[Çözüldü] Linux'u Kaldıramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

/\-_-/\

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar sistem legacy. Normalde mbr fix yükleyim efı bölümlerini silip bir şekilde kaldırıyordum ama artık kaldıramıyorum. Nasıl kaldırırım? .Yardım edenlere teşekkürler.
1621172420245.png

Son düzenleyen moderatör:

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Minitool Partition ile cok kolay silersin kanki.

DreamType

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende bir kaç gün önce linux u silmek zorunda kaldım hemen win10 bootable usb yazdım verileri yedekleyip sıfırdan temiz win 10 kurdum sorun olmadı. Son çare olarak yapılabilir.

/\-_-/\

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bende bir kaç gün önce linux u silmek zorunda kaldım hemen win10 bootable usb yazdım verileri yedekleyip sıfırdan temiz win 10 kurdum sorun olmadı. Son çare olarak yapılabilir.
Öyle oluyor mu? Ben yapabilirim elimde iso var.

/\-_-/\

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
O zaman HDD'yi en yukarıya çıkar. EFI bölümünden bahsetmişsin emin misin sistem'in legacy olduğundan? Şunu takip et bir:
EFI derken kendine bölüm oluşturuyordu ben nu kastetmiştim. Adlarını tam bilmiyorum o yüzden dedim.

Kombustor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
53
Linux kurulu diske format at sonra bir kurulum disk tak sonra bilgisayarınızı onarına bas oradan CMD'ye bas şunları sırayla yaz;

• diskpart
  • select disk 0
  • list vol
  • bootrec /rebuildbcd
  • bootrec /fixmbr
  • bootrec /fixboot
Kaynakça: Step-by-Step Guide to Repair and Fix MBR Windows 7/8/8.1/10
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazdığım gibi düzeltmiştim ben.

/\-_-/\

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar bu gün format atacaktım ve birden Rufus kafayı yedi ve pc çıldırdı, ben de zorla kapattım ama açtığımda grub eror veriyordu bende Rufus 3.9 sürümü ile USB ye Windows yazdırıp hallettim herkese teşekkürler. Bu arada dediğim MBRfix yöntemi şuydu. (Ben yazdım.)