Delta Garantili G3

Bu konuyu okuyanlar

ozanb.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Lg g3 32 gb almaya karar verdim telefonun fiyati teknosa gibi teknoloji marketlerde aşağı yukarı 2000 lira gittigidiyor da ise 1500 lira delta garantili filan yazıyor ne diyosunuz alınır mı sorun olur mu ??

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Merhaba arkadaşlar
Lg g3 32 gb almaya karar verdim telefonun fiyati teknosa gibi teknoloji marketlerde aşağı yukarı 2000 lira gittigidiyor da ise 1500 lira delta garantili filan yazıyor ne diyosunuz alınır mı sorun olur mu ??
DELTA garantili ise paralel ithalat malıdır. Yani örneğin; Taiwan pazarına sürülmek üzere LG tarafından üretilen bir telefonun ithalat yoluyla Türkiye'ye sokulup, DELTA tarafından BTK kayıt ettirilip satılmasıdır. Bunun garantisini de ithal eden firmanın teknik servisleri vermektedir. Yani cihazınız arızalandığında telefonu LG Türkiye Servisinde ücretsiz olarak yaptıramazsınız. Sizin servisiniz DELTA olacağı için DELTA Teknik servisine kargo yoluyla göndermelisiniz. Bende FONOTEL garantili paralel ithalat G2 kullanıyorum. Ama bu tarz firmaların teknik servisleri gevşek çalışırlar ve özensiz iş yaparlar. En ufak bir şey karşısında telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkartmaya çalışırlar. Cihazın ROM'u da farklı bir ülkenin romu olacaktır ve ithal edildiği ülkenin pirizlerine göre de şarj adaptörünün fişi değişiklik gösterebiliyor. Özetlemek gerekirse Teknosa'dan alacağın telefon ile DELTA garantili telefon arasındaki farklar;
1) ROM Farkı
2) Şarj adaptörünün fişi farklı olabilir
3) Teknik Servis Farkı

Bunların dışında telefon donanım olarak farklılık göstermez.

Bunları göz önünde bulundurarak 500-700 TL arası daha ucuz alacağım diyorsan sana kalmış bir şey.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Delta garantisi paralel ithalat firmalari arasinda en iyisi Şikayetvar'a cevap bile yaziyor fiyat da oldukca uygun almani tavsiye ederim gerekli aciklamayi ise [MENTION=402544]mmrtylmz[/MENTION] ustte yapmış

Son mesajlar