CS:GO FPS Arttırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Merhaba arkadaşlar,

Hemen hemen herkes FPS sorunu yaşıyor, FPS sorununu hiç bir program kullanmadan sadece bir kaç işlem yaparak FPS arttışı sağlayabilirsiniz yapmanız tek gereken aşağıda ki adımları uygulamanızdır ( denendi gözle görülür farklar FPS artışı gerçekleşti )

1. Başlat > çalıştır > msconfig > başlatma > tümünü devre dışı bırak
  2. Başlat > çalıştrı > msconfig > hizmetler > tüm microsoft hizmetlerini gizle
  3. Başlat > çalıştır > msconfig > önyükleme > GUI önyüklemesi yok seçeneğini işaretleyin > zaman aşımı 10sn
  4. Başlat > bilgisayarıma sağ tıkla > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarları > en iyi performans için ayarla (Bir çoğunuz bunu zaten biliyordur)
  5. Başlat > bilgisayarıma sağ tıkla > yönet > hizmetler ve uygulamalar > hizmetler > windows searche çift tıkla devre dışı bırak
  6. Başlat > kontrol paneli > donanım ve ses > güç seçenekleri > yüksek performans (Bunuda bir çoğunuz biliyordur)
  7. Başlat > arama kısmına UAC yazıp açılan menüde UAC yi komple kapatıyoruz
  8. *NVIDIA kullanıcıları kontrol panele gidip ayarlarınızı performansa getirin
  9. Bilgisayarınızı yeniden başlatın
  10. Başlat > arama yerine %temp% yazıp çıkan bütün dosyaları silin

11. Steam kütüphanenizde CS:Go ya sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Çalıştırma seçeneklerini ayarla diyerek açılan metine bunu yapıştırıyoruz;
  12. -novid -nod3d9ex -threads 4 -high -nojoy +fps_max 999 -nosplash -novid -+cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 -high

13. Csgo klasörünün içindeki video.txt dosayasının içinede yapıştırmamız gerekiyor;
"VideoConfig"
{
"setting.cpu_level" "0"
"setting.gpu_level" "0"
"setting.mat_antialias" "1"
"setting.mat_aaquality" "0"
"setting.mat_forceaniso" "0"
"setting.mat_vsync" "0"
"setting.mat_triplebuffered" "0"
"setting.mat_grain_scale_override" "-1.000000"
"setting.gpu_mem_level" "0"
"setting.mem_level" "-1"
"setting.mat_queue_mode" "0"
"setting.csm_quality_level" "0"
"setting.mat_software_aa_strength" "0"
"setting.mat_motion_blur_enabled" "0"
"setting.fullscreen" "1"
"setting.defaultres" "800"
"setting.defaultresheight" "600"
"setting.aspectratiomode" "0"
"setting.nowindowborder" "0"

hsntngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Genel olarak yapmanız gerekenler
  • Kasanızı temiz tutun. Tozlanma ısınma yapar performansı olumsuz etkiler
  • Kasanızdaki kabloları düzenleyin. Dağınık ve birbirine temas ediyor olması ısınmaya yol açar.
  • Termal macun ile en geç ayda bir bakım yapın.
  • Kasanızada ki hava akımının giriş çıkışlarını kontrol edin. Fan ön ve arkasında engel olmadığından emin olun.

Windowsa ilişkin yapılması gerekenler

• Driver ve oyun bileşenleri güncel tutun
  • Bilgisayarı en yüksek performans için ayarlayın (Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Performans > Ayarlar > Görsel Efektler > “En iyi performans için ayarla”)
  • Düzenli disk temizliği yapın.
  • Temp dosyasını temizleyin (başlat menüsündeki arama bölümüne %temp% yazınca çıkan klasör)
  • Başlangıç programlarını kapatın.

STEAM’a ilişkin ayarlar
  • Arkadaşlarınız steama ve cs go ya girdiğinde gelen bildiriyi kapatın.
  • Arkadaşlarınız mesaj attığınızda gelen bildiriyi kapatın
  • Arayüzdeki zımbırtıları da kapatın

Başlatma seçeneklerine ilişkin ayarlar
Aşağıda yer alan bu komutları başlatma seçeneklerine ekleyin.
  • -high
  • -thread 4
  • -fullscreen

Oyun içi ayarlar

Aşağıdaki komutları config dosyanıza ekleyin;

cl_crosshair_sniper_width
cl_crosshair_alpha “255”
cl_join_advertise “2”
cl_radar_always_centered “0”
cl_radar_icon_scale_min “1”
cl_teammate_colors_show “2”
r_dynamic “1”
r_drawparticles “0”
snd_mixahead “0.05”
cl_disablehtmlmotd “1”
cl_forcepreload “1”
fps max “300”
mat_queue_mode “2”
r_drawtracers_firstperson “0”
r_eyegloss “0”
r_eyemove “0”
r_eyeshift_x “0”
r_eyeshift_z “0”
r_eyesize “0”
-freq
-high
-nojoy
-novid
-threads
-tickrate 128
+cl_forcepreload 1
echo “———————————————”
echo ” Tüm Komutlar Aktif ! ”
echo “———————————————”

Oyuna girdiğinizde konsol ekranını açın "Tüm komutlar Aktif" komutunu göreceksiniz. Bu komutların çalıştığını gösterir.
Bu ayarlar ile minimum 30 fps artıracağınızın garantisini verebilirim tabi donanımlarınız minimum gereksinimleri karşılıyor olmalı.

Herkese iyi forumlar

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benim kasam eski bir kasa ve topluluk sunucularında 20 fps den az alıyorum rekabetçide ise 7 ye düşüyor intel pentium 4cpu 3.00Ghz 2.99GHz 32-bit lütfen yardımcı olun olmassa iyi bir kasa toplamam lazım

bekkdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum sen o kasaya cs go yukledigine sukret bence cs go icin en azindan 2000 gozden cikarman gerekecek ayrica topluluk sunucularinda 20 fps alip rekabetcide nasil 7 aliyorsun onuda anlamadim topluluk sunucularinda 20-30 kisi mevcut fps daha dusuk olmasi gerek rekabetcide 10 kisi oluyor dolayisiyla fps yukseliyor topluluk sunucularina gore

Reaksiyon puanı
1
Dostum sen o kasaya cs go yukledigine sukret bence cs go icin en azindan 2000 gozden cikarman gerekecek ayrica topluluk sunucularinda 20 fps alip rekabetcide nasil 7 aliyorsun onuda anlamadim topluluk sunucularinda 20-30 kisi mevcut fps daha dusuk olmasi gerek rekabetcide 10 kisi oluyor dolayisiyla fps yukseliyor topluluk sunucularina gore
ben bilerek 2 3 kişilik sunuculara giriyorum

bekkdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladim ikinci el dusunursen butceni bilmiyorum egerki fazla butcede dusunmuyorsan 400 tl ye guzel bi ikinci el core 2 duo islemcili bi kasa ve ekran karti en azindan 1gb 256 bitlik bir kasa bul biraz daha iyi olacaktir senin icin

elchin01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. CS:GO-da karşı-karşı geldiğim düşmana ilk ateş etdiğim halde onların 2 kurşununa ölüyordum. Biraz araşdırdım FPS nedeninden olduğunu buldum. Bende 40-45 FPS , rakipde ise 110-120 FPS olduğundan daima benden üstünler. Çabuk fark ediyolar ve aban açılan ateş daha çabuk geliyor. Düşük FPS oyuncular olan serveri nasıl seçe bildirib. Ve ya ayarlarda bildiğiniz öyle bir filtreleme varmı?

(Türkcem kötü biraz kusura bakmayın)

Processor: İntel i7-3610QM
Memory: 8192 mb
Nvidia GeForce 610m-2 gb
DirectX 12
120gb SSD
Windows 10 Pro

(Donanımla çok yüklü bi bilgisayar)

Son düzenleme:

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
CS GO işlemci odaklı bir oyun. Ancak ekran kartınız çok da iyi sayılmaz yani etkisi yok diyemem. Bunun yanında HDD de önemli bir unsur. Laptop olduğu için en fazla şunu önerebilirim. Aynı marka-model bir laptop bulun ve aynı oyunu onda da açın. FPS yine düşükse sıkıntı donanımda, yok yüksekse sorun yazılımda.

basriyildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harika bir yazı olmuş. Yabancı kaynaklardan topladığım 1-2 iyi taktik ile daha çok fps arttırabilirsinz. Bakmak isteyenler için CS GO FPS ARTTIRMA

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yazı güzelmiş. :) Bakayım belki ben de uygularım. Özellikle de oyun içi konsol komutlarını.

Ömer Faruk Dilbe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. CS:GO-da karşı-karşı geldiğim düşmana ilk ateş etdiğim halde onların 2 kurşununa ölüyordum. Biraz araşdırdım FPS nedeninden olduğunu buldum. Bende 40-45 FPS , rakipde ise 110-120 FPS olduğundan daima benden üstünler. Çabuk fark ediyolar ve aban açılan ateş daha çabuk geliyor. Düşük FPS oyuncular olan serveri nasıl seçe bildirib. Ve ya ayarlarda bildiğiniz öyle bir filtreleme varmı?

(Türkcem kötü biraz kusura bakmayın)

Processor: İntel i7-3610QM
Memory: 8192 mb
Nvidia GeForce 610m-2 gb
DirectX 12
120gb SSD
Windows 10 Pro

(Donanımla çok yüklü bi bilgisayar)
Senin yapabileceğiniz tek şey ekran kartını değiştirmek. Alabileceğin en düşük ekran kartı r7 240

---- Mesajlar birleştirildi ----

Senin yapabileceğiniz tek şey ekran kartını değiştirmek. Alabileceğin en düşük ekran kartı r7 240 diye tahmin ediyorum

Son düzenleme:

PATOTOPC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim pc intel pentimum inside 3.33ghz 4gb ram amd redoon 5450 normal rekbetçide 40 fps alıyorum topluluk sunucusnda 70 fps alıyorum varmıdıdır bunun bi çözümü

Anivia

Doçent
Reaksiyon puanı
450
Merhaba arkadaşlar,

Hemen hemen herkes FPS sorunu yaşıyor, FPS sorununu hiç bir program kullanmadan sadece bir kaç işlem yaparak FPS arttışı sağlayabilirsiniz yapmanız tek gereken aşağıda ki adımları uygulamanızdır ( denendi gözle görülür farklar FPS artışı gerçekleşti )

1. Başlat > çalıştır > msconfig > başlatma > tümünü devre dışı bırak
  2. Başlat > çalıştrı > msconfig > hizmetler > tüm microsoft hizmetlerini gizle
  3. Başlat > çalıştır > msconfig > önyükleme > GUI önyüklemesi yok seçeneğini işaretleyin > zaman aşımı 10sn
  4. Başlat > bilgisayarıma sağ tıkla > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarları > en iyi performans için ayarla (Bir çoğunuz bunu zaten biliyordur)
  5. Başlat > bilgisayarıma sağ tıkla > yönet > hizmetler ve uygulamalar > hizmetler > windows searche çift tıkla devre dışı bırak
  6. Başlat > kontrol paneli > donanım ve ses > güç seçenekleri > yüksek performans (Bunuda bir çoğunuz biliyordur)
  7. Başlat > arama kısmına UAC yazıp açılan menüde UAC yi komple kapatıyoruz
  8. *NVIDIA kullanıcıları kontrol panele gidip ayarlarınızı performansa getirin
  9. Bilgisayarınızı yeniden başlatın
  10. Başlat > arama yerine %temp% yazıp çıkan bütün dosyaları silin

11. Steam kütüphanenizde CS:Go ya sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Çalıştırma seçeneklerini ayarla diyerek açılan metine bunu yapıştırıyoruz;
  12. -novid -nod3d9ex -threads 4 -high -nojoy +fps_max 999 -nosplash -novid -+cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 -high

13. Csgo klasörünün içindeki video.txt dosayasının içinede yapıştırmamız gerekiyor;
"VideoConfig"
{
"setting.cpu_level" "0"
"setting.gpu_level" "0"
"setting.mat_antialias" "1"
"setting.mat_aaquality" "0"
"setting.mat_forceaniso" "0"
"setting.mat_vsync" "0"
"setting.mat_triplebuffered" "0"
"setting.mat_grain_scale_override" "-1.000000"
"setting.gpu_mem_level" "0"
"setting.mem_level" "-1"
"setting.mat_queue_mode" "0"
"setting.csm_quality_level" "0"
"setting.mat_software_aa_strength" "0"
"setting.mat_motion_blur_enabled" "0"
"setting.fullscreen" "1"
"setting.defaultres" "800"
"setting.defaultresheight" "600"
"setting.aspectratiomode" "0"
"setting.nowindowborder" "0"
Buradaki -threads 4 her bilgisayarda olmuyor bazısında 2 var bazısında 16 ona göre ayarlamak gerekiyor

TheCommunist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Sadece Bunlar Yetmez!
Silah Modelleri de Önemli!
Cs 1.6 Modelleri koyun :D