Denizlispor 2-3 Bursaspor - Turkcell Süper Lig 9. Hafta

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Timsah çekti kopardı

Bursaspor Denizli deplasmanında Zapotchony'i ile galibiyeti kopardı. 2-2 devam eden karşılaşmada 90+2'de sahneye çıkan Çek futbolcu attığı golle hem takımına 3 puanını getirdi hem de takımının galibiyet serisini 4'e çıkarttı.
http://www.youtube.com/watch?v=aCkX391Z5yQ
Denizlispor ilk yarı boyunca rakibine oranla daha iyi bir futbol ortaya koyarken; Angelov'un golüyle ev sahibi ekip 1-0 öne geçti. Golden sonra da rakip kalede daha etkili olarak gözüken Denizlispor ummadığı bir ande kalesinde golü gördü. Kaleci Özden'in büyük hatasını iyiş değerlendiren Turgay Bahadır maça eşitliği getirdi ve ilk yarı 1-1 sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyun daha hareketli bir hal alırken; Bursaspor Arjantinli futbolcusu Batalla ile skoru 2-1'e taşıdı. Battala'nın golüne ise Roberts çok şık bire golle karşılık verdi. Maçın tam bu skorla bitmesi beklenirken; 90+2'de sahneye çıkan Zapotchony attıiği golle takımına galibiyeti getirdi.​

DENİZLİSPOR: 1 - BURSASPOR: 2

Stat: Atatürk

Hakemler: Bünyamin Gezer, Mehmet Cem Hanoğlu, Asım Yusuf Öz

Denizlispor: Özden, Çağlar, Burak, Koffi, Mehmet, Güray (Dk. 59 Murat), Braga (Dk 59 Ibrahima Bangoura), Emin, Roberts, Angelov, Berberoviç (Dk. 81 Fahri)

Bursaspor: Yavuz, Ali, Ömer, Zapotocny, Mustafa, Veli, Hüseyin, Ivan, Volkan (Dk. 68 Ozan İpek), Batalla, Turgay

Goller: Dk. 13 Angelov, Dk. 75 Roberts (Denizlispor), Dk. 43 Turgay, Dk. 63 Battala (Bursaspor)

Kırmızı Kart: Koffi

Sarı kartlar: Emin (Denizlispor) Volkan Şen (Bursaspor)

KAYNAK

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
son dakikada kurtardı bursa

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
skor 1-1 kalmış onu 2-3 yapıver :)

tebrikler Bursaya maşallah :)

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Maşallah İyi Gidiyor Bursa :)

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Tebrikler Yeşil Timsahlar...:flowers:

son.durak.27

Profesör
Reaksiyon puanı
11
helal olsun ya ertugrul saglam ın ögrencileri bu sene kök söktürecekler

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Bursasporumuz çok pozisyon kaçırdı
İstanbulda Bursalı arkadaslarımızla beraber izledik.
Herşey çok güzel gidiyor.
İnşallah daha da iyi olacak
Denizli takımı çok kötü böyle giderse ligden düşer
Bize atılan 2 gol tamamen şans eseri. 2 kez gelip 2 gol attılar.
Biz de eksikleri hissettik pozisyonları beceriksizce harcadık
Ama hocamızın 85 de Tadeu yu bile oyuna sürmesi galibiyeti
arzuladığının en büyük göstergesi.
Kırmızı kart olmasa son adam olacaktı 3.go direk gelme ihtimali yüksekti.
Umarım Denizli de kendine çeki düzen verir ve lige geri döner.
2 Sağlam mücadelesinde bizim Sağlam güldü :)

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Bursasporumuz çok pozisyon kaçırdı
İstanbulda Bursalı arkadaslarımızla beraber izledik.
Herşey çok güzel gidiyor.
İnşallah daha da iyi olacak
Denizli takımı çok kötü böyle giderse ligden düşer
Bize atılan 2 gol tamamen şans eseri. 2 kez gelip 2 gol attılar.
Biz de eksikleri hissettik pozisyonları beceriksizce harcadık
Ama hocamızın 85 de Tadeu yu bile oyuna sürmesi galibiyeti
arzuladığının en büyük göstergesi.
Kırmızı kart olmasa son adam olacaktı 3.go direk gelme ihtimali yüksekti.
Umarım Denizli de kendine çeki düzen verir ve lige geri döner.
2 Sağlam mücadelesinde bizim Sağlam güldü :)

Denizlispor'un attığı golleri şans diye nitelendirmene katılmıyorum.Ben şans diye birşeye inanmıyorum.2 kere ya da az gelmeleri attıkları gollerin bedavadan diyim olduğunu göstermez.Gayet şık 2 gol attılar.Bunlarda beceri vardı.

Senin dediğin asıl Bursaspor için geçerli.Kalecinin o büyük hatası,Volkan'ın vurduğu şutun Batalla'nın önünde kalması ve son olarak
Zapotocny'nin ceza sahasında iyi vuruş yapamamasından sonra Denizlispor defansının bir türlü uzaklaştıramayıp topu Zapotocny'nin önüne sunması :)

Bursaspor'un da hakkını yemek istemiyorum ama Denizlispor çok kötü bir futbol oynadı gerçekten bu futbolla küme düşeceklerini düşnüyorum.

Bursaspor sempatisi olan biri olarak çok iyi oynamadığını Bursaspor'un ancak kazanmasını bildiğini böyle iyi oynayamadığı ve eksiklerinde çok arandığı bir günde Denizlispor gibi bir takıma denk gelmesi Bursaspor için sevindirici.

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Denizlispor'un attığı golleri şans diye nitelendirmene katılmıyorum.Ben şans diye birşeye inanmıyorum.2 kere ya da az gelmeleri attıkları gollerin bedavadan diyim olduğunu göstermez.Gayet şık 2 gol attılar.Bunlarda beceri vardı.

Senin dediğin asıl Bursaspor için geçerli.Kalecinin o büyük hatası,Volkan'ın vurduğu şutun Batalla'nın önünde kalması ve son olarak
Zapotocny'nin ceza sahasında iyi vuruş yapamamasından sonra Denizlispor defansının bir türlü uzaklaştıramayıp topu Zapotocny'nin önüne sunması :)

Bursaspor'un da hakkını yemek istemiyorum ama Denizlispor çok kötü bir futbol oynadı gerçekten bu futbolla küme düşeceklerini düşnüyorum.

Bursaspor sempatisi olan biri olarak çok iyi oynamadığını Bursaspor'un ancak kazanmasını bildiğini böyle iyi oynayamadığı ve eksiklerinde çok arandığı bir günde Denizlispor gibi bir takıma denk gelmesi Bursaspor için sevindirici.

Bursaspor oyunun hakimiydi nasıl maç izledin bilmiyorum
Yüzde yüzlük pozisyonlar direkten dönüp çıkan frikik ayağa paslaşmalar ve ayağa oynamalar bunlar hep takım oyununun göstergesi.

Denizli takımı kaç kez gelip pozisyon buldu?
Hele ki 2.gol resmen şans eseri bir gol.
Roberts da şaşırdı gol olunca :)

Zaten ben de takım tam olsaydı daha da üzülürdüm bu skora ama eksik kadroyla düşmememek içim mücadele eden horozlara karşı da alınan galibiyet çok güzel oldu.

İnşallah İBB maçında seriye devam edeceğiz
Yeter ki takım oyunu oynayalım ve birileri gölge olmasın.

Denizlispora da önümüzdeki maçlarda başarılar dilerim

Not: 3 gol de Denizli savunmasının hatasından (kaleci dahil)
Ama savunmalar hata yapmasa gol diye bir şey olur mu?
Saygılar.

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
"Şehir harekete geçecek"

Denizlispor deplasmanında son dakika golüyle de olsa galibiyetlerine bir yenisini ekleyen Bursaspor'da Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bol pozisyonlu güzel bir karşılaşma yaşandığını söyledi. Denizlispor karşılaşmasının zor bir karşılaşma olacağı düşüncesinde olduklarını Denizlispor'un kendi seyircisi önünde üç puan için çıktığını belirten Sağlam, şöyle konuştu:

''Rakibimiz içinde bulunduğu durumdan dolayı taraftarının önünde mutlak üç puan alıp ligde bir çıkışa geçmek istiyordu. Diğer taraftan ligin zirvesinden kopmama, bu hafta alınacak üç puanla önümüzdeki hafta İstanbul Belediye karşılaşmasından alınacak üç puanı bir araya getirdiğimiz zaman, ligde yalakalamaya çalıştığımız, kovaladığımız durumda olan Galatasaray'la beklentilerimiz de biraz daha arttı. Rakibimizin önümüzdeki hafta Fenerbahçe ile bir karşılaşması var. Dolayısıyla bizim için çok önemli bir karşılaşmaydı.''

Denizlispor'a iki gol pozisyonu dışında pozisyon vermediklerini belirten Sağlam, şöyle devam etti: ''İkinci golde Ömer'e çarpan topun hiç ulaşılamayacak bir yere gitmesi hem bizim adımıza hem de onların adına talihsizlikti. Fakat oyuncularımızın özellikle maçın başında geriye düşüp ondan sonra bu olumsuzluğu geri çevirmeleri skorda değişiklik sağlamaları, daha sonra öne geçme çabaları, 2-1'den sonra çok şanssız yediğimiz golden sonra pozisyon üretip kaça asılıp karşılaşmayı önde bitirme çabaları takdir edilecek olaylar. Bizim için iyi bir oyun oldu. Çok pozisyon ürettik. İyi de mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Sonuçta uzun yıllardır kazanadığımız bir deplasman olan Denizli'de bu sene Bursaspor olarak ligde ilkleri yapmaya devam ediyoruz. Bundan sonra yapacağımız ilk ve en önemli iş İstanbul Belediyespor karşılaşmasını kazanıp ligin tamamen üst sıralarında kendimize bir yer edinmek. Bununla beraber önümüzdeki hafta alacağımız üç puanla artık Bursa şehrinin de harekete geçeceğini düşünüyorum.''

Güzel bir karşılaşma olduğunu söyleyen Sağlam, ''İzleyenler zevk aldı diye düşünüyorum. Heyecan son dakikaya kadar devam etti. Diyarbakırspor karşılaşmasıyla beraber en fazla pozisyon ürettiğimiz bir karşılaşma oldu. Gerçi üç golden daha fazlasına muvaffak olamadık ama pozisyon zenginliği açısından çok pozisyonumuz vardı. Maçtan sonra bizi alkışlayan Denizlisporlu taraftarlara teşekkür ediyorum. Bu anlayışlarının karşılığını mutlaka alacaklardır'' şeklinde konuştu.
news_manset_resim_ek_ErtugrulSaglam004.jpg

Kaynak:http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=62638

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Robert ne asmış öyle be. Mükemmel gol atmış.

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Turgay Bahadır ayağında çok top tutmasa geleceğin yıldızlarından olabilir.