Haber Counter Strike e-spor ligi için önemli karar!

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

SU630 faşisti
Kategori Mod.
Katılım
13 Ağustos 2019
Mesajlar
3,249
Çözümler
3
Reaksiyon puanı
3,456
Puanları
113
2Q==.jpg


CS:GO oyuncuları merakla yeni güncellemeleri ve CS 2’yi beklerken, Valve, Counter Strike esporu için aldığı yeni kararları 3 Ağustos Perşembe gününün akşam saatlerinde açıkladı.

Aslında sabah saatlerinde gündemimize CS:GO 2 Ağustos 2023 Güncellemesi ile birlikte gelen Valve, Steam ve Counter Strike resmi blogu üzerinden yayınladığı “Eşit Oyun Alanı” başlıklı yazıda alınan yeni kararları aktardı.

Counter Strike turnuvalarında davetler Valve sistemi ile yapılacak
Valve tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz birkaç yılda profesyonel Counter Strike’ın takımların eşit bir alanda rekabet ettiği ve başarıların tek sınırının yetenek olduğunda ulaştığı seviyeden uzaklaştığı belirtildi.

Ekosistemin giderek daha az açık hale geldiği ve yüksek rekabet seviyelerine erişimin iş ilişkileri ile daha fazla sınırlandığının dile getirildiği açıklamada, Counter Strike’ın daha açık bir spor olması gerektiğine dikkat çekildi ve bu nedenle, büyük ölçekli rekabetçi etkinliklerin düzenlenmesi konusunda yeni gereksinimler getirildiği açıklandı.

Yeni gereksinimler şöyle:
Belirtilene göre turnuva organizatörleri, etkinliklerine katılan takımlarla artık iş ilişkilerine veya başka çıkar çatışmalarına sahip olmayacak.

Tüm turnuvalarda davetler, Valve sıralama sistemini kullanacak veya başka bir şekilde takımlar açık elemeler ile belirlenecektir.

Katılımcı ekipler için herhangi bir ödül (ödül havuzu veya başka türlü) kamuya açıklanacak ve topluluk tarafından denetlenebilecek nesnel kriterlere göre belirlenecek.


Yeni kararlar hemen yürürlüğe girmeyecek​

Açıklamada alınan bu kararların ne zaman yürürlüğe gireceğine dair de bir bilgi paylaşıldı. Belirtilene göre turnuva organizatörlerinin uzun vadeli anlaşmaları olduğundan dolayı alınan yeni kararlar 2025 yılından itibaren yürürlüğe girecek.

Player Bros
 
Üst