Dahili ekran kartı olan bir anakarta işlemci önerisi

Ali_Kerem_1345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler. Bilgisayar toplamayı düşünüyordum ve bu konuda araştırma yaparken ekran kartı bulunan/bulunmayan işlemci olayına rastladım. Sorum şu ki; dahili ekran kartı olan bir anakarta işlemci alırken(intel) işlemcinin de ekran kartına sahip olması gerekir mi yoksa F serisi ile kullanılabilir mi?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,977
İyi günler. Bilgisayar toplamayı düşünüyordum ve bu konuda araştırma yaparken ekran kartı bulunan/bulunmayan işlemci olayına rastladım. Sorum şu ki; dahili ekran kartı olan bir anakarta işlemci alırken(intel) işlemcinin de ekran kartına sahip olması gerekir mi yoksa F serisi ile kullanılabilir mi?
Günümüzde hiçbir anakartta GPU yoktur. 2000'lerin sonunda sona ermiştir. Artık CPU içindedir ve her CPU'da yok. F işlemci almayacaksınız. Normalini alacaksınız. :) Yani sonunda F olmayan bir işlemci alacaksınız Intel cephesinde. AMD'de ise sonunda G olan işlemcilere bakacaksınız. :)

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Zaten işlemcinin sahip olması gerekiyor anakartta öyle bir şey yok intelde F ibaresi olmayan işlemciler AMDde ise sonunda G ibaresi olan işlemcilerden almanız lazım

Ali_Kerem_1345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günümüzde hiçbir anakartta GPU yoktur. 2000'lerin sonunda sona ermiştir. Artık CPU içindedir ve her CPU'da yok. F işlemci almayacaksınız. Normalini alacaksınız. :) Yani sonunda F olmayan bir işlemci alacaksınız Intel cephesinde. AMD'de ise sonunda G olan işlemcilere bakacaksınız. :)
Anladım cevap ve ilgi için tşk ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten işlemcinin sahip olması gerekiyor anakartta öyle bir şey yok intelde F ibaresi olmayan işlemciler AMDde ise sonunda G ibaresi olan işlemcilerden almanız lazım
cevap için tşk ederim ve ayrıca bir şey daha soracağım;

ben onboard bir sistem toplarsam video ve filmin yanında ets2, cod1-2 vb. çok grafik istemeyen oyunları oynayabilir miyim? amacım fps değil. kasmasın yeter. Bir de video izlerken ne kadar kalitede izleyebilirim? amd ryzen 3 2200g için ne kadar p ayarlayablirm? 1080 olabilir mi?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şu an dahili grafik kartında, en iyi AMD.3200G falan,al geç. Yalnız ramlerin mutlaka çift olsun.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
3000 mhz ram hızı kafi.Ram kapasitesi olarak ,güncel oyunlar oynuyorsan 2x8gb , eski oyunlara takılıyorsan 2x4GB.

Ali_Kerem_1345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0