Asus Bilgisayara win 7 kurma

Bu konuyu okuyanlar

hanidebenim

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Merhabalar. Resimde görünen özelliklere sahip bilgisayarımı kullanıyorum. Fredoos aldım win 10 kurdum crackladim.
Çağa ayak uydurayım dedim kullanıyım diye düşündüm ama win 10 beni hiç sarmadı. Sistemsel özelliklerinde donmalar oluyor. Sıradan işlemler yaparken bile win 7 hızı alamıyorum. Donmalar takılmalar yaşıyorum. Ve win 7 kurmak istiyorum ama kuramazsın dediler. Yeni teknolojili bir cihaz kursanda sürücüler uyumsuzluk cıkarır dediler 1 senedir win 10 kullanıyorum ama sevmiyorum. Sizde yaşıyormusunuz sorunlar? Yaşadığım sorunlar
1- Başlat menüsü yavaş açılma gereksiz şeyler yok kaldırdım
2- Bildidirim paneli bazen hiç açılmıyor
3- Bilgisayarım uygulaması açılıyor ve yükleniyor yazısı kalıyor
4- Disk kullanımım %100
5- Sağ tık menüsü yavaş açılıyor
6- Multimedya içerikleri çok yavaş açılıyor windows media player kullanıyorum
Bunun gib basit sistem dosyalarını açarken sorun yaşıyorum Ve genel olarak donma kasma var. Sistemi temiz kurulum ile yaptım yükseltme değil UEFİ Şeklinde disklerin hepsini silip yeniden oluşturdum ve temiz biçimde biçimlendirme işlemi yaptım.
Sorunumu çözemedim.
Bilgisrı ilk aldığımda sistemi bir tanıdığım kurdu acaba o kötü kurdu da ondan sonra ben ne kadar temiz kurulum yaparsam yapayım düzelmiyormu?
sistem öö.jpg

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Merhabalar. Resimde görünen özelliklere sahip bilgisayarımı kullanıyorum. Fredoos aldım win 10 kurdum crackladim.
Çağa ayak uydurayım dedim kullanıyım diye düşündüm ama win 10 beni hiç sarmadı. Sistemsel özelliklerinde donmalar oluyor. Sıradan işlemler yaparken bile win 7 hızı alamıyorum. Donmalar takılmalar yaşıyorum. Ve win 7 kurmak istiyorum ama kuramazsın dediler. Yeni teknolojili bir cihaz kursanda sürücüler uyumsuzluk cıkarır dediler 1 senedir win 10 kullanıyorum ama sevmiyorum. Sizde yaşıyormusunuz sorunlar? Yaşadığım sorunlar
1- Başlat menüsü yavaş açılma gereksiz şeyler yok kaldırdım
2- Bildidirim paneli bazen hiç açılmıyor
3- Bilgisayarım uygulaması açılıyor ve yükleniyor yazısı kalıyor
4- Disk kullanımım %100
5- Sağ tık menüsü yavaş açılıyor
6- Multimedya içerikleri çok yavaş açılıyor windows media player kullanıyorum
Bunun gib basit sistem dosyalarını açarken sorun yaşıyorum Ve genel olarak donma kasma var. Sistemi temiz kurulum ile yaptım yükseltme değil UEFİ Şeklinde disklerin hepsini silip yeniden oluşturdum ve temiz biçimde biçimlendirme işlemi yaptım.
Sorunumu çözemedim.
Bilgisrı ilk aldığımda sistemi bir tanıdığım kurdu acaba o kötü kurdu da ondan sonra ben ne kadar temiz kurulum yaparsam yapayım düzelmiyormu?
Ekli dosyayı görüntüle 53719
Düzelmez. Fakat windows 7 kurarsan tabiki hızlanır.

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Bilgisayarın donanımları gayet yeterliyken, Windows 10'da donma takılma yaşaman çok absürd. Bunu işletim sistemine bağlamamak gerek. Windows'u crack ile kullandığınızı söylemişsiniz. İndirdiğiniz ISO dosyanın güvenilir olup olmadığını nereden biliyorsunuz. Sorunu Windows 10'da aramayın.

İşletim sistemini orijinal alın. 20-30 TL civarında OEM key bulunuyor. (OEM key, anakart değiştirilmediği sürece ömür boyu kullanabileceğiniz lisans anahtarıdır.)

-> Windows 10 OEM Key satın al.
-> ISO Dosyasını indir.
-> Temiz kurulum yapın.
-> Sürücüleri güncelleyin

+ Kalan sürücüler var ise donanımın kendi sitesinden indirip kurabilirsiniz.

Son düzenleme:

hanidebenim

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Bilgisayarın donanımları gayet yeterliyken, Windows 10'da donma takılma yaşaman çok absürd. Bunu işletim sistemine bağlamamak gerek. Windows'u crack ile kullandığınızı söylemişsiniz. İndirdiğiniz ISO dosyanın güvenilir olup olmadığını nereden biliyorsunuz. Sorunu Windows 10'da aramayın.

İşletim sistemini orijinal alın. 20-30 TL civarında OEM key bulunuyor. (OEM key, anakart değiştirilmediği sürece ömür boyu kullanabileceğiniz lisans anahtarıdır.)

-> Windows 10 OEM Key satın al.
-> ISO Dosyasını indir.
-> Temiz kurulum yapın.
-> Sürücüleri güncelleyin

+ Kalan sürücüler var ise donanımın kendi sitesinden indirip kurabilirsiniz.
Haklısınız evet ben Kmspico ile crack yapmıştım. Dediginiz şekilde bir key satin alıyım. İso dosyasini windowsun kendi sitesinden indirdim. Format sonrasi sürücüleri driver booster yardimi ile güncelliyorum sizce o uygulama iyimidir. İso yu microsoftdan indirmek iyidir galiba demi?

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Her şeyin orijinali en iyisidir hocam. Orjinal siteden indirin ISO'yu. Driver konusunu manuel halletseniz daha iyi ama "çok da anlamam" diyorsanız Driver Booster yardımcı olabilir önermesem de...

hanidebenim

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Her şeyin orijinali en iyisidir hocam. Orjinal siteden indirin ISO'yu. Driver konusunu manuel halletseniz daha iyi ama "çok da anlamam" diyorsanız Driver Booster yardımcı olabilir önermesem de...
Teşekkür ederim kisa zamanda SSD almayı düşünüyorum o zaman lisans key de alırım temiz kurulum yaparim.

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Rica ederim :) Takıldığın noktalarda tekrardan forumda paylaşabilirsin durumu.

Son mesajlar