Cumhurbaşkanı maaşına 7 bin TL Zam

Bu konuyu okuyanlar

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Devleti yöneten adam, neden maaş alır ki??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya da neden asgari ücretin 40 katı olur?
Sonra insanlar gelip nasıl 'HELAL' der.
Ne demişler?
''Herkes sevdiğini; s*ker''
Askerler neden alıyor ? ....

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Cumhurbaşkanının maaşı "81 bin 250 lira" ?
Eğer bu değer doğruysa ve siz hakketiğini düşünüyorsanız yuh olsun be kardeşim yuh olsun. 81 bin lira ne demek ya sen ne düzey bir ülkenin başındasın ki? senin vatandaşının yıllık geliri ne? kişi başı geliri ne? Yazıcam çizicem şimdi burada ama neyse konuşsan suç sussan olmuyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Cumhurbaşkanı maaşı olmalıdır, maaş almayan neden bir tek Cumhurbaşkanlığı makamı olsun ki !? Eğer bu ülkede devlet yönetmeye meraklı ama beceriksizler olarak birileri gelirse ancak başa işte o zaman bu konu tartışılır... Mesela bazı sözüm ona sol partinin başındaki zat bu ülkeye eğer baş olursa ve şimdiki gibi sadece atıp tutarsa maaş alması tartışılır.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Bizim evin aylık geliri 7K adamın zammı 7K.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Cumhurbaşkanı maaşı olmalıdır, maaş almayan neden bir tek Cumhurbaşkanlığı makamı olsun ki !? Eğer bu ülkede devlet yönetmeye meraklı ama beceriksizler olarak birileri gelirse ancak başa işte o zaman bu konu tartışılır... Mesela bazı sözüm ona sol partinin başındaki zat bu ülkeye eğer baş olursa ve şimdiki gibi sadece atıp tutarsa maaş alması tartışılır.
He he evet evet başarısızmış.Başırılısını gördü de cevap yazıyor.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Senin bakmakla yükümlü olduğun kişi sayısı bir iki elin sayısı kadar ama Reis'in sorumlu olduğu vatandaş sayısı 83 milyon kişi en az... Hadi buradan yak bakalım. ?
Tüm milletin karnını o doyurmuyor, benim babam nasıl ailesini doyuruyorsa o da ailesini doyuruyor. Daha 14 yaşındayım ve siyasi bir görüşüm yok ama gerekenin gerektiği yerde eleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Yani arkadaşlar cumhurbaşkanı elbet yüksek maaş alacak ancak yüksek maaşa yüksek bir zam yapmak bana pek adil gelmedi.

• Beğen
Reactions: _X_

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yani arkadaşlar cumhurbaşkanı elbet yüksek maaş alacak ancak yüksek maaşa yüksek bir zam yapmak bana pek adil gelmedi.
Yüzde kaç zam yapılmış, öğrenebilir miyim? ? Şimdi ben dinleniyorum ve hiç bakasım yok açıkçası :)

Diğer siyasiler maaşlarına ne kadar oranda zam yapılmış bunun bilgisi de lazım, bi zahmet...

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Laf değil icraat önemli ? Zaten yenilgi yenilgi büyüyen bir hezimet, bir çekememezlik var :) Bunu kabul ettiğiniz gün başarıya giden yolu siz de farkedeceksiniz.
Evet aynen.Bence o yenilgi yenilgi büyüyen hezimet,çekememezlik 31 mart ,23 haziran ile beraber başladı ve devamı gelecek.Ayrıca o icraat lafını da belediye meclisinde yapılacak olan çalışmalara red oyu veren partinize ve dönek destekçilerine söyleyeceksiniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet aynen.Bence o yenilgi yenilgi büyüyen hezimet,çekememezlik 31 mart ,23 haziran ile beraber başladı ve devamı gelecek.Ayrıca o icraat lafını da belediye meclisinde yapılacak olan çalışmalara red oyu veren partinize ve dönek destekçilerine söyleyeceksiniz.
Dostum hakaret etmeden pek nezih bir dil kullanarak sana açıklamalarda bulunmaya çalışıyorum ama sen biraz daha dikkat edersen ancak konu faydalı olur aksi halde aciz kaldığını düşünmeye başlayacağım. ;)

Meeeee Meeeee gibi bir şey olması lazım hesaplamam yanlış değilse. ?
Aynen bizlere bu şekilde bakıp kalanlar genelde treni kaçıranlar oluyor.

1589145867614.png

Misal; iktidar trenine bakan muhalefet hali...

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Dostum hakaret etmeden pek nezih bir dil kullanarak sana açıklamalarda bulunmaya çalışıyorum ama sen biraz daha dikkat edersen ancak konu faydalı olur aksi halde aciz kaldığını düşünmeye başlayacağım. ;)

Ekli dosyayı görüntüle 98127

Çöplüğe giden trene binmektense ona hayran hayran bakmayı tercih ederim :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çok boş bir muhabbeti yapıyorsunuz. 7 bin TL olsa ne olur zammı 70 bin TL olsa ne olur.

Adam bu ülkenin ekonomisini yönlendiriyor . 980 Milyar TL üstü net bütçesi vardı Türkiye'nin geçen sene. Adam isterse Diyanet İşlerine bu sene 5 değil 10 Milyar Dolar verelim istersek Askeriyeye 50 değil 100 Milyar Dolar verelim diyebilecek güçte yada bu boğaz dar geldi bir tane şuraya kanal açalım 50-100 milyar TL lik diyebilecek durumda :D burada 7 bin TL zam almış aman aman kafasındasınız. ( Çok ufak düşünüyorsunuz )

Bir Savaş uçağu havalansa saatlik maliyeti 300-400 bin TL oluyor ve bu adamın Savaş açabilecek yetkisi var ...

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Çok boş bir muhabbeti yapıyorsunuz. 7 bin TL olsa ne olur zammı 70 bin TL olsa ne olur.

Adam bu ülkenin ekonomisini yönlendiriyor . 980 Milyar TL üstü net bütçesi vardı Türkiye'nin geçen sene. Adam isterse Diyanet İşlerine bu sene 5 değil 10 Milyar Dolar verelim istersek Askeriyeye 50 değil 100 Milyar Dolar verelim diyebilecek güçte yada bu boğaz dar geldi bir tane şuraya kanal açalım 50-100 milyar TL lik diyebilecek durumda :D burada 7 bin TL zam almış aman aman kafasındasınız. ( Çok ufak düşünüyorsunuz )

Bir Savaş uçağu havalansa saatlik maliyeti 300-400 bin TL oluyor ve bu adamın Savaş açabilecek yetkisi var ...
Sıkıntı da orada ya zaten ne isterse yapabiliyor buna ne demokrasi ne de başka bir şey denir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çöplüğe giden trene binmektense ona hayran hayran bakmayı tercih ederim :)
Eğer bizim tren çöplüğe gidiyorsa bilin ki muhalefetin gereksiz söz ve yanlış icraatlarını geri dönüşüme taşımak için yol almaktadır. Muhalafetin bu ülkeye yaşattığı tüm yolsuzluk ve gerici, yanlış işlerini düzeltmekten bize gına geldi açıkçası. ?

Yine misal:

1589146446190.png

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459

Ekli dosyayı görüntüle 98127

Sen niye alınıyorsun.Bu adamların lideri zamanında sizin liderinize ağzına geleni söylemiyor muydu ?

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Eğer bizim tren çöplüğe gidiyorsa bilin ki muhalefetin gereksiz söz ve yanlış icraatlarını geri dönüşüme taşımak için yol almaktadır. Muhalafetin bu ülkeye yaşattığı tüm yolsuzluk ve gerici, yanlış işlerini düzeltmekten bize gına geldi açıkçası. ?
Hocam ben parti tutmuyorum yalnız diğer partilerin yaptığı yanlışlıkları da unutmadım şuan iktidar parti bu olduğu için onu eleştiriyorum diğeri olursa o zamanda onu eleştiririm.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevk edilen 2020 yılına ait Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi’ne göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 7 bin lira zam yapılarak, 74 bin 500 lira olan maaşı 81 bin 250 liraya yükseldi.
Ekli dosyayı görüntüle 80687

Kasım ayında görüşülmeye başlanacak olan kamu kurumlarına bütçe teklifleri Meclis’e sunulmaya devam ediyor. BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, TBMM Başkanlığı’na ait teklifin ardından 2020 yılı Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi de Meclis’e sevk edildi.
Birgün'ün haberine göre, TBMM Başkanlığı'na ait teklifin ardından 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi de Meclis'e sevk edildi. Teklifte Erdoğan'ın 2020 yılı maaşı ile birlikte Cumhurbaşkanlığı için planlanan birçok harcama yer aldı. Buna göre, Cumhurbaşkanı'nın maaşı 6 bin 750 TL artarak 74 bin 500 TL'den 81 bin 250 TL'ye ulaştı. Bu yıl 278 milyon TL ödenek ayrılan Personel Gideri Kalemi'ne önümüzdeki yıl için 329 milyon 857 bin TL ayrıldı. 2019 için 1 milyar 158 milyon TL ödenek ayrılan ancak Ağustos ayında bu tutar aşılarak 1 milyar 226 milyon TL harcama yapılan Mal ve Hizmet Alımları kalemine ise gelecek yıl için 1 milyar 660 milyon TL ayrıldı.
92 MİLYONLUK TEMSİL GİDERİ
2020 Yılı Bütçe Teklifi'nde, Cumhurbaşkanlığı'nda yapılacak Temsil ve Tanıtma Giderleri için 92 milyon TL ve Görev Giderleri için ise 1 milyar 9 milyon TL ödenek ayrıldı. "Kar amacı gütmeyen kuruluşlara transferler" kaleminde de dikkati çekici artış yaşandı. 2018'de 9 milyon TL, 2019'da ise 12 milyon 500 bin TL ödenek ayrılan bu kalem için 2020 Bütçe Teklifi'nde 14 milyon TL'lik ödenek ayrıldı.

26 YENİ ARAÇ ALINACAK
Ekonomide yaşanan kötü gidişatın ardından tasarruf yapılacak harcama kalemleri arasında ilk sırada geldiği bildirilen "taşıt alımları" da teklifte kendisine yer buldu. Buna göre, 2020 yılında Cumhurbaşkanlığına 26 yeni araç alınacak. Bu araçların 20 adedi binek otomobil, 4 adedi panel araç ve iki adedi ise güvenlik önlemli binek otomobil olarak tarif edildi.

Yeniçağ
Eski cumhurbaşkanlarindan çok daha fazla alıyor ona rağmen ........
Silivri soğuktur

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sen niye alınıyorsun.Bu adamların lideri zamanında sizin liderinize ağzına geleni söylemiyor muydu ?
Biz partimizle aynı davada bütünleşmiş insanlardanız, Reis bizim için çok sevgili saygılı bir şahsiyettir, yedirmeyiz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sıkıntı da orada ya zaten ne isterse yapabiliyor buna ne demokrasi ne de başka bir şey denir.

Başkanlık siteminin olayı bu zaten çoğu ülkede sistem bu. ( Burada Meclis Çoğunluğunun AKP ve MHP'nin elinde olmasıda etkili tabi )

Amerika Farklı mı sanıyon veya Rusya yada Fransa Arjantin Brazilya liste uzar gider. Amerikan Devlet başınaında Atom bombası şifresi bile var adam isterse Atom bombası atabilecek yetkide :D

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Biz partimizle aynı davada bütünleşmiş insanlardanız, Reis bizim için çok sevgili saygılı bir şahsiyettir, yedirmeyiz.
E tamam da bu benim sorumun cevabı değil.Liderinizin sizin için önemli olduğuna şüphemiz yok tamam.Ama bu şahıs bunları söylemedi mi, bu güne kadar x derken bi zaman sonra y demedi mi, daha yeni tek iktidar olacağız demedi mi ?

Başkanlık siteminin olayı bu zaten çoğu ülkede sistem bu. ( Burada Meclis Çoğunluğunun AKP ve MHP'nin elinde olmasıda etkili tabi )

Amerika Farklı mı sanıyon veya Rusya yada Fransa Arjantin Brazilya liste uzar gider. Amerikan Devlet başınaında Atom bombası şifresi bile var adam isterse Atom bombası atabilecek yetkide :D
Yalnız şöyle bir farklılık var yargıları güçlü, sakıncalı gördükleri hiçbir şeyi yaptırtmıyor hukuk sistemleri.Adaleti her şeyden üstte tutuyorlar.Ayrıca meclisin artık önemsizleştiğini sizin milletvekilleriniz bile kabul ediyor.Yani mhp ile birlikte ancak bir çoğunluk oluştursanız bile bi önemi yok artık.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
E tamam da bu benim sorumun cevabı değil.Liderinizin sizin için önemli olduğuna şüphemiz yok tamam.Ama bu şahıs bunları söylemedi mi, bu güne kadar x derken bi zaman sonra y demedi mi, daha yeni tek iktidar olacağız demedi mi ?
Daha açık yazabilirsen hatta hatta kaynak veya delillendirebilirsen sıkıntıyı cevabı daha rahat alırsın aksi durumda ben neden bahsettiğin konusunda papatya falı bakmak zorunda kalacağım. ?

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Konu Eski ve Hortlatan Hortlatana.

Maaş Çok veya Az Ayrı Bir Tartışma Olarak Dursun.

Birçoğumuzun Anlayamadığı Görmek İstemediği Hesaplamak İstemediği Bir Gerçek Varki Şahsına Ait Harcalamardır. Uzun Uzadıya Liste Yapmaya Gerek Yok Araştırın veya Kendinizi Reis Olarak Düşünün Gelir Gider Hesabını Yapın.

Ayrıca TBMM'de Vekil Olanların %90'ı Yan Gel Yat Yaparak Aldıkları Parayı Haketmediği Tabloya Göre Reis'in Ne Kadar Alıp Almadığı Çok Mühim Değil.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevk edilen 2020 yılına ait Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi’ne göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 7 bin lira zam yapılarak, 74 bin 500 lira olan maaşı 81 bin 250 liraya yükseldi.
Ekli dosyayı görüntüle 80687

Kasım ayında görüşülmeye başlanacak olan kamu kurumlarına bütçe teklifleri Meclis’e sunulmaya devam ediyor. BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, TBMM Başkanlığı’na ait teklifin ardından 2020 yılı Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi de Meclis’e sevk edildi.
Birgün'ün haberine göre, TBMM Başkanlığı'na ait teklifin ardından 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi de Meclis'e sevk edildi. Teklifte Erdoğan'ın 2020 yılı maaşı ile birlikte Cumhurbaşkanlığı için planlanan birçok harcama yer aldı. Buna göre, Cumhurbaşkanı'nın maaşı 6 bin 750 TL artarak 74 bin 500 TL'den 81 bin 250 TL'ye ulaştı. Bu yıl 278 milyon TL ödenek ayrılan Personel Gideri Kalemi'ne önümüzdeki yıl için 329 milyon 857 bin TL ayrıldı. 2019 için 1 milyar 158 milyon TL ödenek ayrılan ancak Ağustos ayında bu tutar aşılarak 1 milyar 226 milyon TL harcama yapılan Mal ve Hizmet Alımları kalemine ise gelecek yıl için 1 milyar 660 milyon TL ayrıldı.
92 MİLYONLUK TEMSİL GİDERİ
2020 Yılı Bütçe Teklifi'nde, Cumhurbaşkanlığı'nda yapılacak Temsil ve Tanıtma Giderleri için 92 milyon TL ve Görev Giderleri için ise 1 milyar 9 milyon TL ödenek ayrıldı. "Kar amacı gütmeyen kuruluşlara transferler" kaleminde de dikkati çekici artış yaşandı. 2018'de 9 milyon TL, 2019'da ise 12 milyon 500 bin TL ödenek ayrılan bu kalem için 2020 Bütçe Teklifi'nde 14 milyon TL'lik ödenek ayrıldı.

26 YENİ ARAÇ ALINACAK
Ekonomide yaşanan kötü gidişatın ardından tasarruf yapılacak harcama kalemleri arasında ilk sırada geldiği bildirilen "taşıt alımları" da teklifte kendisine yer buldu. Buna göre, 2020 yılında Cumhurbaşkanlığına 26 yeni araç alınacak. Bu araçların 20 adedi binek otomobil, 4 adedi panel araç ve iki adedi ise güvenlik önlemli binek otomobil olarak tarif edildi.

Yeniçağ
Merhaba arkadaşlar ben siyaseti sevmem..
Siyasetde yapmam... kimsenin de avukatı değilimdir... önce bunları söyleyimde sonra yalaka malaka yazmayın... evet syn cumhurbaşkanı devletin her türlü imkanını kullanıyor... aldığı maaş da ortada. Peki bugün diyelim ki devletin başı asgari ücret alsaydı imkanlardan da faydalanmasaydı eski püskü şeyler giyseydi lüks hayatını minimuma çekseydi bu seferde bizi ele gune rezil ediyor diycektik... ayrıca eskiden ne kadar oldunu bilmiyorduk.. belki eskiden daha fazlaydı. Bir insanın anca aldığı para görünüyor.. ama nere gittiği belli olmaz...
Ama şuda bir gercek ekonomimizin yavaşladığı bugünle zam yapmak yanlıştır ekonomi de göstergeler iyi deniliyor ama öyle değil... facebook hesabımda verdiğim örnek gibi misal bir aracın göstergesi 200 km hızı gösteriyor ama araç pet sarma duman çünkü kaza yaptığı takılı kalmış.. ( iktidar saniyor ki ekonomimiz hızlı dönüyor)
Bir örnek daha vereyim eski araçlarda olur genelde bir aracın yakıt çubuğu boşu gösteriyormuş depo nekadar dolu olursa olsun hep 0 gösteriyor... ( muhalefet de hep deponun boş oldunu söylüyor)

Yani uzun lafin kısası eko göstergeler boş ben inanmıyorum.... Akıllı telefon 'lara bilgisayarlara vs vs helede apple verdimiz para kasada kalsa idi bugün en zengin ülkeler arasına girerdik...

Son düzenleme: