Dell 7577 1060Max-Q lu laptop aldım(İlk izlenimler)

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Selamlar arkadaşlar,

Haftasonu sipariş verdiğim 1060 lı 7577 laptobum dün yani pazartesi elime ulaştı. Paketleme normaldi. Şişme tarzı naylonla sarılmıştı. Kutuda kusur yoktu o üstündeki paketi çıkarınca. Kutuyu açınca laptobu kontrol ettim kozmetik olarak sorun yoktu. Cihaz 21 şubat 2018 üretim civarı. Şu anki yeni üretimlerden sanırım çünkü mart ayı üretim henüz duymadım tr ye gelen. Cihazı şarja bağlayıp laptobu açtım. W10 kurmadan cihaz içerisinde ki ubuntuyu hızlıca kurup ışık sızması ve ölü piksel testi yaptım. Ekran temizdi sorun yoktu. Daha sonra uefi şekilde w10 kurdum. Windows update otomatik olarak updateleri yaptı, ondan sonra dellin sitesinden service tag kodunu girerek driver listesine ulaştım. Onları da tek tek indirip kurdum. Ayrıca dell support assist programını indirdim, ordan da stress testi yaptım , cihaz başarıyla geçti işlemleri. Laptobun hızı, sessizliğin den memnun kaldım ilk izlenimlerim olarak. Eski laptobum oyunları kaldırmadığından oyun kültürüm pek yok bu laptopla zamanla olacak. Rainbow oyununu aldım ve denedim. Performansı ve görüntü kalitesi çok iyiydi oyunun. Bilirsiniz oyunlarda bazı ayarlar ekran kartı 1080 bile olsa pc yi kastırır , o ayarları açmaya gerek yok. 1080p çözünürlük High ağırlıklı ayarlarda ortalama 95 fps civarları aldım. 110 -120 fps gördüğü oldu ama genel olarak ayarladığım ayarda 95 fps ortalama sundu. Direkt masanın üstünde işlemci 80 derece civarı, ekran kartı 68 derece civarıydı. Fan soğutma başarılı sıkıntı görmedim şimdilik.

Sk hynix pc401 256gb ssd var laptobumda, sanırım dell şimdi ki üretimlerde buna geçmiş. Laptopta dell den kaynaklı veya fabrikasyon bir sorun yok gözlemlediğim kadarıyla. Maşallah diyelim
s1.gif

İlk gözlemlerim bu kadar , laptobu alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Aralıktan beri takip ediyordum, almak bu zamana nasipmiş.

İyi forumlar...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,001
Hayırlı olsun şimdiden güle güle kullanın :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
hayırlı olsun, güle güle kullanın :)