Bu konuyu okuyanlar

logicalpass

Öğrenci
Katılım
10 Ağustos 2016
Mesajlar
71
Reaksiyon puanı
31
Puanları
18
1 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip ve Valve tarafından desteklenen ELEAGUE Major turnuvasında büyük finale yaklaşıldı.

Dün gerçekleşen 3 maçlık çeyrek final maçları ortaya koyulan mücadeleyi fazlasıyla ispatlamış oldu.

Natus Vincere vs. Astralis

İlk maç Overpass (7:16) haritasında Astralis zaferi ile sonuçlandı. İkinci maç ise Mirage (16:14) Natus Vincere'nin büyük mücadelesiyle sonuçlanırken üçüncü maç Dust 2 haritasında (10:16) Astralis'in şok edici oyununu izledik. Ve Astralis 3 maçlık seride 2-1 kazanarak yarı finale çıkan ilk takım oluyor.

Fnatic vs Gambit

Günün ikinci maçı niteliği taşırken maç öncesi Valve'nin Counter Strike geçmişi ve Gambit'e yeni katılan profesyonel oyuncu Danylo "Zeus" Teslenko'nun CS biyografisi yayınlandı.

Serinin ilk maçı Cache haritasında (16:7) büyük bir üstünlükle Fnatic zaferi ile sonuçlanırken, ikinci maç Overpass haritasında (3:16) Gambit zaferi ile sonuçlandı. Kısa süren aradan ve değerlendirmeden sonra serinin son maçına geçildi. İki takımda mücadeleyi sonuna kadar sürdürdüğünü ve turnuvayı kazanmak istediklerini görüyoruz. Dust 2 haritasına geçildiğinde "twist" ve "Hobbit" oyuncularının muazzam performanslarını izledik. Fnatic takımı (16:7) üstün çıkan taraf oluyor. 9-6 T tarafında, 7-1 CT tarafında galip geliyor ve yarı finale çıkan 2. takım oluyor.


Virtus.pro vs North

Günün merakla beklenen son ve mücadelenin en fazla olduğu karşılaşmalardan oluyor. Harita tercihleri ise Overpass, Cache ve Cobblestone. Ek olarak North, ismi değiştiren Danimarkalı Dignitas kadrosunu barındırıyor ve takımın katılım sağladıkları ilk major turnuvası.


Overpass (16:4) net tecrübe farkı ile Virtus.pro üstünlüğü ile sonuçlanırken Cache haritası (12:16) North'un mücadelesiyle sonuçlanıyor. North takımının CT tarafında daha iyi oynadığını gördük. Cobblestone haritası ise bunu ıspatladı. CS:GO tarihinin en zor mücadelesine tanık olan serinin son maçı ilk yarı 3-12 North üstünlüğü ile sonuçlanırken ikinci yarı 13-1 Virtus.pro farkını göstermiş oldu. Pashabiceps 71-46 ve Snax 63-47 toplam skor sağladı. Maçın adamı ise Pashabiceps!

Bugün oynanacak maçlar ise
  • FaZe vs SK (çeyrek final)
  • Astralis vs Fnatic (yarı final)
  • Virtus.pro vs ? (FaZe/SK maçının sonucuna göre)
Büyük final 29.01.2017 Pazar günü gerçekleşecek!
 
Üst