Dell cpu sorunu

Bu konuyu okuyanlar

sarı_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar dell kullanıyorum yaklaşık 5 ay oldu alalı açıldıktan 10dk sonra yakşalık 30 dk cpu yüksek seyirlerde geziyor en az %30 larda bu neden kaynaklanıyor kafayı yiyecem o ses yüzünden dell bazı güncellemeler öneriyor hani bir tane ondan yükledim acaba ondanmı

gorkemulug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
advanced system care yükle program sayesinde pc'ni hafifletebilirsin ayrıca oyunlarda müthiş avantaj sağlıyor, serial keyleri de araştırırsan bulursun ama ben bir türlü serial beceremedim.

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
advanced system care yükle program sayesinde pc'ni hafifletebilirsin ayrıca oyunlarda müthiş avantaj sağlıyor, serial keyleri de araştırırsan bulursun ama ben bir türlü serial beceremedim.

Serial girmeden önce neti kes ondan sonra gir olur.. :)

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Eğer garantisi devam ediyorsa garantiye göndermeni tavsiye ederim.

Onun haricinde; bilgisayarının altı bir boşlukta kalsın en azından soğutma alt tarafta ise diye söylüyorum, hava akımı gerçekleşsin.

Eğer sistem boşta hali ile %30'da çalışıyor ise o kadar da kötü sayılmaz. Veyahut şöyle diyelim; aldığınız zamanlarda da bu ses aynı şekilde geliyor muydu?

Fanın olduğu alanın temizlenmesi gerekebilir. Toz birikmiş olabilir. Fan eğilmiş olabilir. Olabilir de olabilir.

ankarali_gnc"

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar dell kullanıyorum yaklaşık 5 ay oldu alalı açıldıktan 10dk sonra yakşalık 30 dk cpu yüksek seyirlerde geziyor en az %30 larda bu neden kaynaklanıyor kafayı yiyecem o ses yüzünden dell bazı güncellemeler öneriyor hani bir tane ondan yükledim acaba ondanmı

Kardeşim eğer bilgisayarında işlemcin AMD ise ısınması normal ama İNTEL ise bir sorun var demektir.. İntelde bu şekilde ısınması normal değil.. eğer sorunun hala devam ediyor ise servis evine gelecek ve bizzat yanında kontrol edecek..

1. DELL Destek Hattına ücretsiz erişmek için:Telefonunuz yurtdışı aramalara açık ise: 00 800 353 90 002 aranır.
    Değilse: 0 811 288 0001 -> İngilizce mesaj duyulduğunda -> 888 578 5446 tuşlanır.
  2. Yaklaşık %70 oranında sorun telefonda çözümlenir.
  3. Çözülemeyen sorunlar için telefonda arıza tespiti yapılır.
  4. Sonraki iş günü* teknik destek elemanı belirttiğiniz adrese gelir.
  5. Gerekli işlem yapılarak bilgisayarınızdaki sorun çözülür.
  6. Yapılan işlem sonucu herhangi bir ücret talep edilmez

Ben yaklasık 7aydır Dell kullanıyorum..şikayetim yoktur..

sarı_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
intel sizce neden kaynaklanıyor bu sorun format atsam düzelirmi

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bazı virüsler de arkaplanda işlemciye ek yük bindirebiliyor.

sarı_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
orjinal norton kullanıyorum gözden kaçırmaz norton virüsten değildir sanıyorum

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
hiç bir anti virüs %100 koruma sağlamıyor...

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
İnternetı Kesın.
F8 ıLe Guvenlı Modda Baslatın.
Malwarebyts Ile ıLe Tarama Yapın.
Avast Yada Kaspersky Ile Tarama Yapın.
Temızlık Programların Bırıyle Temızleyın.
Bunlar dan Sonra Sorun olursa Ya Format Atın. Yada Teknık Servıse Gonderın.

Asırı Cpu Kullanımı Svchost.exe Vırusun Nedenıdır Cpu Yer.Tahmınımce Vırus Var.
Kolay Gelsın.

ankarali_gnc"

Asistan
Reaksiyon puanı
0
orjinal norton kullanıyorum gözden kaçırmaz norton virüsten değildir sanıyorum

KArdeş elektronik malzeme sen servisi cagır onlar baksın adamlar bu tarz sorunlarla devamlı karsılasıyorlar..belkıde işlemcı fanın yavas donuyordur onun dönme hızı var dakıkada o yavaş ise ondan dolayıda olabılır.kardeşim yanı elektronik durumlar farklıdır şans işidir..onun için en onemlıdı bu adamlar baksın gorulur

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Bir gelişme var mı bu konuda?

Denediniz mi burada bir kaç yöntem söyleyen arkadaşların dediklerini. ?

Geri dönüş yaparsanız diğer kullanıcılar içinde çözüm olabilir.

sarı_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İnternetı Kesın.
F8 ıLe Guvenlı Modda Baslatın.
Malwarebyts Ile ıLe Tarama Yapın.
Avast Yada Kaspersky Ile Tarama Yapın.
Temızlık Programların Bırıyle Temızleyın.
Bunlar dan Sonra Sorun olursa Ya Format Atın. Yada Teknık Servıse Gonderın.

Asırı Cpu Kullanımı Svchost.exe Vırusun Nedenıdır Cpu Yer.Tahmınımce Vırus Var.
Kolay Gelsın.
Svchost.exe bu dosya virüsmü diyorsunuz silsem bu dosyayı bi zararı olurmu servise verecem yarın büyük ihtimalle

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Dell'e ne oldu ise anlama veremedim vatanbilgisayar'dan dell aldık laptop anakart yaktı ram bozdu çeşitli arzalar verdi nedense dell çok güzel kaliteli bir ürün tavsiyemle aldırdık fakat çok sorunlar çıkardı aldığımızdan bu yana 2 3 kere servis gelip yaptı

ankarali_gnc"

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dell'e ne oldu ise anlama veremedim vatanbilgisayar'dan dell aldık laptop anakart yaktı ram bozdu çeşitli arzalar verdi nedense dell çok güzel kaliteli bir ürün tavsiyemle aldırdık fakat çok sorunlar çıkardı aldığımızdan bu yana 2 3 kere servis gelip yaptı
bence dua et gelip yaptı bak birde kullanıcı hatası deyip toshiba hp gibi suçu faturayı sana cıkartsa idi ne yapacaktın?elektronik malzemede şans işi derim hep bazen cıkıyor arada boyle ama aynı sorundan 2 kere verdi ise sıfırı ile değiştiriyorlar yasaya gore dıye bılıyorum

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ankarali_gnc";2271423 dedi ki:
bence dua et gelip yaptı bak birde kullanıcı hatası deyip toshiba hp gibi suçu faturayı sana cıkartsa idi ne yapacaktın?elektronik malzemede şans işi derim hep bazen cıkıyor arada boyle ama aynı sorundan 2 kere verdi ise sıfırı ile değiştiriyorlar yasaya gore dıye bılıyorum

Gelip yapıcak tabiki öyle bir servisi var mecbur onun için aldık şans mı çin ithalı ondan mı bilmem artık ama çin ithalı mallara dikkat ediyorum hep sorun çıkarıyor.

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Başlat > çalıştır > msconfig yaz ordan açılışta çalışan programları iptal edebilirsin...