Depolama için öneri ?

Bu konuyu okuyanlar

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Blu-ray dizi ve film indiriyorum. Pc de yer kalmadı haliyle. Hdd ve ssd var zaten bende ama yine de yetmiyor. 1TB seviyelerinde, uygun fiyatlı usb tarzı bir şeyler önerebilir misiniz ? Boyutu sorun değil. Küçük olması gerekmiyor. Ucuz olacaksa büyük de kullanabilirim. Fiyat olarak 250 civarı olsa iyi olur. Daha ucuz olursa ne ala.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
A101'lerde satılıyordu 1 TB 329 TL Markasını Hatırlamıyorum Bizim Burda Satılıyor Size Yakın Olan A101'lerde Var mıdır Bilmiyorum. HDD ve USB Olarak Takılabiliyor. Kutusundan İçeriğine Bakarsınız Zaten Beğenirseniz Alırsınız.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Remux bluray disk falan arşivlemiyorsan en güzeli nette satılan sınırsız gdrive hesaplar var almanı öneririm. Tabi upload hızın 4 mbit ve üzeriyse. Burda dikkat edilecek nokta içerikler torrentden vs gibi yerlerden indirmeyse dosyaları paylaşıma açmamak sonra google hesabı kapatıyor.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Remux bluray disk falan arşivlemiyorsan en güzeli nette satılan sınırsız gdrive hesaplar var almanı öneririm. Tabi upload hızın 4 mbit ve üzeriyse. Burda dikkat edilecek nokta içerikler torrentden vs gibi yerlerden indirmeyse dosyaları paylaşıma açmamak sonra google hesabı kapatıyor.
O iş yaş hocam. İndirmesi zaten bir gece sürüyor. Yüklemesi 1 gün sürer.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
O iş yaş hocam. İndirmesi zaten bir gece sürüyor. Yüklemesi 1 gün sürer.
Valla hocam harici disklerin de belli bir ömrü var. Sonuçta bozuluyor. Benim de 10TB üzeri arşivim hddler bozulduğu için çöpe gitti. Dvd bluray rip webdl olmak üzere çok güzel arşivim vardı. Hatta filmlere cover bile gömmüştüm. O kadar emek uğraşı çöpe gitti. Bazılarını da kendim ses ekleyip kendim yapmıştım. Bazı filmler nette bile bulunamayacak filmlerdi. Önce fibere geçtim şimdi de 8 mbit hızla arşivimi buluta yedekliyorum. Bence önce internet tarifeni yada ıss ni değiştir. DL ve UL hızını yükselt. Sonra buluta yedekle. Sonra ah vah etmezsin.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Çok film vs izliyorsanız bana göre bu daha iyi 5 tb

Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla hocam harici disklerin de belli bir ömrü var. Sonuçta bozuluyor. Benim de 10TB üzeri arşivim hddler bozulduğu için çöpe gitti. Dvd bluray rip webdl olmak üzere çok güzel arşivim vardı. Hatta filmlere cover bile gömmüştüm. O kadar emek uğraşı çöpe gitti. Bazılarını da kendim ses ekleyip kendim yapmıştım. Bazı filmler nette bile bulunamayacak filmlerdi. Önce fibere geçtim şimdi de 8 mbit hızla arşivimi buluta yedekliyorum. Bence önce internet tarifeni yada ıss ni değiştir. DL ve UL hızını yükselt. Sonra buluta yedekle. Sonra ah vah etmezsin.
Haklısın

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Bizim burada fiber altyapı yok maalesef. İstesem de daha hızlı internet alamam. Hem buluta yüklediğinde tekrar indirmek de gerekiyor sanırım. Yani tekrar indireceksem pek anlamı kalmıyor. Hem hdd nasıl bozulabilir ki ? Benim kullandıklarım kendi kendine bozulmadı hiç. Kırılırsa anca öyle bozuluyordu.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Bizim burada fiber altyapı yok maalesef. İstesem de daha hızlı internet alamam. Hem buluta yüklediğinde tekrar indirmek de gerekiyor sanırım. Yani tekrar indireceksem pek anlamı kalmıyor. Hem hdd nasıl bozulabilir ki ? Benim kullandıklarım kendi kendine bozulmadı hiç. Kırılırsa anca öyle bozuluyordu.
Hdd düştüm mu kafası bozuluyor

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Tekrar indirmene gerek yok. Gdrive da bulunan filmleri direk indirmeden izleyebiliyorsun.

Son mesajlar