Deepin kurulumu bitiyor. Ama açılmıyor

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Windowsun yanına deepin kurdum. Herşeyi gayet güzel yapıyorum. Kurulum bitiyor yeniden başlat diyor. Başlatıyorum direkt win açılıyor. Hiçbir şekilee deepin açamıyorum sizce neden

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Windowsun yanına deepin kurdum. Herşeyi gayet güzel yapıyorum. Kurulum bitiyor yeniden başlat diyor. Başlatıyorum direkt win açılıyor. Hiçbir şekilee deepin açamıyorum sizce neden
Boot menüsüne girip Deepin'i üste alın. GRUB'u kurdunuz değil mi? UEFİ mi LEAGCY mi? Sistem özellikleriniz nelerdir?

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
EasyBCD adlı programı kullanarak önyükleme seçeneklerini değiştirip Deepin OS'u başa alabilirsiniz. Ek olarak Deepin'in kullanılmasına kesinlikle karşıyım. Deepin'in özgür yazılım mantığını tam kavrayamayan ve kapalı kaynak programlar ile gelen, veri güvenliği konusunda sıkıntıları olan bir işletim sistemi olmasından dolayı önermem. Deepin yerine UbuntuDDE kullanmanızı öneririm.

Son düzenleme:

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Sistem Özelliklerim
i7 4700MQ
Geforce 740M
8 GB Samsung DDR3 RAM
VG10S anakart
vs.
Mesaj otomatik birleştirildi:

EasyBCD adlı programı kullanarak önyükleme seçeneklerini değiştirip Deepin OS'u başa alabilirsiniz. Ek olarak Deepin'in kullanılmasına kesinlikle karşıyım. Deepin'in özgür yazılım mantığını tam kavrayamayan ve kapalı kaynak programlar ile gelen, veri güvenliği konusunda sıkıntıları olan bir işletim sistemi olmasından dolayı önermem. Deepin yerine UbuntuDDE kullanmanızı öneririm.
Arayüzü çok hoşuma gitmişti :(

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Sistem Özelliklerim
i7 4700MQ
Geforce 740M
8 GB Samsung DDR3 RAM
VG10S anakart
vs.

Arayüzü çok hoşuma gitmişti :(
UbuntuDDE, Deepin DE kullanır ve daha güvenli ve stabildir. Görünüş olarak aralarında bir fark olmadığını belirteyim size. :)

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
EasyBCD adli programı indirdim. Ekran görünütüsünü ekliyorum. Deepin yok maalesef :(

UbuntuDDE, Deepin DE kullanır ve daha güvenli ve stabildir. Görünüş olarak aralarında bir fark olmadığını belirteyim size. :)
Deneyebilirim :)

Ekli dosyalar

• resim_2021-03-20_113538.png
    resim_2021-03-20_113538.png
    38.4 KB · Görüntüleme: 75

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
EasyBCD adli programı indirdim. Ekran görünütüsünü ekliyorum. Deepin yok maalesef :(

Deneyebilirim :)
Gördüğüm kadarıyla Deepin OS'un EFI kısımı oluşmamış, ondan dolayı EasyBCD OS'u göremiyor. Deepin OS'un EFI kısımını oluşturmanız gerekmektedir, ayrıca GRUB kurulu mudur?

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Biosun boot sıralamasını açan bir F tuşu oluyor hp lerde F9, tüm tuşları güç düğmesine bastıktan sonra deneyin orada uefi listesi gelir linuxu seçip boot edebilirsiniz.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,521
Boot menüye, ulaşmıyor musun kanki?

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,521
Kanka ulşaıp foto atayım DDE kuruluyor şuan. Zaten tahminimce yine kurulum bitecek. yeniden başlat deyince win açılcağını düşünüyorum. Kurulum bitsin bakalım tekrar
Boot menü tuşu; F9, F10, F12 falan galiba. Kurulum bitsin. Bu tuşlara bas. Bir de Laptop'un modelini yazsana kanki.

Ayrıca biostan CSM'i kapat ve Legacy boot desteğini de aç kanki.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,521
Kanka Linux için uygun Bios ayarları şunlarmış;
1. Sata Operation değeri, AHCI olacakmış,
2.Secure Boot Section değeri, Enable olacakmış,
3. Bir de duruma göre UEFI, yada Legacy olabilirmiş.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Kanka Linux için uygun Bios ayarları şunlarmış;
1. Sata Operation değeri, AHCI olacakmış,
2.Secure Boot Section değeri, Enable olacakmış,
3. Bir de duruma göre UEFI, yada Legacy olabilirmiş.
Secure Boot neden açık olacak? Secure Boot kurulum ve kullanım esnasında daha çok sıkıntı çıkartabilir sonuçta.