Dal Seçimi ?

Bu konuyu okuyanlar

back7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar.Konuyu açmak için en uygun yer burası sanırım.:)Meslek liselerinde bilindiği gibi 10.sınıf sonu dal seçimleri yapılıyor şuan ki alanım Bilişim Teknolojileri dallar ise şöyle;

1)Teknik Servis
2)Ağ İşletmenliği
3)Web Tasarım ve Programlama

Bu dallar arasında öneride bulunurmusunuz acaba?
Şimdiden teşekkürler...

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Teknik sevris olayını bir kere geç ondan hayır çıkmaz :)
Sen en güzeli 3 numarayı seç kardeşim :)

back7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk önce öneri için teşekkürler.Evet web ve ağ arasında çelişkide kaldım.

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
2. güzel bir seçenek bence :D Bulut sistemler arttıkça ağ işletmenleri ihtiyacı artacaktır düşünüyorum nedense :)

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Ağ İşletmenliği ile Web Tasarım ve Programlama arasından hangisi daha çok pazara sahipse ve hangisinde daha az rakibin varsa ona göre bir tercih yap diyebiliyorum ancak çünkü rakiplerin arttıkça vasıflarında artmak zorunda kalacak daha iyisini verip daha az kazanacaksın.

back7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Web tasarımı normal bir kursa gidilerek de öğrenilir kanaatindeyim.Teknik servis ise donanım içinde yeterli olduğumu düşünüyorum en cazip ağ işletmenliği gibi duruyo.Fakat tam bir karara varmış değilim.

back7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka önerisi olan varsa yazabilir.:)

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Web tasarım ve programlamayı artık 12-13 yaşındaki veletl bile az da olsa beceriyor, tabiki eğitimini almış olanlar kadar çok iyi işler çıkaramazlar ama sonuçta evde kendi çabalarıyla öğrenmiş oluyorlar ve eğer istersen sen de az çok öğrenebilirsin. Bunun dışında bir dal seç derim.

back7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Web tasarım ve programlamayı artık 12-13 yaşındaki veletl bile az da olsa beceriyor, tabiki eğitimini almış olanlar kadar çok iyi işler çıkaramazlar ama sonuçta evde kendi çabalarıyla öğrenmiş oluyorlar ve eğer istersen sen de az çok öğrenebilirsin. Bunun dışında bir dal seç derim.

Evet videolu anlatımları izleyerek photoshopu birazda olsa çözdüm.Ağ işletmenliği biraz daha ağır basıyor sanki.Bu dal hakkında bilgisi olan açıklayabilirmi?

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
dal seçimini pazar payına göre yaparsan büyük hata yaparsın. her dalda yeterli iş imkânı var. iş sende bitiyor. hiçbiri sana kolay yoldan para kazandırmaz. web tasarımcınında, ağcınında, teknik sevisçininde çok kazananı ve az kazananı vardır. örneğin normal teknik servis desteği verirsen çok kazanamazsın ama piyada rağbet gören muhasebe programlarından birinin kurulumunu, desteğini ve satışını yapacak olursan iyi para kazanırsın. benzer örnekler diğerleri içinde geçerli.

seçimini kendi ilgi duyduğun alana göre yapmanı öneririm. iş dünyasında öncelik kendini geliştiren elemanlardadır. kendini geliştirebilmek için gerekli motivasyonu hangisinde buluyorsan onu seç

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben Web Tasarım ve Programlama okumuştum, ama dal tercihi senin, yazılımcılık istiyorsan 3 numarayı seçmelisin eğer ben donanımlarla oynamayı seviyorum söküp takarım elimden her iş gelir diyorsan 2. veya 1. numarayı tercih etmelisin. Ama şunu söyliyim Yazlıcımlık akıllı işi değil, yapılacak iş değil :) ( Desemde mesleğimi seviyorum :p )

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Kendini hangisinde yeterli görüyorsan onu seç.Ben ağ teknolojileri okuyorum.Programlamaya da yönelebilirdim ama kafa basmıyor.Bölümümden memnunum ama ağ teknolojileri çok geniş.Ucu bucağı yok bana göre :)

back7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendini hangisinde yeterli görüyorsan onu seç.Ben ağ teknolojileri okuyorum.Programlamaya da yönelebilirdim ama kafa basmıyor.Bölümümden memnunum ama ağ teknolojileri çok geniş.Ucu bucağı yok bana göre :)

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Daha 3-4 gün sürem var düşünüp karar vericez artık.:) Ağ işletmenliği konusunu biraz daha açık anlatabilir misin? Ne yapar nasıl yapılır vs...

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Daha 3-4 gün sürem var düşünüp karar vericez artık.:) Ağ işletmenliği konusunu biraz daha açık anlatabilir misin? Ne yapar nasıl yapılır vs...

Biz şu anda switch konfigurasyonu ve server yönetimine yönelik dersler görüyoruz.Kurumsal firmalarda bu iki konu olmazsa olmazlardan.Kablosuz teknoloji,IP teknoloji,fiber... böyle gider.Şuanda bende hangisine yöneleceğime daha karar veremedim ama switch yada fiber üzerine daha çok yönelecem gibi.

dreamnreal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anadolu Lisesinde olmasaydım kesinlikle web tasarım seçerdim.kurs ile öğrenilecek bir şey değil bence.sen en alttan en üste profesyonel olarak göreceksin ve öğretmenler seni amaç olarak görecek.kursata seni para aracı olarak görecekler ve ne kadar yeterli olabilir bilmiyorsun.Ve kendi tasarımlarını yapıp satan 16-17 yaşında arkadaşlarım var gayette iyi kazanıyorlar