CPU ısısı

Bu konuyu okuyanlar

ENİGMA-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aida64 ile CPU ısısı şuan 55 derece bu ısıyı nasıl düşürebilirim ? Bilgisayar çalışırken yani normal olarak fanda devrede olacak arkaplandaki tüm programları kapatsam bilgisayarı kendi haline bıraksam bi süre sonra ısı düşer mi acaba ?

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Eğer dizüstü ise servise vermenizi öneririm, eğer masaüstü ise bir bilgisayarcıya götürüp fanını kontrol ettirebilirsiniz veya termal macun da problem olabilir onu değiştirirler.

Ayrıca programları kapatarak ileri derece bir olumlu sonuç almazsınız.Sadece 1-2 derece ettiler.Oda belki.

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Eğer dizüstüyse fan çıkışından verecen gazı verecen gazı. Hallolacak. Masaüstüyse kasaiçi hava akışının iyi olmasına dikkat et fanı sök temizle. Gerekiyorsa termal macunu değiştir.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Benim dizüstüde çok ısınıyordu birgün aşırı ses çıkarmaya başladı. Garantisi bitmiş olduğundan arka kapağını söktüm. Soğutucunun bakırı resmen halı kaplanmıştı. Dizüstünü çekyat üzerinde çalıştırdığımdan ne kadar tüy varsa bakırın içine çekmiş hava çıkışları kapanmış. Fan soğutma yapmak için kendini yırtıyor ama hava çıkışları kapalı olduğu için soğutma olmuyor. Fanı sökmeden temizledim. İlk alındığındaki haline döndü. Isınma yok. Ama galiba fan zorlandığından zarar görmüş bazen gürültülü çalışıyor.

Not: Garantisi varsa servise yaptırın.

ENİGMA-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Masaüstü . Fanı yakın zamanda temizledim o macunu sıyırdım ordan fan ile cpu arasındaki macunu yani şuan 29 derece ama bilgisayar 20 dakikadır kapalı Fan 2163 Rpm normal mi ?

ENİGMA-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya artık korkar oldum fan temizleme konusunda geçen işte temizlediğim zaman fan oturmamış bilgisayarı açıyorum 15 dk açık kalıyo sonra kapanıyor allah allah dedim ne oluyo falan ısı ya baktım 90 derece cpu 2 tane vantilatör koydum karşısına anca 75 e indi ama durumu fark edince düzelttim hemen işte eski toprak 4 kez pc kapandı yinede işlemci yanmadı :D