CS:GO Performans arttırma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Fragger

Dekan
Bir çoğumuz CS:GO ve oyunlarda ki FPS'den şikayetçiyiz bu durumu -tamamen olmasa da- daha aza indirmek için, CS:GO grafik ayarlarını düşürmeniz gerekir bu işimize biraz yarayacak 2. yöntem ise windows sistem performansını " En iyi performans için ayarla " olarak değiştirmemiz gerekecek. Tabi bunu nasıl yapacağız? Bu adımları takip ederek değiştirebilirsiniz,

Windows 10 ;
 1. Bu Bilgisayar sağ tıklayıp Özellikler diyoruz,
 2. Gelişmiş sistem ayarları'na giriyoruz,
 3. Sistem Özellikleri penceresinde ki Gelişmiş kısmından Ayarlar'a giriyoruz,
 4. Performans seçenekleri penceresi altında Görsel Efektlerden " En iyi performans için ayarla " seçeneğini seçiyoruz
 5. tabi bu işlemi yaptığımızda bilgisayarımızda ki yazı tipleri ve pencere sürükleme görüntüsü değişecek eğer hoşunuza gitmez ise aşağıda ki seçeneklerden " Ekran yazı tipi kenarlarını düzelt " ve " Sürüklerken pencere içeriğini göster " seçeneklerini seçip uygula diyoruz.
 6. Sistem Özellikleri penceresinde ki Başlangıç ve Kurtarma kısmından Ayarlar'a giriyoruz,
 7. Gelen pencerede ki seçili olan tüm kutucukları boş bırakın ve hata ayıklama bilgisine yok diyerek uygulama diyoruz.
 8. Sistem Özellikleri penceresinde ki Uzak kısmında yer alan Uzaktan Yardım seçeneğinde ki kutucuğu boş bırakıyoruz ve uygulama diyoruz.
 9. Eğer bilgisayarınız Laptop ise Güç Seçeneklerinden ( denetim masası - Güç Seçenekleri ) Yüksek Performans'ı seçiyoruz.
 10. Windows Güvenlik Duvarı'nı kapatıyoruz.
 11. Windows Güncellemelerine girip Gelişmiş seçenekler diyerek " Güncelleştirmeleri hiç bir zaman denetleme " seçeneğini seçiyoruz bu seçeneği seçtiğimizde windows otomatik güncellemeleri denetlemeyecek kendiniz manuel olarak 2-3 günde bir denetlemenizi öneririm.
 12. Bu Bilgisayar'a girerek yerel disk'leriniz için " disk temizle " yapıyoruz.
Bu adımları uyduladıktan sonra CS:GO ve diğer bir çok FPS oyunlarda gözle görülür derecede performans artışı yaşanacak.
 

Creative

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Admin
Deneyeceğim bakalım nasıl bir performans artışı olacak. İnşallah GTAV'te de işe yarar.. :D
 

Creative

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Admin
AKN Bela yaa, bereket GTAV indirdim bitti. Şuan faturayı ödemedim diye kapandı.. :D Bende bıraktım kapalı kalsın.
 

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Bunlara ek olarak CCleaner ve Wise Care 365 Free adlı programları kullanmanızı öneririm.Bir de Denetim masası->Donanım ve Ses->Güç Seçenekleri->Yüksek Performans'ı seçip Yüksek Performansın sağındaki Plan Ayarlarını Değiştire tıklayın->Şu alttaki resimdekiler gibi yapın.
1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


Bu resimde gösterdiklerimi yaparsanız işlemci durumunuzu en az %50 yapmış olursunuz.Ben 50 yaptım isteyen 70 veya 80 de yapabilir.100 yapmayın ısınma problemi yaşayabilirsiniz.Bir de isteyen olursa temp temizleme gibi işe yarayan .bat ve .vbs dosyalarını zamanım olursa paylaşabilirim Herhangi bir sorunuz olursa yorum olarak belirtin veya özelden mesaj atın.İyi günler.
 

alsh

Asistan
Bunlara Ek olarak: Bikaç ay önce CS:g0 ya giriş yaptığımız esnada Xbox DVR nin fps leri ciddi şekilde düşürdüğü yazıyordu. İlk gördüğümde sallamadım ama normal bir Dizürstü bilgisayarda CS yapmaya çalıştığım için Fps max 60'tı. Bu ayarı biraz nette araştırıp kapatma yoluna gittiğimden bu yana şuan fps mi 180 e sabitlemiş bulunmaktayım. Kapatmayı düşünenlere Youtube'den videolara bakmalarını öneririm. Eğer bulamayan varsa:
Onu da ekleyebilirim.


(Ps: Youtube memleketteki olaylar yüzünden yavaşladığına pek girmek istemiyorum, ondan şuan video'yu ekleyemedım.)
 
Üst
stat counter