlamına gelmiyor. Örneğin gps anteninin kötü olması vs. Gibi nedenlerden dolayıda sıkıntılı olabilir. Bu ise test sürecinde belli olur fakat ülkemizdeki test süreçleri daha çok detaylı kullanımdan ziyade telefonun kutusunu açıp kısa bir incelemeyle son buluyor. Yanlış anlamayın emeğinize saygı gösteriyorum ama genel olarak bu durum böyle. Birsürü ürün incelemesi içerisinden bir arkadaş çıkıpta şu telefonun gps i ne alemde diye açıp bakmamış. Yada herhangi bir web sitesini nekadar sürede açıyor diye başka bir cihazla aynı anda karşılaştırma yapmamış. Yinede teşekkürler.

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bloother nickli arkadaş test edebilmiş ve deneyimlerini yazmış. Buda demek oluyor ki test edilebiliyormuş. Bence önemli olan bu gibi detaylarıda değinmek çünkü youtube ye yazın birsürü test videosu çıkıyor. Hepsindede hemen hemen aynı şeyler. Telefonu sahip olan herkesin yapabileceği test işlemleri. Daha çok üreticinin ürününü tanıttığı broşürler dikkate alınarak yapılan testler. Önemli olan uygulamadaki performans. Örneğin gittim üşenmeden bütün şikayetleri okudum ve lg nin teknik destek konusunda sınıfta kaldığını gördüm. Lg nin iyi bir telefon çıkarmış olması (özellikle geniş ekrana sahip olması ve az yer kaplaması telefona hayran kalmama sebep oldu.) Tesnik destek konusundada iyi olması anlamına gelmiyor özelliklede ülkemizde. Yada Qualcomm çip seti kullanıyor olması gps gücünün iyi olacağı anlamına gelmiyor. Örneğin gps anteninin kötü olması vs. Gibi nedenlerden dolayıda sıkıntılı olabilir. Bu ise test sürecinde belli olur fakat ülkemizdeki test süreçleri daha çok detaylı kullanımdan ziyade telefonun kutusunu açıp kısa bir incelemeyle son buluyor. Yanlış anlamayın emeğinize saygı gösteriyorum ama genel olarak bu durum böyle. Birsürü ürün incelemesi içerisinden bir arkadaş çıkıpta şu telefonun gps i ne alemde diye açıp bakmamış. Yada herhangi bir web sitesini nekadar sürede açıyor diye başka bir cihazla aynı anda karşılaştırma yapmamış. Yinede teşekkürler.

Bunun testini nasıl yapabiliriz bana açıklar mısınız? Bu yaşadığınız yere, telefonu tutuş şeklinize, etrafınızdaki materyallere, üstünüzde dolaşan GPS uydularının konumlarına ve hatta Güneş'de gerçekleşen Güneş patlamalarına dahi bağlı olarak değişebilir. Ben süper derim, birisi öyle bir yerde yaşar ki GPS çalışmaz. Aynısı hücresel veri için de geçerli. Ben Avea için çok iyi derim 42mbps bağlantı görürüm, birisi Edge ile bile bağlanamaz kötü der. Ayrıca Türkiye'deki incelemelere dem vurmuşsunuz, dünyada istediğiniz türde bir incelemeyi bana örnek gösterirseniz ben herkesin önünde özür dilemeyi kabul ediyorum.

Teşekkürler.

sesim84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özür dilemek için bir neden yok. Bu gayet basit örnek vemek gerekirse lg g2 ve htc one birer telefon alırsınız cihazlara birer gps test yazılımı yükleyip açık bir alana çıkarsınız ve aynı anda aynı konumda gps uygulamasını açıp hangi telefonun daha önce bağlandığını ve sinyal güçlerini test edebilirsiniz sonuç bulunduğunuz konumda aynı uzaydaki uydularda aynı bulunduğunuz ortamdaki manyetik alanda aynı. Örneğin lg g2 ve samsung s4 ü aynı anda aynı wifi ağına bağlamaya çalışırsınız ve telefonların çekim gücünü bakarak hangisinin daha başarılı olduğunu test edebilirsiniz yada her iki telefona avea sim kart takıp kapalı bir ortama geçersiniz ve telefonun çekim gücünün düşüp düşmediğini yada hangisinin daha iyi çektiğini anlayabilirsiniz vs vs gibi. Sonraki çalışmalarınıza ilham olması dileğiyle. İyi çalışmalar.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
[MENTION=91331]mstdrsn[/MENTION] dostum mesele cihazların farklı yerlerde farklılık göstermesi değil. Önemli olan bu farklı yorumları bir araya toplamaktır. 150 kişi kötü der, 230 kişi normal der, 50 kişi çok iyi der, 100 kişi iş görüyor der. Mesele burda genel olarak 50 kişi de olsa çok iyi diyenlerin olduğunu bilmek. O zaman senin dediğin farklılık kendiliğinden ortaya çıkar zaten. O zaman deriz ki, aslında cihaz iyi ama yerine, konumuna göre değişiyor.

fatih.soylu88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2014 mart ayına kadar G2'ye android kitkat güncellemesi geleceğini düşünürsek G2 son zamanlardaki en iyi akıllı telefon. bende çok memnun kalarak kullanıyorum

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2014 mart ayına kadar G2'ye android kitkat güncellemesi geleceğini düşünürsek G2 son zamanlardaki en iyi akıllı telefon. bende çok memnun kalarak kullanıyorum

G2'ye 4.4 güncellemesi Güney Kore'de başladı, ülkemize gelmesi ise mayis-nisan ayını dahi bulabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
Bende şuan LG G2 ve Sony Z arasında kaldım. Yıllardır tek kullandığım marka sony oldu o yüzden tedirginilik yaşıyorum nasıl diye. Çünkü sony kullanımı , içeriği , servisi hepsine alıştım . Bilmediğim bir telefon markasına geçiş yaparken sorular oluyor. Ayrıca teknik özellikleri benzer görünüyor. Yardımcı olursanız sevinirim

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Bende şuan LG G2 ve Sony Z arasında kaldım. Yıllardır tek kullandığım marka sony oldu o yüzden tedirginilik yaşıyorum nasıl diye. Çünkü sony kullanımı , içeriği , servisi hepsine alıştım . Bilmediğim bir telefon markasına geçiş yaparken sorular oluyor. Ayrıca teknik özellikleri benzer görünüyor. Yardımcı olursanız sevinirim

Pazartesi LG G2 yeniden elime geçecek, tüm sorularınızı toplayıp yeni bir yazı hazırlayacağım.

Z1 ile G2 arasında kalsam G2 tercihim olurdu. Fakat kasa ve malzeme kalitesi Z1'in daha iyi. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Merhaba arkadaşlar LG G2 hakkında Soru-Cevap videosu hazırlıyorum, detayları şuradan okuyabilirsiniz: http://forum.shiftdelete.net/lg/353...irliyorum-sorularinizi-sorun.html#post3183834

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba LG G2' yi almak için alışveriş sitelerinde fiyat araştırması yaparken şunu fark ettim, kimi telefonların arkasında LG G2 logosunun yeri farklı, kimisinde alt kısımda olmasına rağmen uluslar arası standartlarla ilgili bilgiler yoktu. Bu durum telefonun orjinalliğini zedeler veya herhangi bir dezavantaj oluşturur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba LG G2' yi almak için alışveriş sitelerinde fiyat araştırması yaparken şunu fark ettim, kimi telefonların arkasında LG G2 logosunun yeri farklı, kimisinde alt kısımda olmasına rağmen uluslar arası standartlarla ilgili bilgiler yoktu. Bu durum telefonun orjinalliğini zedeler veya herhangi bir dezavantaj oluşturur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ülkemizde D802 modeli satılıyor, buna göre satın alabilirsiniz. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba. 1 gün önce lg g2 aldım. Aldığımda şarjı %86 idi ve şarja taktım 1 gece bekledi 3 saat kullandım %6 şarjım gitti sizce normalmidir ? :unsure:

defas59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen bir g2 kullanıcısı olarak sence z1 mi g2 mi ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
sen bir g2 kullanıcısı olarak sence z1 mi g2 mi ?

Benim Z1 sevmeme sebebim tasarımı ve ekranıdır. Hoşunuza gidiyorsa 400lira fark veririm diyorsanız Z1 alın. Ben G2'den hiçbir şekilde pişman değilim. Yine olsa yine alırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu ilk aldığımızda pili bitirip sonra ne kadar şarj edicez ve uzun süre pilin dayanması için nasıl şarj etmek gerekiyor her yerde farklı birşey yazıyor 10 saat sarj edin diyen bile var hala.. net bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
telefonu ilk aldığımızda pili bitirip sonra ne kadar şarj edicez ve uzun süre pilin dayanması için nasıl şarj etmek gerekiyor her yerde farklı birşey yazıyor 10 saat sarj edin diyen bile var hala.. net bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

Benim bildiğim kadarıyla var olan şarjını %15 e kadar indiriyoruz uçak moduna alıp %100 e kadar şarj edin sonra 1-2 saat daha şarjda kalsın bu kadar.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ben şahsen G2 alırdım fakat kasa kalitesi yönünden Z1 daha üstün.

Yani şahsen boyularını beğenmediğim için G2 alırdım tabi bu zevk meselesi. Z1 Compact Türkiye'ye geldiğinde onuda düşünebilirsin Z1 in aynısı :) HD ve. 4.3 inç ekran ile pil konusunda farklı ama bence Z1C alınmalı :)

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Ben ilk kullandığım cihazlarda öncelikle pili bitiriyorum sonra sonuna kadar şarj ediyorum, günümüz pil teknolojilerinde bu tür detayların da pek fazla önemli olduğunu sanmıyorum. Pil ömrü açısından şarjda iken oyun oynamamaya dikkat etmenizi tavsiye ederim. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Note 2 almayı düşünüyordum biraz daha araştırdıktan sonra lg g2 nin daha hızlı oldugunu gördüm. Söyle bir sorun var. Öğrenci adamız kit kaynaklarla alacağım. Cihaz düşse su dökülse bozulursa nabarım kaygısı çok fazla. Galaxy ace kullanıyordum. lg g2 çok hızlı gelirmi ? Pek hızla alakam yoktur sadece sosyal medya ve bir kac oyun kullanırım. Note 2 yeterli olurmu ? Sizce G2 almalımıyım ??

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Note 2 almayı düşünüyordum biraz daha araştırdıktan sonra lg g2 nin daha hızlı oldugunu gördüm. Söyle bir sorun var. Öğrenci adamız kit kaynaklarla alacağım. Cihaz düşse su dökülse bozulursa nabarım kaygısı çok fazla. Galaxy ace kullanıyordum. lg g2 çok hızlı gelirmi ? Pek hızla alakam yoktur sadece sosyal medya ve bir kac oyun kullanırım. Note 2 yeterli olurmu ? Sizce G2 almalımıyım ??

Lafı bile yapılmaz kardeşim kesinlikle G2 almalısın.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Evet Note 2 alana kadar 16GB G2 alsanız yeterli olur sizin için. arasında fiyat farkı yok gibi bir şey ama performans olarak dağlar kadar fark var.

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Doğru ise 3 mart'ta 4.4 gelecekmiş. Hoşgeldin [MENTION=374275]Bloother[/MENTION]

tableau-mises-%C3%A0-jour-SFR-mars-2014.jpg

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bende şuan 4.4.2 yüklü. Almanya, Fransa, İtalya'ya verildi. Almanya romu yükledim.

Fr3aky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D 4.4 ü bende merak ettim testde hızlar baya artımıs