CPU kullanım % 100 oluyor.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Merhaba arkadaşlar windows 7 yükledim google chrome kullanıyorum . tarayıcımı açınca cpu %100-90 arasından inmiyor winamptanda müzik açtığımda sayfayı aşağı indirince yada bi sayfaya geçerken kasıyor müzik yavaşlıyorçözüm önerisi olan varmı ? ve sizdede google chrome çalışınca % kaç oluyor ?

Donanımım:
İntel Pentium 4 3,4 Ghz
Asus P5VD2-VM anakart.
Kingston 1gb DDR2 533 Mhz + 512 MB DDR2 533 Mhz Hi LeveL ram .
Palit Nvdia 7100gs 512 mb 64 bit.
SAMSUNG 80 GB 7200 rpm sata.

dosya falan klasörleri açarken hiç kasma yok ama tarayıcı açınca neden böyle onu hiç anlamıyorum.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Google cromeyi kaldır yeniden yükle

crazyboy1

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bende tarayıcıyı açınca fazla olmuyor eğer çok fazla program açıksa %30-36 arası bir şeyler oluyor o kadar... Belkide ramlar'den dir, bende de aynı oluyordu bir aralar hatta bilgisayar dıttt diye ötüyodu dıt sesi kesilene kadar reset tuşuna basıyorduk tamirciye götürdüğümüz sizin ramlar bitmiş demişti. Belki sende de aynı sorun vardır... Eğer oda değilse, bilemiyorum...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bi Format çek gitsin

ALMİ bak, buraya yardım istemeye gelen herkes çok iyi bilgisayar kullanmasını bilmez. Her gelene format dersen, insanları çok yanlış yönlendirirsin. Bilmeden konuşma lütfen.

Konuyu açan arkadaşa;

Chrome açıkken Görev Yöneticisi'ni açıp İşlemler kısmından bir ekran görüntüsü koyabilir misin?

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sisteminizi ghost yardımı ile mi kurmuştunuz... Benim laptop ım da ghost ile imaj attığımda svchost inanılmaz bellek ve işlemci harcıyordu... Normal kurulum yapıp problemsiz bir sistemin imajını alıp tekrar attığımda da aynısı oluyordu...

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Bende tarayıcıyı açınca fazla olmuyor eğer çok fazla program açıksa %30-36 arası bir şeyler oluyor o kadar... Belkide ramlar'den dir, bende de aynı oluyordu bir aralar hatta bilgisayar dıttt diye ötüyodu dıt sesi kesilene kadar reset tuşuna basıyorduk tamirciye götürdüğümüz sizin ramlar bitmiş demişti. Belki sende de aynı sorun vardır... Eğer oda değilse, bilemiyorum...

5-6 gün önce dediğin şey oldu oc denedim olmadı pc açılmadı dıt dıt sürekli ötüodu sonra sustu bu sefer ekrana görüntü gelmedi sonra açıldı. ramler bitmiş olabilirmi ikisimi bitmiş olabilir yada teki mi ?

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
CPU yu %100 e Zorlayan Virüsler var Ve Çok Yaygındır

Sağlam Bir Antivirüsle Güvenli Mod da Tarattır Derim

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
ALMİ bak, buraya yardım istemeye gelen herkes çok iyi bilgisayar kullanmasını bilmez. Her gelene format dersen, insanları çok yanlış yönlendirirsin. Bilmeden konuşma lütfen.

Konuyu açan arkadaşa;

Chrome açıkken Görev Yöneticisi'ni açıp İşlemler kısmından bir ekran görüntüsü koyabilir misin?

biraz oc yaptım düştü %100den.
aada100.jpg

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Google Chrome açıkken ve işlemciyi %100 kullanılıyorken, Google Chrome aktifken Shift+ESC bas. GC görev yöneticisi açılacak. Buradan hangi sayfa veya eklentinin işlemciyi ne kadar kullandığını görebilirsin. Bunun nedeni Flash eklentisi olabilir.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Tarayıcı ve face book 2-5 çıkıo . sdn 0 yazıo beleş gidio o işlemcide :D

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
sorun halloldu google chrome silip reset attım tekrar yükledim oldu herkeze teşekkürler.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Yalnız ben o Görev Yöneticisi penceresinde 3 tane chrome.exe görüyorum. :)

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
arkadaşlar sorun gene oldu sildim opera die bi program yükledim süper .

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar windows 7 yükledim google chrome kullanıyorum . tarayıcımı açınca cpu %100-90 arasından inmiyor winamptanda müzik açtığımda sayfayı aşağı indirince yada bi sayfaya geçerken kasıyor müzik yavaşlıyorçözüm önerisi olan varmı ? ve sizdede google chrome çalışınca % kaç oluyor ?

Donanımım:
İntel Pentium 4 3,4 Ghz
Asus P5VD2-VM anakart.
Kingston 1gb DDR2 533 Mhz + 512 MB DDR2 533 Mhz Hi LeveL ram .
Palit Nvdia 7100gs 512 mb 64 bit.
SAMSUNG 80 GB 7200 rpm sata.

dosya falan klasörleri açarken hiç kasma yok ama tarayıcı açınca neden böyle onu hiç anlamıyorum.

Pentium 4 zamanında en çok ısınan işlemcilerdendi diye hatırlıyorum. İşlemci fazla ısınınca kendini frenliyor. İşlemci fanının her 1-2 ayda temizlemen gerek eğer fazla ısınıyorsa. Takılmalar bundan kaynaklanıyor olabilir. Zamanında bende P4 celeron işlemci vardı, oradan biliyorum.

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
ben xp kullanıyorum ve chorem kurduğum da benim cpuda 75 80 oluyodu şimdi bi sorun yok biraz öyle kullan olmazsa yaprasın bişeler...

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Pentium 4 zamanında en çok ısınan işlemcilerdendi diye hatırlıyorum. İşlemci fazla ısınınca kendini frenliyor. İşlemci fanının her 1-2 ayda temizlemen gerek eğer fazla ısınıyorsa. Takılmalar bundan kaynaklanıyor olabilir. Zamanında bende P4 celeron işlemci vardı, oradan biliyorum.

eski p4 3,4 işlemcimde o sorun varmış yanlışlıkla yüzüğüm ekran kartına deydi kıvılcım attı pc açtım 5-10 sn donuodu servise yolladım orasıda ithalatçı firmaya yollamış oda fabrikasına göndermiş bana yenisini yolladılar o sorun yokmuş bunlarda :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Sadece Google chrome açık olsa vede 3 sekme açılsa bile CPU kullanımı %1 vea %2 olur...

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bende chromeplus kullanıyorum . tek sekme açıkken 3 tane chrome exe var.
normal yani. sekme açtıkça artıyor. chrome un firefox ve operadan çok daha iyi olacağına inanıyorum.

şu anki versiyonlarında problemler olabilir , ama gelişeceğine inanıyorum.

görev yöneticisi :

5632.jpg

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
?
Ben şahsen format atmayı çok sevdiğimden arkadaşa o yönde bulundum birde şu şekilde düşünün.

Her PC'ye bir şeyler olduğunda format atmak kötü evet bu doğru.Ancak her PC nin başına bir şey geldin mide onu onarmaya çalışmak kötü.Sürekli hata düzeltirseniz yeni hatalar oluşturursunuz tabi bende biliyorum Opera kullan onu şunu bunu bunlar fasa fiso ya arkadaşa direk çözümünü verirsiniz yada kökten çözümü verirsiniz.

Benim tavsiyem;

Evet farklı bir tarayıcı dene.Ama sanmaki bu PC'indeki tüm sorunları çözücek.Sürekli bilgisayar darboğazdayken format atmak doğru değil biraz daha önceden en azından özellikle Windows kullanıyorsanız ayda bir format şart.

Senin yapacağın ise temiz bir format ve Windows 7 üzerinde güzel bir imaj alma programıda gelmiş bunla yedeklersen böyle durumlarda daha rahat olursun.

bende chromeplus kullanıyorum . tek sekme açıkken 3 tane chrome exe var.
normal yani. sekme açtıkça artıyor. chrome un firefox ve operadan çok daha iyi olacağına inanıyorum.

şu anki versiyonlarında problemler olabilir , ama gelişeceğine inanıyorum.

görev yöneticisi :

5632.jpg
Bu arada şu wallpaperdan alabilir miyim?D:D:D:D:D