Cübbeli Ahmet Hoca'ya tahliye!

Reaksiyon puanı
10,327
Cübbeli Ahmet Hoca'ya tahliye!

26993.jpg

Cübbeli Ahmet olarak bilinen ve 1 yıldır tutuklu bulunan Ahmet Mahmut Ünlü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu davanın 4. duruşmasında tahliye kararı çıktı.
Çağlayan’daki Adalet Sarayında bulunan 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Ahmet Mahmut Ünlü, Barış Sezek ve Mahjuba Demirel ve aralarında Nejat Ergin’in de bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

METRİS ÖNÜNDE TAHLİYE SEVİNCİ
Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görülen duruşmanın ardından verilen karar Ahmet Mahmut Ünlü’nün cemaatinde sevinçle karşılandı. Cemaat üyeleri ellerinde Ünlü’nün fotoğraflarıyla cezaevi önünde toplandı. Ünlü’nün cezaevinden çıkmasını bekleyen cemaat üyeleri, çeşitli pankartlar açıp, sık sık tekbir getirdi. Tahliye kararının verildiği duruşmayı takip eden Fadıl Akgündüz de Ünlü’yü karşılamak için cezaevine geldi. Akgündüz, “Çok mutluyuz. Haksızlıklar, zulümler devam etmez. Benim aracımla gideceğiz. Hocamız nereye gitmek isterse” dedi.

YAŞAR OKUYAN DURUŞMAYI İZLEDİ
Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan da duruşmayı takip etti. Ünlü’yü 12 Eylül döneminden tanıdığı öğrenilen Okuyan, duruşmayı bir süre takip etti ve Ünlü’ye kendi yazdığı ‘O yıllar’ adlı kitabını hediye etti.

İFADELERİNİ YALANLADI
Duruşmada Ahmet Mahmut Ünlü’nün 2011 yılında korumalığını yapan emekli polis memuru Hamit Duysak tanık olarak dinlendi. Tanık sıfatıyla ifadesi alınan Duysak, emniyette verdiği bazı ifadeleri reddetti. Duysak, "Emniyet'te verdiğim ifadede ders yapılan yere bayanların geldiğini ve elimde Cübbeli'ye ait özel kasetlerin olduğuna dair verdiğim ifadeler hayaldir" diye konuştu. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Kolay mı insanların hakkında böyle konuşmak? Burada insanlar yargılanıyor" diye tepki gösterdi.

ESKİ KORUMAM FİZİKİ TAKİBE ALINDIĞIMI DUYMUŞ
Bu sırada söz alan Ahmet Mahmut Ünlü hiçbir dönem koruma istemediğini belirterek, "Ben aylık 10 bin lira nasıl vereyim? Öleceksem ölürüm. Cemaatten Fahri Can Polat bu korumanın hareketlerini beğenmemiş. Bu şikayeti bana ilettiler. Bunun üzerine ben de kendilerine ‘Korumayı işe alan ben değilim. O yüzden ben çıkaramam’ dedim. Ama adamcağıza benim kendisini işten çıkardığımı söylemişler. Bana kızdığı için Hamit bunları söylemiş. Benim fiziki takibe alındığımı duymuş emniyetten Hamit. Bana takipte olduğumu söylemek için benimle görüşmek istemiş ancak görüşmedik" dedi.

Hamit Duysak ise Ünlü’nün etrafındakileri de bu takibe karşı uyardığını, dikkatli olmaları gerektiğini belirterek "Beni dikkate alsalardı bunların hiçbiri olmayacaktı’ diye konuştu.

MAHKEME BAŞKANI "O RAPORU" AÇIKLADI

Öte yandan Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, duruşmada emniyetten gelen bir dosyadan bahsetti. Ekinci, "Yargılama devam ederken avukat Fatih Oğuz Fas’a giderek mağdure bayanların ifade vermemesi için para verildiğini ifade eden bir ihbar mektubu var. Mahkemeye gelen hiçbir konuyu sümenaltı edemem. Bu konuda Organize Şube Müdürlüğü inceleme yaptı. Avukat Fatih Oğuz’un Fas’a gittiğini, 18 Temmuz 2012’de Fas’taki mağdurelerin ifadelerinin alındığını ve aynı gün Avukat Fatih Oğuz’a sekreteri Oya Kaya tarafından 17 Bin 696 Dolar para gönderildiğini tespit ettik" diyerek emniyetten yazı geldiğini açıkladı. Öte yandan emniyetin raporunda adı geçen avukatFatih Oğuz ise duruşmaya katılmadı.

KİMSE BİZİM UMRUMUZDA DEĞİL
Salondaki avukatlar ise "Bu ihbar mektubunu niye değerlendirmeye alıyorsunuz?" diye tepki gösterdi. Bunun üzerine Ekinci, "Kimse bizim umrumuzda değil. Medya servisi umurumuzda olmaz. Gazetede bir avukatın beyan verip mahkemenin davayı kasıtlı olarak sürüncemede bıraktığını söylüyor. Duygusal karar vermeyiz. Öyle olsa 4 ayda bir gün veririz" diye konuştu.

Bunun üzerine söz almadan konuşan Ahmet Mahmut Ünlü, "E biz de her ay mahkemeye gelmeyiz. Canımız çıkıyor. Duruşmadan sonra 3 gün hasta yatıyorum. Bu kadar müstehcen suçlar üzerime atılırsa ve Karagümrük’ten de suyuna konulursa dosya sürüncemede bırakılır" diye tepki gösterdi.

SAVCI, TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINI İSTEDİ
Duruşmada görüşü sorulan savcı tutuklu sanıklarının tutukluluk haline devamına karar verilmesini talep etti. Mahkeme duruşmaya ara verdi.

Kaynak

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
En son açık mektup yazmıştı işlerinize karışmayacağım artık diye, mektup yerine ulaşmış belliki...:)

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Sonunda,en iyi hocalardan birisi...

Gerçekleri,doğruları anlatan tek hoca.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Sevindirici bir haber

Reaksiyon puanı
10,327
Sonunda,en iyi hocalardan birisi...

merak ettim, diğer hocalar tarafından açıklanmayan gerçekler ne?
mesela hangi gerçeği açıklamadı diğer hocalar arkadaşım,
bilgilendirirseniz sevinirim!

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
merak ettim, diğer hocalar tarafından açıklanmayan gerçekler ne?

Cübbeli Ahmet Hoca baktığımızda çoğundan daha bilgili ve kendini dinlettiriyor,dini sapıtıp evirip çevirip sallayarak anlatmıyor.

vaas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ahmet hoca iyidir hoştur zekidir ama akıllı da değildir çok konuştu dolu konuştu nihayetinde bir uyarı oldu bu süre herhalde onun için daha da çıkmaz televizyona

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çok yıprandı, yıllarca millete dini doğru bir şekilde anlatmaya çalıştı. Sonunda iftiraya maruz kaldı hapse atıldı. İftira ile girdiği hapiste tutukluyken annesi vefat etti. Aciz bilgilerinizle böyle bir kişiyi yalan-yanlış eleştirmeye kalkmayın.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Dinlediğimde zevk alarak dinlediğim bir hocaydı. Geçmiş olsun. Kurulan bu komploya karşı sessiz kalmamalı, aksine daha çok konuşmalı, daha çok birilerinin kuyruğuna basmalı. Ancak attığı adımlara da dikkat etmeli, bu olay gibi dikkatsiz davranmamalı. Çünkü kurulan bu oyunlar hiçbir zaman bitmez. Allah yardımcısı olsun niyeti salih olan hocalarımızın.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Değerli arkadaşlarım önce spy kardeşimize sonra sizlere nacizane cevaplarımızı verelim
Öncelikle seyyah kardeşime sevincimize ortak olduğu için teşekkür ediyorum.

spy kardeşim En son açık mektup yazmıştı işlerinize karışmayacağım artık diye, mektup yerine ulaşmış belliki...
o tür mektupları bazıları hocamızdan diye yazıyorlar bu sefer yazamadılar engelledik yazarsanız 40 sayfamızı size yönlendiririz dedik .

Liweru Sonunda,en iyi hocalardan birisi...

biraz abartı hocalarımızın tamamı bu yönde sohbet verir çünki alınan eğitim nakşibendiilikle ehl-i sünnet ağırlıklıdır.sadece hocamız evangelizmin tezgahına ve ülkemizdeki uzantılarını rahatsız etmiştir.ancak kendini bilen her hocaefendi bunun mücadelesini yapmakla mükelleftir.

Seyyah merak ettim, diğer hocalar tarafından açıklanmayan gerçekler ne?

özellikle abd de kurulan yahudi+hristiyan=evangelist oyununu bozan konuları var ülkemizdeki vahhabi/selefi ve ibn-i teymiyyeci akımları ilmi sayesinde canevinden vuruyor ki bunlar hükümetin ve belediyelerin desteğindeki akımlar.bu mücadeleyi her hoca yapamayabilir işte adama bir pislik sararlar bir sene içeride yatar

Liweru Cübbeli Ahmet Hoca baktığımızda çoğundan daha bilgili ve kendini dinlettiriyor,dini sapıtıp evirip çevirip sallayarak anlatmıyor.

Cemaatimiz hocaefendilerin hepsinin genelde ayrı uzmanlık alanı vardır Talu-fatih ali kara fıkıh+hadis özşimşekler islam tarihi balkanlıoğlu ehl-i sünnet gibi f
fakir kardeşiniz 60 ayakın hocaefendiyle çalışıyor herhalde en donanımlı arşiv grubumuzun onbinlerce

vaas ahmet hoca iyidir hoştur zekidir ama akıllı da değildir çok konuştu dolu konuştu nihayetinde bir uyarı oldu bu süre herhalde onun için daha da çıkmaz televizyona

kesinlikle mücadeleden vazgeçmez sadece değil bu mücadele ehl-i sünnet mücadelesidir hepimizin üstünedir

Ahmetyasir Çok yıprandı, yıllarca millete dini doğru bir şekilde anlatmaya çalıştı. Sonunda iftiraya maruz kaldı hapse atıldı. İftira ile girdiği hapiste tutukluyken annesi vefat etti. Aciz bilgilerinizle böyle bir kişiyi yalan-yanlış eleştirmeye kalkmayın.

işte yaramızı deşti kardeşimiz kadın kahrından gitti yani vesile oldu zaten kardeşlerimiz allah[cc]razı olsun eleştirmedi

Reaksiyon puanı
10,327
Cübbeli Ahmet Hoca baktığımızda çoğundan daha bilgili ve kendini dinlettiriyor,dini sapıtıp evirip çevirip sallayarak anlatmıyor.
[MENTION=269996]Liweru[/MENTION], ilk yazdığının karşılığı değil bu.
cübbeli hocanın bilgisine, görgüsüne, ilim ve irfanına elbette kimse söz edemez, bu konuda tabii ki haklısınız.
fakat bu diğer tüm hocaları genelleyerek cahil cuhela yerine koymanızı gerektirmiyor kardeşcağız.
sanki tüm hocaları takip etmiş, dinlemiş, neyi doğru, neyi yanlış söylediğini ölçüp biçmiş gibi fetva irad etmek hem haksızlık oluyor, hem de yanlış!

cübbeli hocayı medyatik olduğu için tanıyabildiniz, ama medyatik olamayan yüzlerce hoca var ki sizi sohbetlerine beklerler! :)

gerçi tv ekrarında afilli sorular olmasa da dini sohbetler insanı tekamül ettirir, hayırdır, feyizdir...

tavsiye ederim.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@Liweru, ilk yazdığının karşılığı değil bu.
cübbeli hocanın bilgisine, görgüsüne, ilim ve irfanına elbette kimse söz edemez, bu konuda tabii ki haklısınız.
fakat bu diğer tüm hocaları genelleyerek cahil cuhela yerine koymanızı gerektirmiyor kardeşcağız.
sanki tüm hocaları takip etmiş, dinlemiş, neyi doğru, neyi yanlış söylediğini ölçüp biçmiş gibi fetva irad etmek hem haksızlık oluyor, hem de yanlış!

cübbeli hocayı medyatik olduğu için tanıyabildiniz, ama medyatik olamayan yüzlerce hoca var ki sizi sohbetlerine beklerler! :)

gerçi tv ekrarında afilli sorular olmasa da dini sohbetler insanı tekamül ettirir, hayırdır, feyizdir...

tavsiye ederim.

Genelle yapmadım zaten dinlediğim sevdiğim bir sürü hoca var aralarından en bilgilisi Cübbeli Ahmet Hoca'dır,dedim.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bazı konuşmaları hoşuma gitmesede genel manada sevdiğim bi Hoca çıkmasına sevindim..

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
[MENTION=51895]ashabulyemin[/MENTION] (o tür mektupları bazıları hocamızdan diye
yazıyorlar bu sefer yazamadılar engelledik
yazarsanız 40 sayfamızı size yönlendiririz
dedik .) 5-6 kere okudum bişey anlamadım. Parantez içine aldığım sözlerini açar mısın biraz?

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
cübbeli ahmet hoca bize iftira attılar diyor bir suçum yok diyor suçsuz bir insan 360 gün içerde yatarmı bıraksınlar bu işleri yıllarca para almadan hizmet ettim diyor eee bak bu doğru evet para almamış olabilir ama gelen hediyeler zaten yeterde artar heralde para almadım diycek

Reaksiyon puanı
10,327
cübbeli ahmet hoca bize iftira attılar diyor bir suçum yok diyor suçsuz bir insan 360 gün içerde yatarmı bıraksınlar bu işleri yıllarca para almadan hizmet ettim diyor eee bak bu doğru evet para almamış olabilir ama gelen hediyeler zaten yeterde artar heralde para almadım diycek

yeğenim bir kişiyi tanımadan hakkında hüküm verme, kul hakkından korkmalısın.
cübbeli hocanın kimsenin hediyesine falan ihtiyacı hiç olmadı. neden biliyor musun?
çünkü cübbeli hoca Allahın hizmetine adandığı küçük yaşlarında babası karun kadar zengin bir adamdı.
ve halen de öyledir. ve türkiyede çok ender rastlanan birşeydir bu. yani zengin olan hiçbir baba çocuğunu öyle kolay Allahın hizmetine adamaz. ama onun babası bu zeki çocuğunu mühendis, avukat, siyasetçi, akademisyen vs. yapma yerine hoca olmasını tercih etti.
sanırım onun diğer hocalardan ayrılan bir farkı da bu.

onu kadın ticareti yapmakla suçlayan insafsız ve merhametsiz kişiler sanırım onun bu tarafını bilmiyorlardı... ki, onun böyle ucuz ve adi bir kazanca ihtiyacı yoktur diye...

ha niye öyleyse o kadar içerde yattı dersen, burası türkiye delikanlı, çok konuşursan birilerinin alarm zilleri çalar ve suç işlemeni beklemeden sana uygun suçlar icad ederler. rahmetli menderesi astıklarında da böyle olmuştu. öyle iğrenç suçlar icad ettiler ki "sizce bu adam bu suçları işlemiş olabilir mi?" diye sorduklarında hakim olan kişi "onu buraya tıkan güç böyle istiyor!" diyebilmişti.

mesele budur, vesselam!

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
@ashabulyemin (o tür mektupları bazıları hocamızdan diye
yazıyorlar bu sefer yazamadılar engelledik
yazarsanız 40 sayfamızı size yönlendiririz
dedik .) 5-6 kere okudum bişey anlamadım. Parantez içine aldığım sözlerini açar mısın biraz?

Bir el var canım kardeşim her yere uzanıyor bazen bir gazerecinin bilgisayarına dosya atar bazen bir üsteğmenin cebine bazende hoca adına mektup yazarlar yani hepsi aynı hizmet ettikleri yer aynı.biz işin içinde olduğumuz için hocamızın kısımlarını ayıklayabiliyoruz 60-80 sayfa mektubu cezaevinden çıkarırlarmı adam bir gün isyan etti yeter dedi hepsinin ismini avukata verdim ölürsem açıklayacak dedi.
ülkemizde gerçekten olağanüstülükler yaşanıyor.birtakım gizli eller devrede düşün ki biz dahi hocanın yanına yaklaşamazken bu komployuı kuranlar hocamızın evine koruma şöför olarak yerleştirilmiş yani devlet önce suçlu buluyor sonra suçun nevine göre suçlu imal ediyor
hocamız adına açılan resmi sayfa var bunuda yönetenler işin içinde olanlar ancak biz grup olarak onları susturduk demekki güçlüyüz bunu ifade etmek istedim

dj vietnam cübbeli ahmet hoca bize iftira attılar diyor bir suçum yok diyor suçsuz bir insan 360 gün içerde yatarmı bıraksınlar bu işleri yıllarca para almadan hizmet ettim diyor eee bak bu doğru evet para almamış olabilir ama gelen hediyeler zaten yeterde artar heralde para almadım diycek
bak gazeteciler 3 senedir içeride demekki yatılıyor olay kesinlikle uluslararası bir komplodur.yurt dışından kadın kiralanmıştır iki kişide hocanın yanına solulmuştur tabi cemaatten bazılaruıda satın alınmıştır.Hocamızın babası variyetlidir tevbe etmeden önce tüm mal varlığını yasaklamıştı sonra tevbe üzerine oldu elhamdülillah o varlık hocaya değil sülalesine yeter paraya veya hediyeye ihtiyacıda yoktur o çevresine dağıtır.
hocaların içinde en bilgilisidir derseniz diğer hocaefendilere haksızlık olur onlarca hocaefendi sadce cemaatimizde vardır her birinin ilmi ayrıdır mesela fetva lazım geldiğinde karışmaz mehmet talu hocamıza yönlendirir

nantenami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cübbelinin izmitte kadınların kolundaki bilezikleri , milletin yastık altı dolarlarını toplayıp bi nevi cenneti vaad ettiğini gözlerimle görmüş biri olarak diyorumki bu kadar körü körüne bağlanmayın kardeşim... ve eminimki öyle bir mektup yazmıştır cüppeli ,yoksa mümkün değil tahliye olamazdı.. biat etti ve oy çokluğu ile tahliyesine karar verdi bazı güçler , ama takip ve dava devam edeceği için, cüppelinin sesi hiçbir platfomda çıkmayacak ve bunu hep beraber izleyip göreceğiz. mümkün deil eskisi gibi olamaz artık....!

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Değerli arkadaşlarım önce spy kardeşimize sonra sizlere nacizane cevaplarımızı verelim
Öncelikle seyyah kardeşime sevincimize ortak olduğu için teşekkür ediyorum.

spy kardeşim En son açık mektup yazmıştı işlerinize karışmayacağım artık diye, mektup yerine ulaşmış belliki...
o tür mektupları bazıları hocamızdan diye yazıyorlar bu sefer yazamadılar engelledik yazarsanız 40 sayfamızı size yönlendiririz dedik .

Liweru Sonunda,en iyi hocalardan birisi...

biraz abartı hocalarımızın tamamı bu yönde sohbet verir çünki alınan eğitim nakşibendiilikle ehl-i sünnet ağırlıklıdır.sadece hocamız evangelizmin tezgahına ve ülkemizdeki uzantılarını rahatsız etmiştir.ancak kendini bilen her hocaefendi bunun mücadelesini yapmakla mükelleftir.

Seyyah merak ettim, diğer hocalar tarafından açıklanmayan gerçekler ne?

özellikle abd de kurulan yahudi+hristiyan=evangelist oyununu bozan konuları var ülkemizdeki vahhabi/selefi ve ibn-i teymiyyeci akımları ilmi sayesinde canevinden vuruyor ki bunlar hükümetin ve belediyelerin desteğindeki akımlar.bu mücadeleyi her hoca yapamayabilir işte adama bir pislik sararlar bir sene içeride yatar

Liweru Cübbeli Ahmet Hoca baktığımızda çoğundan daha bilgili ve kendini dinlettiriyor,dini sapıtıp evirip çevirip sallayarak anlatmıyor.

Cemaatimiz hocaefendilerin hepsinin genelde ayrı uzmanlık alanı vardır Talu-fatih ali kara fıkıh+hadis özşimşekler islam tarihi balkanlıoğlu ehl-i sünnet gibi f
fakir kardeşiniz 60 ayakın hocaefendiyle çalışıyor herhalde en donanımlı arşiv grubumuzun onbinlerce

vaas ahmet hoca iyidir hoştur zekidir ama akıllı da değildir çok konuştu dolu konuştu nihayetinde bir uyarı oldu bu süre herhalde onun için daha da çıkmaz televizyona

kesinlikle mücadeleden vazgeçmez sadece değil bu mücadele ehl-i sünnet mücadelesidir hepimizin üstünedir

Ahmetyasir Çok yıprandı, yıllarca millete dini doğru bir şekilde anlatmaya çalıştı. Sonunda iftiraya maruz kaldı hapse atıldı. İftira ile girdiği hapiste tutukluyken annesi vefat etti. Aciz bilgilerinizle böyle bir kişiyi yalan-yanlış eleştirmeye kalkmayın.

işte yaramızı deşti kardeşimiz kadın kahrından gitti yani vesile oldu zaten kardeşlerimiz allah[cc]razı olsun eleştirmedi

Peşinen söyleyim; Ahmet hocaya iftira atılmış olabileceğine inanan biriyim, çünkü bu ülkede yeni düzen bu. Sürekli suç imal ediyor ve birinin üzerine yapıştırıyor birileri. Suçlular elbette var ama o suçluların yanlarında 3-5 masum muhalifi cezalandırmak asıl amaçları.

"yazarsanız 40 sayfamızı size yönlendiririz dedik " cümlen birçok şeyi özetliyor... Bize yönelik karalama iftira yayınları yaparsınız, bizde karışılık olarak medyamız ile sizi karalarız, iftira atarız, yıpratıcı yayınlar yaparız diyorsun. Size yapılan kötülüğe aynı kötülük ile karşılık vermek ne kadar doğru?

O mektup doğrumudur yanlışmıdır bilemeyeceğim ama kısmen de olsa doğru olabileceği düşüncesindeyim. Çünkü son zamanlarda , özellikle de o mektup sonrasında cemaatinizden hükümete yönelik cılız bir eleştiri dahi duyamadım, çıktıktan sonra da bir teşekkür etmediği kalmadı.

MAHKEME BAŞKANI "O RAPORU" AÇIKLADI
Öte yandan Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, duruşmada emniyetten gelen bir dosyadan bahsetti. Ekinci, "Yargılama devam ederken avukat Fatih Oğuz Fas’a giderek mağdure bayanların ifade vermemesi için para verildiğini ifade eden bir ihbar mektubu var. Mahkemeye gelen hiçbir konuyu sümenaltı edemem. Bu konuda Organize Şube Müdürlüğü inceleme yaptı. Avukat Fatih Oğuz’un Fas’a gittiğini, 18 Temmuz 2012’de Fas’taki mağdurelerin ifadelerinin alındığını ve aynı gün Avukat Fatih Oğuz’a sekreteri Oya Kaya tarafından 17 Bin 696 Dolar para gönderildiğini tespit ettik" diyerek emniyetten yazı geldiğini açıkladı. Öte yandan emniyetin raporunda adı geçen avukatFatih Oğuz ise duruşmaya katılmadı.

Haberdeki bu kısım da çok manidar. Hiç değinmemişsin!!!

Ne demişlerdi; "Ya taraf olacaksın yada bertaraf". Bertaraf olmamak için yapılması gerekeni yaptı sanırım.

Sonuçta güzel bir cemaat propagandası yapmışsın...

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
zaten hep savcı polis suçlu kardeşim.herkese iftira atılıyor.Hüseyin üzmezde 14 yaşında kıza.karım diyor.size ne kardeşim diyor.bunlar böyle her haltı işlerler.ondan sonra kendilerini haklı görürler.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
memlekette hala hacıların, hocaların peşinden gidenler var...

Reaksiyon puanı
10,327
memlekette hala hacıların, hocaların peşinden gidenler var...
[MENTION=43929]rtsbora[/MENTION], hacılar bir bireydir, ferttir, kimsenin yolundan falan gittiği yok. kazandıkları sıfata uygun davrandıklarında iyi bir kul olur, saygı duyarlar. o kadar!

hocalara gelince, onlar da bir ferttir, bireydir, kimseden bir farkları yok. ne ki, onlar dini konularda daha fazla bilgi sahibidir, Allahın emirleri, nehiyleri konusunda insanlara tebliğ görevinde bulunurlar. uyup uymamak insanın kendisine kalmıştır. onlar kendi heva ve hevesleri doğrultusunda kimseye birşey söyleyemezler, söylediklerinde zaten hocalık vasfını yitirmiş olurlar, mesele kalmaz.

yani hocaya uymak, onların tebliğ ettiği Allahın emir ve nehiylerine uymak demektir. onların hak olarak söylediklerine uymakla biz onlara değil, Allah Tealaya uymuş, ona itaat etmiş oluyoruz.

ha Allaha uyma, ona itaat etme konusunda sorunun varsa sözüm yok, ama kullandığın bu ifade gerçekten çok incitici, kırıcı ve yanlış ifadedir. bak sen uymuyorsun diye sana karışan, görüşen kimse yok, ama kendi rızası ile onları dinleyen, söylediklerini yapmaya çalışan insanlara da hakaret ederek, aşağılayarak bişey elde edemezsin, bu sizin gibi entelektüel birikimi olduğuna inandığım bir arkadaşa gerçekten hiç yakışmıyor. bu ifadene kırıldım gerçekten.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
konuya Masterbaba ile başlıyalım suç kolumuzdaysa keseriz dava arkadaşımız hüseyin üzmezi hiç savunduğumuzu gördünüzmü oda üç kuruş için kızını satan ana baba da ağır ceza görmeli
tambjk ile devam edelim. Hayır karalama kampanyası yapmak şerefsizliktir ki bize yakışmaz.Ancak güçlüyüz ve bu güçle haklı kimse yanında dururuz tevazuda etmiyoruz bu konuda bu gücümüzüde kendi mizde kişilere karşı kullandık iyide oldu Cemaatın reklamı olmaz bu iş gönül işidir zorluğa katlanan meşakkate talip olan gelir Buradaki cevabımızda konuyla birebir muhatabız bilgilenin diyedir
rtsbora hayır bakış açın yanlış kimse bir hocanın peşinden gitmez Cübbeli olsa dahi biz şeyhimizin o silsile-i şerifin onlarda Efendimiz[sav]nin peşinden gider bunun dışında bir hareket şirk olur
nantenami sen kezzapsın sadece külliye yapımında cemaat gönül rızasıyla bileziğinide yüzüğünüde çocuklar harçlığınıda vermiştir devlet külliyeyi gaspetmiştir.
tambjk bak kadınlar getirilmiş her mok yenmişte özellikle bu komplonun parçası olarak yapılmıştır pezevenkliğin cezası yok işte buradan yola çıkılarak karalama kampanyası yapılmıştır kadınların son ifadeleride yalan cemaatin içine sokulan o truva atı diyor ki ben evlenecektim fuhuşta yakalandılar
yani komplo büyük şahsen konuşuyorum olaya birebir vakıfım eğer tereddütüm dahi olsa hocayı tanımazdım kesin söyleyeyim ama mazlumu her koşulda ne pahasına olursa olsun yanlız bırakmam oda benim mizacım.
Bazı kardeşlerimizin işi bilmeden sazanlık yaptığı görülüyor yakışmıyor

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
konuya Masterbaba ile başlıyalım suç kolumuzdaysa keseriz dava arkadaşımız hüseyin üzmezi hiç savunduğumuzu gördünüzmü oda üç kuruş için kızını satan ana baba da ağır ceza görmeli
tambjk ile devam edelim. Hayır karalama kampanyası yapmak şe****tir ki bize yakışmaz.Ancak güçlüyüz ve bu güçle haklı kimse yanında dururuz tevazuda etmiyoruz bu konuda bu gücümüzüde kendi mizde kişilere karşı kullandık iyide oldu Cemaatın reklamı olmaz bu iş gönül işidir zorluğa katlanan meşakkate talip olan gelir Buradaki cevabımızda konuyla birebir muhatabız bilgilenin diyedir
rtsbora hayır bakış açın yanlış kimse bir hocanın peşinden gitmez Cübbeli olsa dahi biz şeyhimizin o silsile-i şerifin onlarda Efendimiz[sav]nin peşinden gider bunun dışında bir hareket şirk olur
nantenami sen kezzapsın sadece külliye yapımında cemaat gönül rızasıyla bileziğinide yüzüğünüde çocuklar harçlığınıda vermiştir devlet külliyeyi gaspetmiştir.
tambjk bak kadınlar getirilmiş her mok yenmişte özellikle bu komplonun parçası olarak yapılmıştır pezevenkliğin cezası yok işte buradan yola çıkılarak karalama kampanyası yapılmıştır kadınların son ifadeleride yalan cemaatin içine sokulan o truva atı diyor ki ben evlenecektim fuhuşta yakalandılar
yani komplo büyük şahsen konuşuyorum olaya birebir vakıfım eğer tereddütüm dahi olsa hocayı tanımazdım kesin söyleyeyim ama mazlumu her koşulda ne pahasına olursa olsun yanlız bırakmam oda benim mizacım.
Bazı kardeşlerimizin işi bilmeden sazanlık yaptığı görülüyor yakışmıyor

Mektup peki :) Hoca bile çıktıktan sonra inkar etmedi. Sadece konusu açılmayarak, görmezden gelinerek insanlara unutturulmaya çalışılıyor. Değinmemişsin malesef...

Hoca çıktıktan sonra çok akıllı bir taktik izliyor. Cezaevi koşullarından şikayet etmeyerek tatil kötü havası estirip kendisine çok iyi baktıklarını söylüyor, Aziz Yıldırım ile 3 kere selamlaşmışlar, 3 gündür telegol dahil tüm medyaya bu servis edilip fenerbahçelilerin(türkiyenin 1/4 ü) sempatisi kazanılıp , son zamanlardaki davadan ötürü oluşan Cübbeli Ahmet Hoca algısı değiştirilmeye çalışılıyor. Hükümet'in adı dahi anmıyor okları üzerine çekmemek için.

Ayrıca medyanız konusunda; Bir iftira yada karalama yapmayız diyorsun. Gücünüzü kişilere karşı kullanmaktan kastın iftira değil de, onların yanlışlarını, ayıplarını ortaya çıkarmak diyorsun diye anlıyorum. Suçları olduğunu bildiğiniz kişilerin sizinle uğraşmayı kesmeleri kaydıyla sizin de karşılık olarak medyanız ile onların üzerine gitmeyeceğinizi ifade etmiş oluyorsun eğer durum böyleyse. Madem bu adamların kabahatleri var, gerçeği bilip de söylememek, gerçeğin ortaya çıkmasına mani olmak yada yalana göz yummanın yalancılıkla eşdeğer olduğunu düşünmüyormusun.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
[MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] kırılmana gerek yok. ben lafın gelişi söyledim. yine de özür dilerim. :)

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Şimdi sizler ve bizim cemaatekiler aynı pencereden bakıyorsunuz farkınz yok Bense eski bir tutuklu babası olarak farklı yerden bakıyorum.Birker burası türkiye ve her biriniz geceyarısı derdest edilip örgüt üyeliğinden veya elebaşılığından tutuklanabilir kendinizi aklamak için yıllarca uğraşabilirsiniz.
Kesinlikle konuya tam vakıf biri olarak konuşuyorum evet birileri birşey yapmıştır kasıtlı olarakta sağlam kanıtlar kayıtlar bırakmıştır ancak hocaya bulaştırmak için Şunu ifade etmek isterim Fetih mescidi sohbetlerinde her sohbet sonrası şehid asker polis için dua edilir Mustafa Kemal anılırsa rahmetle anar düzenle dostluğu ise zindan bizim için yusufiyedir bir makamdır şikayet edilmez.devlet ise uluğemr dir ona itaat kur'an emridir.
Keşke uğraşılarımı kimlere niye kök söktürdüğümüzü anlatabilsydim ama olmaz reklam olur gizli reklamı dahi kabul etmeyiz.kimseden yardım almadığımız borçlu olmadığımız için yalakalık yapmaya gerek yok hak ne ise onu söyleriz bedeli ne olursa olsun
lalegülde bir mektup fakire ayrılmıştı sindirilmek üzere ama olmadı sindiremedikleri gibi tepelerinede bindik bu tip insanlar ajan provakatörler her herde oligarşik düzenin hizmetkarları olarak bizde bulduğumuzu deşifre ederiz acımayız