CuteFTP mi yoksa FileZilla mı?

FTP yazılımı olarak FileZilla mı kullanmak istersiniz yoksa CuteFTP mi?

• Kullanılan toplam oy
    118

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Ücretsiz ve başarılı FTP yazılımı FileZilla, yenileniyor. Bu değişimin en belirgin özelliklerini yazılımın en yeni sürümünün finalinden önce görmek ister misiniz?

FTP yazılımları, hem internet sitesi sahipleri hem de FTP alanlarında cirit atan internet kullanıcıları için oldukça kullanışlı ve faydalı programlar. Bu yazılımlar arasında ilk sırayı CuteFTP alıyor ancak, kendisinin 40 Dolar olması ve 30 günlük deneme sürümünün terelelli davranışları yüzünden yönünüzü yeniden FileZilla'ya çevirebilirsiniz. FileZilla'nın açık kaynak kodlu ve Türkçe arabirimi olduğunu da hatırlatalım. Bir FTP yazılımında ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi FileZilla'da bulabilirsiniz. Üstelik, yeni final sürümü FileZilla 3.0, çok yakında çıkıyor. Finale en yakın olan sürüm ise aşağıda.

Tam ekran görmek için resme tıklayın.

:: FileZilla 3.0.0 RC3'ü indirmek için buraya tıklayın.

Yoksa CuteFTP mi?

Ücretli olan CuteFTP, FileZilla'da olmayan birçok özelliği bulunduruyor. Aynı anda birden fazla ve renklendirilmiş sekme, zamanlanırılmış görevler, dosyaları direkt olarak CuteFTP üzerinden düzenleyebilme gibi özellikleri mevcut.

Tam ekran görmek için resme tıklayın.

:: CuteFTP 8.0 Professional deneme sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

Sizce Hangisi Daha İyi? Ankete Katılın!

:: FileZilla mı yoksa CuteFTP mi? yukarıdaki ankete katılın, oyunuzu kullanın, yorumunuzu yapın, yorumları okuyun.

Bilgi için: FileZilla
Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Sezer SÜMEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk yorum benden :) CuteFTP kullanımı basit hemde görüntüsü güzel
vede Hızlı upload ediyo dosyaları CuteFTP en İyisi...

Reaksiyon puanı
0
Bence Filezilla'nın kullanımı daha basit hem Cute FTP kadar bilgisayarı kasmıyor.. :) pek görselliği yok ama önemli olan işlevselliği.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
cute ftpyi ve filezıllayı ben önceden deneyip karşılaştırmıştım.Cute ftp filezillayı 50ye bölüp 150yle çarpar..Cute ftp dünyanın en iyi ve en hızlı(gerçekten çok hızlı upload ediyor) ftp rogramı filezilla ise vasatın üstünde bi ağa 10 kere deneyince ancak bağlanabilen bi ftp programı..

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
FileZilla daha basit ve kullanışlı geliyor...

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Merhaba, FTP kullanmaya yeni yeni başladım, bana ilk önerilen program FileZilla'ydı. Şu an onu kullanıyorum. CuteFTP'yi ilk kez duydum. Çok ünlü gelişmiş bi programmış. Ve arkadaşlarımın söylediğine göre hızlı upload ediyormuş. Bunu deneyeceğim. FileZila'dan fazla şikayetim yok. Sadece sunucuya bağlandıktan sonra bi süre işlem yapmayınca bağlantı kesiliyor. Ben upload edeceğim programı hazırlamamışsam onu bulana kadar bağlantı gidiyor. Sevmediğim noktası buydu. CuteFTP'yi indirip deneyeceğim, onun hakkındaki yorumumu da eklerim.

İyi günler.. :)

takeCTRL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cuteftp için para ödeyip de satın almayacagım için tabiki filezilla...
zaten cuteftp yi övenler arasında para verip de satın almış olan çıkar mı acaba!!! ;D

kuraffb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence cuteftp çok kullanışlı ve hızlı. satın almaya da gerek yok full sürümlerini bulabilirsiniz...

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
CuteFTP gerçekten FieZilla'ya göre iyi. Deneyin derim.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Her ikisini de denedim ben. CuteFTP'yi diğer yazılımdan daha da ön plana çıkaran bazı özellikler şöyle;

- Sunucudaki html dosyalarını direkt olarak CuteFTP üzerinden gayet basit ve kolay kullanılabilir bir düzenleyici ile editleyebiliyorum ve direkt olarak kaydet dediğimde de sunucuya kaydediyor ve geri alma seçenekleri de mevcut.

- Birden fazla bağlantıyı gerçekleştirebiliyorum aynı pencere içerisinde sekmeler yardımı ile.

- İşlem yapılan dosyaların listesini aşağıda görebiliyorum. FileZilla'da işlem bitince hemen rapor da siliniyor aşağıdan. Oysa ben ne yaptım ne ettim görmek istiyorum.

Ama sonuçta CuteFTP paralı ve FileZilla da açık kaynak kodlu. O nedenle yasal süreçler kullanılarak CuteFTP'de en çok beğenilen yanlar bu yazılıma da aktarılacaktır zamanla.

Benim seçimim (para mühim değilse) CuteFTP'den yana.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
CuteFTP hiç kullanmadım ^^ |)

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Her ne kadar CuteFTP'nin daha çok özelliği olsada. İşimi görmeye yeteceği ve para da önemli olduğu için FileZilla diyorum.

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
filezilla kasıyor ama cuteftpde tık yok.ne atarsan alıyor =)

IceSPiRiT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işyerimde cuteftp nin full sürümünü yükleyip de yasal olmayan yollarla kırarak kullanmayacağım için, filezilla yı tercih ediyorum doğal olarak...
böyle bir karşılaştırmayı da aslında garip buldum. biri para ile bu işi yapan globalspace gibi bir firma, diğeri açık kaynak kodlu ücretsiz bir yazılım... ücretsiz olan yazılımın bu kadar tercih edilir hale gelmiş olması demek diğerinin başarısını gölgede bırakmış demektir zaten...