Öneri Crack Desteği Yasak Olmamalı!

Haklı mıyım?

• Haklısın

Kullanılan: 9 32.1%
  • Haklı değilsin

Kullanılan: 19 67.9%

• Kullanılan toplam oy
    28

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Bir firmanın televizyonu satıp, anten ayarlamıyoruz demesi gibi bir şey bu durum aslında. Teknolojinin en önemli yapı taşlarından biri crack. O olmadan bilgisayarın kullanılabilirliği yok. Ee ne anladım o zaman teknoloji sitesi denilen şeyden. Antensiz televizyonu kim ne yapsın ? kim siyah bir ekranın başına geçip saatler geçirsin ? benim şahsi fikrim bu yönde….
altına imza atarım.kişinin yaptığı şey bizi alaka etmez.niye yapıyosunda diyemeyiz. bizim amacımız yardım etmek(isteyen etmesin)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Kazanan kazandı ama mesela şöyle düşünelim.

Portal 3 oyunu çıktı.

Valve toplam olarak bu oyundan 1.000.000 tl kar etti.

Halbuki 25.000 tl daha kar edecekti korsan içerik sunan kaynaklar olmasa mesela.

Sonuçta karşıdaki kişinin ya da şirketin emeği yeniyor. Ne olursa olsun korsan oyun oynamak suç.
O zaman kanki;
- İnternetten müzik indirmemeliyiz,
- Korsan sitelerden film, anime izlememeliyiz,
- LoL, Valaront gibi leş oyunlara mecbur kalmalıyız,
- Reklam engelleyici kullanmamalıyız,
- Korsan Windows 10 kullanmamalıyız.

Kısaca güzel teknolojileri ve nimetlerini para vermeden kullanmamalıyız.

Ha paran yok alternatif vardır. Bana uyar. Mesela ben GNU/Linux'a çok alışkınım. Bedava.
Photoshop kullanmam ama çok güzel Krita ve Gimp kullanırım, bedava,
After Effeckt kullanmam Blender VFX kullanırım :D.

Reaksiyon puanı
120
O zaman kanki;
- İnternetten müzik indirmemeliyiz,
- Korsan sitelerden film, anime izlememeliyiz,
- LoL, Valaront gibi leş oyunlara mecbur kalmalıyız,
- Reklam engelleyici kullanmamalıyız,
- Korsan Windows 10 kullanmamalıyız.

Kısaca güzel teknolojileri ve nimetlerini para vermeden kullanmamalıyız.

Ha paran yok alternatif vardır. Bana uyar. Mesela ben GNU/Linux'a çok alışkınım. Bedava.
Photoshop kullanmam ama çok güzel Krita ve Gimp kullanırım, bedava,
After Effeckt kullanmam Blender VFX kullanırım :D.

Aslında doğru, bunları yapmamalıyız. Ama Windows 10 kullanmaktan bahsediyorsunuz. Burada iş biraz zorunluluğa yön alıyor.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Aslında doğru, bunları yapmamalıyız. Ama Windows 10 kullanmaktan bahsediyorsunuz. Burada iş biraz zorunluluğa yön alıyor.
Kul hakkının dünya bedel olduğunu anlayan herkes bırakır bence. Paran yoksa ve bunları savunuyorsan, GNU/Linux kullanacaksın, korsan Windows 10 değil.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bu arada Müslümanım, burada konuştuğumuz konu dairesi içine İslam dinine mensup olmayanları da alabilmek için günahı geçtim dedim. Yoksa benim için öncelikle günah olması kötü bir şey.
Yok ben sana kötü bir şey demedim. Sadece dediğini doğruladım.
Bu konu gereksiz yere uzar. Emek hırsızlığını rahatça yapan yapsın ve çalsın. Vicdanı olmayan yapsın.
İlla ki gidip de bir kaç yüz TL olan oyunu hemen satın almak veya hiçte satın almak zorunda değilsiniz. Daha uyguna oyunlarda var. Bir de güzel indirimlerde oluyor. Ben hep indirim olunca oyun satın alıyorum. 1 veya 2 3 oyun yerine 2 veya 3 5 oyun satın alabilirim böylelikle.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Kiminin parası, kiminin duası... Ben inşallah para kazanırlar diye dua ediyorum.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Nasıl ki bütçesine uymayan bir telefonu çalmaya izin yoksa ve kanunlarla bu korunuyorsa, aynı şekilde bütçenize uymuyor diye bir başkasının emek harcadığı şeyi ücretsiz kullanamaz yani emek hırsızlığı yapamazsınız. Bu da kurallarla korunmaktadır. Ayrıca konu dışına çıkan tartışmalara girilirse konu kilitlenecektir. Bilginize.

Reaksiyon puanı
120
Yok ben sana kötü bir şey demedim. Sadece dediğini doğruladım.
Bu konu gereksiz yere uzar. Emek hırsızlığını rahatça yapan yapsın ve çalsın. Vicdanı olmayan yapsın.
İlla ki gidip de bir kaç yüz TL olan oyunu hemen satın almak veya hiçte satın almak zorunda değilsiniz. Daha uyguna oyunlarda var. Bir de güzel indirimlerde oluyor. Ben hep indirim olunca oyun satın alıyorum. 1 veya 2 3 oyun yerine 2 veya 3 5 oyun satın alabilirim böylelikle.

Anladım anladım, belirtmek istedim burada o çember içine gayrı müslimleri de alalım diye.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Paran olmaması ya da yaşının küçük olması onların sorunu değil. Oynama mesela?
Evet doğru dediniz. Ben satın almadığım oyunu oynamam hiç bir türlü. Bir de ne güzel Epic Games, Steam ve Ubisoft güzel oyunları ücretsiz olarak veriyor bazen. Büyük indirimlerde oluyor Steam'de falan.
Oynamak istediğim oyunları takip ediyorum ve indirim olunca alıyorum uygun fiyata.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Katılıyorum. Mesela ben win10'a 1000tl verecek kadar aptal olamam. İnternette ki 10tl lik keyler bile sahte olabiliyor. KMS ile etkinleştirir geçerim.
Oyun için de katılıyorum. GTA 5 bilmiyorum ama pahalıydı baya. Git crack indir kar edersin en azından :D
Kanki bu aptallık değil ama herkesin aynı durumu olmayabilir. Yok diye de bir şeyden geri kalınmaz düşüncesindeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

YouTube music'den müzikleri ücretsiz dinleyebilirsiniz.
İşte internetin olunca. Bazılarımız internet kafeye gidiyor, interneti yok diye. Ben mesela öyledim. Bu yıl (bu aralar diyeyim) geldi evime internet.
Yurtta da çekmiyor.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Oyanama demek çok kolay, herkes kolay yolu seçer zaten... Ve kolay yol seçilince sana o yolun kolay olduğunu ve emek hırsızlığı olduğunu söylerler ve sana başka bir kolay yol önerirler.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Saçma ve boş öneri. Düşünce şekli de ayrı ironi zaten. O çocuk istediği her şeyi çalsın. Sonuçta parası yetmiyor ya. Bir şeyi yazmadan önce 2 kez düşünün. Düşünemiyorsanız hiç yazmayın. Bu kadar basit.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
korsana/cracke destek vermemekte haklılar
fakat benim anlayamadığım piyasada satışı bile olmayan (çok eski) programlar/oyunlar hakkında yardım istediğimizde korsana destek vermeme gerekçesiyle konu kapanıyor. Korsan dışında biz bu içeriklere nasıl erişelim? Piyasada satışı kalkmış zaten, bulsak ücretini ödeyeceğiz fakat yok öyle bi yazılım.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
fakat benim anlayamadığım piyasada satışı bile olmayan (çok eski) programlar/oyunlar hakkında yardım istediğimizde korsana destek vermeme gerekçesiyle konu kapanıyor. Korsan dışında biz bu içeriklere nasıl erişelim? Piyasada satışı kalkmış zaten, bulsak ücretini ödeyeceğiz fakat yok öyle bi yazılım.
Bence bu son kısımda haklısın. O konuda düzenlenemeye gidilebilir.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Katılıyorum. Mesela ben win10'a 1000tl verecek kadar aptal olamam. İnternette ki 10tl lik keyler bile sahte olabiliyor. KMS ile etkinleştirir geçerim.
Oyun için de katılıyorum. GTA 5 bilmiyorum ama pahalıydı baya. Git crack indir kar edersin en azından :D
O kms de neler var neler :D :D :D

Bir tek ben yokum :D

Mesela the battle for middle earth serisi.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Hemen korsan ile alakalı bir konu açıldı, seveni destekleyeni ve de öveni de doldu. Böyle konular boşuna açılıyor ve duruyor. Biz de boşuna tartışıyoruz. Bende sıkıldım hep aynı şeyleri demekten ve anlatmaktan. Yeter artık bence. Daha uzatmaya gerek yok.
Kural belli işte yazıyor orada korsan crack falan yasak.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207

Bir tek ben yokum :D

Mesela the battle for middle earth serisi.
alakasız olacak ama bir şey soracağım heryerde kms de zararlı yazılım bulunduğu söyleniyor fakat eski bilgisayarımda kms ile etkinleştirme yapmış olmama rağmen hiçbir antivirüs kms yi algılamadı bu nedendir acaba? Yazılım çok mu gizliyor kendini

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
alakasız olacak ama bir şey soracağım heryerde kms de zararlı yazılım bulunduğu söyleniyor fakat eski bilgisayarımda kms ile etkinleştirme yapmış olmama rağmen hiçbir antivirüs kms yi algılamadı bu nedendir acaba? Yazılım çok mu gizliyor kendini
Sistemin içine yerleşiyor. Bazı antivirüsler yakalıyor. Ama 1 kez yaptın mı o sistemden hayır gelmez. Format atman lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...