Colin Kazım Galatasaray'da!

Bu konuyu okuyanlar

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Kelepçeni de al git Kazım :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
[SDNTV3]http://dss.sporx.com/flv/2011/01/05/3d746ca0fc105069b8422cdb719476d1.flv[/SDNTV3]

apoxlost

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bence tamamen duygusal Toulouse gitti şans bile bulamadı yarım sezonda geri geldi. fenerden nekadar tazminat aldını allah bilir . gs den yıllık ortalama 1.5 milyon eu kazancak . babasıyla bunlar limited şirketi gibi şişirilmiş bomba
2-3 yıl sonra beşiktaşa gider yapacak bişey yok .türk futbolunun kalitesi bu kadar .
izlemeye giden seyirciye eziyet , orda oynamak isteyen binlerce gence yazık

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
hagi bide utanmadan kazıma sans verelim demis.. ozaman geldigin gibi ilk neden misimovici kadro dısı biraktın sans vermedin. kompleksi romen, gözümüzdeki degerini zorla bitirdin....

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
B_8904_b.jpg

spacer.gif

Kazım: Neler Yapabileceğimi Herkes Görecek

Galatasaray’ın yeni transferi Kazım Kazım, Antalya kampında “Türk Telekom Kamp Günlüğü” programında Galatasaray Televizyonu canlı yayınına konuk oldu.

Kazım bir kez daha hayırlı olsun diyelim. Takım arkadaşlarıyla da bugün tanıştı. İlk diyalogları, ilk heyecan, ilk izlenim biraz bunlardan bahsederek başlayalım...

Sabah arkadaşlarımla karşılaştığımda, arkadaşlarımla buluştuğum zaman senelerdir Galatasaray forması giyiyor gibi hissettim. Çünkü beni çok iyi karşıladılar. Güzel bir karşılama yaptılar. Onun haricinde zaten bir çoğunu Milli Takım’dan tanıyordum. O yüzden hiç yabancılık çekmedim. Bana senelerdir Galatasaray forması giyiyor gibi hissettirdiler.

Transferin öyküsüyle başlayalım. Bu öykü nasıl gerçekleşti, transferini anlatabilir mi?

Normalde eski takımımla bu sezonun sonuna, Mayıs sonuna kadar kontratım vardı. Ama karşılıklı görüşmelerle bu kontratı 1 Ocak 2011’den itibaren feshetme kararı aldık. Feshettikten sonra Galatasaray gibi büyük bir camiadan teklif gelmesi, Galatasaray gibi büyük bir camianın benimle ilgilenmesi tabii ki benim için çok pozitif oldu. Ben de hiç düşünmeden buna karar verdim. Burada tabii ki yöneticilerin özellikle Adnan Sezgin’in payını unutmamak lazım. Çünkü kendisi bu olayla çok ilgilendi. Öbür taraftan teknik direktörümüz, antrenörlerimiz onların da bana karşı ilgilerini gördükten sonra benimde zaten kafamda soru işareti olmadan buraya gelmeyi kabul ettim.

En çok kendisini bu tarafa çeken gösterilen ilgi alaka mı oldu?

Tabii ki tek etki bu olmadı. Mutlaka sizinle ilgilenen bir takıma transfer olmak, çok önemlidir. Çünkü futbolunuzu da farklı bir yere taşıyabilir. Yöneticilerin, yönetim bazındaki insanların size güvenmesi, onun haricinde teknik direktörün, yardımcılarının size güvenmesi mutlaka çok önemli. Ama tabii ki Galatasaray’ın ne kadar büyük bir kulüp olduğu tartışılmaz. Ne kadar büyük bir camia olduğu ne kadar büyük bir taraftar grubuna hitap ettiği tartışılmaz. Bu da çok büyük bir etken oldu benim için. Yani şunları sayabiliriz, kulübün bana göstermiş olduğu ilgi, onun haricinde Galatasaray’ın büyüklüğü ve tabii ki İstanbul’u çok sevmem. İstanbul’da devam ettirdiğim bir hayat var. Ve şuan da nişanlıyım. Çok kısa bir zamanda baba olacağım. Yani özetlersek hayatımda yepyeni bir sayfa açıyorum. Bir sayfayı kapattık, yepyeni bir sayfa açıyorum. Hem takım anlamında hem de hayat anlamında. Çünkü deminde belirttiğim gibi çok kısa bir süre sonra baba oluyorum. Bu tip şeyler de etkileyerek böyle bir karar verdim.

İşte tam bu noktada durmakta fayda var. Çünkü yeni bir sayfa açıyorum dese de Kazım Galatasaray’a gelişinde tabii ki her şey toz pembe değil. Bunu da açık yüreklilikle bu ekranlardan söylemek lazım. Çünkü hem geçmişindeki bir takım olaylardan dolayı hem de belki ezeli rakipten dolayı bunu tam olarak süzme şansımız olmadı kamp ortamında ama bu transfere olumsuz bakan bir kitle de var. Sonuç itibariyle camiaya kabullendirmesi için belli bir zaman lazım ama bu kitlenin farkında mı bu kitleye neler söyleyecek. Bunlarla nasıl mücadele edecek. En azından psikolojisi hazır mı?

Tabii ki bu tip tepkilerin farkındayım. Bu tip tepkilerin gösterilmesi de çok normal. Sonuçta ezeli rakibinizden buraya geliyorsunuz ve geçmişte yaşadığınız bazı olaylar var. Şuna da dikkat çekmek istiyorum. Olaylar benim futbolumdan kaynaklanmadı. Bu olaylar bazı yerlere çekildi ama kesinlikle futboldan dolayı değildi. Şunu da unutmamak gerekir, buraya ilk geldiğim zaman ben daha 19 yaşındaydım. 19 yaşında genç birisiniz. Farklı bir yere geliyorsunuz. Mutlaka gözleriniz de daha açılmamış. Ama bu olaylar benim hep bir kazancım oldu. Kazancım oldu çünkü biraz daha gözümü açmamı sağladı. Biraz daha bir şeylerin farkına varmamı sağladı ve bu olaylar şekillendi. Daha farklı, daha olgun bir Colin Kazım karakteri yarattı ve şu anda da deminde belirttiğim gibi Galatasaray’la yepyeni bir sayfa açıldı, temiz bir sayfa açıldı. İlerleyen günlerde Colin Kazım’ın kim olduğunu neler yapabileceğini, mutlaka sahada göreceklerdir.

Zaten saha içindeki performans durumuna ve bireysel olarak futbol yeteneğine, hünerlerine kimsenin hiçbir şekilde itirazı yok. Milli Takım’a da yükselmiş bir oyuncu. Kendisini ispat etmiş bu anlamda. Dediğimiz gibi önyargılar birazcıkta saha dışındaki, az önce ifade ettiği gözüm o zaman açık değildi ifadelerinden yola çıkarak yapılan eleştiriler ama herhalde artık nişanlıyım, evlilik hazırlığındayım, baba olacağım sözleri biraz da bunun altını doldurmak için söylenmiş önemli referans sözler herhalde.

Şunu her zaman belirttiğim gibi deminki sorunuzda da belirttim, tekrar belirtmek istiyorum ve herkesin bilmesini istiyorum. Kesinlikle çok daha fazla olgunlaştım. Aslında Galatasaray’dan teklif gelmeden önce İngiltere’ye gitme şansım da vardı. Farklı kulüplerden teklif aldım. Fakat Galatasaray’dan teklif alır almaz her şey değişti. Demin de belirttiğim gibi ailemin birçok bireyi Galatasaray taraftarı bu da beni çok etkiledi. Galatasaray’ı seçmemde çok büyük bir etken oldu. Ben ne yapmam gerektiğini biliyorum. Nasıl bir potansiyele sahip olduğumu biliyorum ve en kısa zamanda da bunu göstermek istiyorum. Şu anda tamamen kendimi Galatasaray’a ait hissediyorum. Deminde belirttiğim gibi yöneticilerimin bana göstermiş olduğu ilgi alaka, Adnan Sezgin’in diğer yöneticilerimizin. Onun dışında teknik direktörümün benimle ne kadar ilgilendiği. Bunlar mutlaka pozitif şeyler. Takım arkadaşlarım, personelimiz de aynı şekilde benimle ne kadar ilgilendikleri. Şu anda tamamen kafa olarak fiziksel olarak kesinlikle Galatasaray’a ait olduğumu hissediyorum. Burayı seçmemde de en büyük etken bu oldu.

Zaten bir klişe vardır ama doğrudur. ‘’Eleştiriler bizi daha güçlü yaptı’’ diye… Herhalde bu eleştirileri de kendisine motive olarak alacaktır.

Eleştirilerin olması normal ve dürüst olmam gerekirse bu tip eleştiriler oluyor. Pozitif oluyor, negatif oluyor. Ama ne olursa olsun bu tip eleştiriler beni her zaman daha da güçlendiriyor ve çok farklı bir Colin Kazım olmama sebep oluyor. Bugün geldiğimiz, oluşturulan Colin Kazım profiline gelmeme sebep oldu. Her zaman söylediğim gibi tekrar yinelemek istiyorum. Çok kısa bir süre sonra baba olacağım. Bu da benim için çok önemli bir başlangıç. Futbolumda da önümde çok uzun yıllar var. Daha 24 yaşındayım. Belki bir 10 sene daha futbol oynama sürem olacak. Her zaman bir şeyler öğrenmeye, her zaman yeniliğe, kendimi geliştirmeye açık bir insanım. O yüzden her geçen gün daha iyi olacak. Bunu da herkes Galatasaray formasıyla görecek. Artık yepyeni bir sayfa açıldı. Colin Kazım Galatasaray’da artık. Eleştiriler tabii ki oldu olacaktır da bu çok normal. Bu tip eleştiriler mutlaka beni daha da güçlendiriyor daha da motive ediyor ve yepyeni bir Colin Kazım Galatasaray forması ile.. Herkes Colin Kazım’ın neler yapabileceğini, Colin Kazım’ın kapasitesini görecek. Çünkü ben zaten bunun farkındayım. Ben kendimin neler yapabileceğimin farkındayım. Ama bunu da sırf ben değil bütün herkese göstereceğim.

Peki hünerli ayaklara sahip biri. Oyun tarzı çok beğeniliyor ve bunu geliştirmesini bunu sunmasına Galatasaray’ın da ihtiyacı var birazda yeteneklerini hünerlerini konuşalım…

Tabi kii çok yetenekli ayaklara sahibim ama bunu çok fazla dile getirmeyi seven bir insan değilim. Çünkü çok fazla sözde kalmasını seven bir insan değilim. Ben bu yeteneğimi sahada göstermek isteyen bir insanım. Şu anda da Galatasaray’a geldim. Ligin ilk yarısında belki Colin Kazım’ın yüzde otuz beşini seyrettiler. Ben bunu yüzde seksen beşe çıkarmak istiyorum. Çünkü burada çıkarabileceğim bütün imkanlar hazır. Demin de belirttiğimiz gibi teknik direktörümüz Sayın George Hagi olsun yardımcısı Tugay Kerimoğlu olsun hem futbolculuk hem hocalık zamanından çok sevdiğim insanlar ve bana çok güvenen insanlar. Hocalarımız, taraftarımız ve bana güvenen yöneticilerin kesinlikle bana güvenlerini boşa çıkartmayacağım. Mutlaka ben neler yapabileceğimi biliyorum kapasitemi biliyorum, ama çok fazla dile getirip çok fazla konuşmak istemiyorum. Çünkü ben bunları sahaya çıkıp göstereceğim.

Geçmiş röportajlarından şöyle bir cümlesi var Kazım’ın, Teknik direktörün size inandığını bildiğiniz zaman söyledikleri çok yaralayıcı olmuyor. Çok önemli etki bırakıyor diye. Bugünde basın mensuplarının sorularını yanıtlarken Hagi’ ye Kazım soruldu ve ben ona çok inanıyorum, yeteneklerini biliyorum şeklinde bir açıklama yaptı. Bu ikisini örtüştürdüğümüzde bu birlikteliğin sorusunu soralım?

Bir hocanın, bir teknik direktörün futbolcuya güvenmesi çok önemli. Ben şöyle bir örnekle bunu devam ettirmek istiyorum. Çocukken eğer babanız size güveniyorsa, her yaptığınızın arkasında duruyorsa kendinizi daha bir farklı hissedersiniz. İçinizden her şeyi yapmak gelir, onun için. Büyüdüğünüz zaman mesela bir futbolcu olarak da buradaki baba da teknik direktör, buradaki baba da Hagi diyebiliriz. Onun bana bu şekilde güvenmesi ve buradaki olumlu yorumları beni inanılmaz motive ediyor. Ve size güvenen ve inanan bir hocayla her şeyi yapabilirsiniz, her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Onun için sahaya çıkıp dakikalarca, kilometrelerce koşabilirsiniz. Saatlerce mücadele edebilirsiniz. Şu anda da bana burada öyle bir inanç var, mutlaka bu da beni olumlu yönde etkileyecektir.

Şu an performans durumun nası? Antrenmanın bir kısmında takımla, bir kısmında ayrı çalıştı. Kamp süresinde idman programlarını bundan sonra nasıl yapacak?

Mutlaka şu anda yüzde yüz hazırım diyemem. Biraz daha antrenmanlara ihtiyacım var. Bugün sabah test yapıldı, şu anki fiziksel durumumu ölçmek açısından. Belli bir bölümde sizin de belirttiğiniz gibi takımla beraberdim, belli zaman takımdan ayrı koşu yaptım. İlerleyen zamanlarda mutlaka bu fiziksel kondisyon daha da iyiye gidecektir. Beni doksan dakika oynayacak seviyeye çıkartacaktır. Ama inanın bu kondisyon, fiziksel durumlar işin en basit yanı. Diğer psikolojik taraflar çok çok önemli. Ben fiziksel tarafın daha kolay olduğunu düşünüyorum.

26 Ağustos 1986 da İngiltere’nin başkenti Londra’da doğdu Kazım, çocuğum olacak dedi, çocuğuna Türk ismi mi koyacak?

Bir oğlum olacak daha karar vermedik ama mutlaka Kazım içinde olacak.

A Milli Takım formasını ilk kez 5 Temmuz 2007 de Brezilya’yla oynanan hazırlık maçında giydi ve bu maçtan 10 gün sonrada Fenerbahçe’ye transferi gerçekleşti. Ve Euro 2008 için Fatih TERİM’in hazırladığı 23 kişilik kadroda da kendisine yer buldu. Turnuva boyunca oynanan 5 maçta da forma giydi. Belki burada Galatasaray forması altında da Milli takımda sürekliliği sağlayacak yapıya kavuşur.

Tabi ki önemli olan Galatasaray da gösterdiğim performans, Galatasaray da iyi bir performans gösterdiğim süreçte otomatik olarak tabi ki Milli Takım’a gitmek, milli kadroya girmem sağlanacaktır. Bunu da Galatasaray’ın kesinlikle bana göstereceğini inanıyorum, burada gösterdiğim performansla Milli Takım’da da güzel başarılara imza atacağımı düşünüyorum ama her şeyden önce milli takımdan da önce olan Galatasaray da göstereceğim performanstır.

Biraz da taraftarlardan gelen soruları yöneltmek istiyorum. Dövme merakı haliyle sorulmuş. Bu tutku Kazım’da nasıl başladı?

Vücudumdaki her dövmenin tutkudan çok anlamı var benim için. İlk dövmemi benimle aynı yaşta olan neredeyse aramızda 3 hafta vardı, çok değer verdiğim, kardeşim gibi gördüğüm bir kuzenimi futbol oynarken kalp krizi yüzünden kaybettim ve ilk dövmemi yaptırdım. Ondan sonraki seneler birkaç kuzenimi de kaybettim ve onların anılarına da birer dövme yaptırdım. Yani her dövmemin çok farkla anlamları var benim için çok farklı değerleri var. Şimdi Galatasaray’a transferimde benim için çok anlamlı onun için yeni bir dövme yaptıracağım.

Programımızın son bölümündeyiz artık. Son olarak büyük Galatasaray Taraftarına mesajını alacağız ve eklemek istediği bir şey varsa eklesin lütfen.

Taraftarlarımızın hepsine çok teşekkür ederim. İllaki eleştiriler olmuştur ama bunlar benim iyiliğim içindir. Şu anda benim tek amacım Galatasaray formasıyla çıkıp mücadele etmek Colin Kazım’ın neler yapabileceğini, Colin Kazım’ın nasıl futbol oynayacağını onlara göstermek onun için sabırsızlanıyorum ve bir an önce bu günün gelmesini bekliyorum. Bana güvenenlerin güvenini boşa çıkarmayacağım, taraftarımıza neler yapabileceğimi sahada göstereceğim. Galatasaray’ın şu anki hak etmediği durumdan yukarılara çıkartmak Avrupa’ya gitmesi için elimden gelen bütün çabayı göstereceğime kimsenin şüphesi olmasın.

GS

apoxlost

Asistan
Reaksiyon puanı
2
klasik bi de bilegimi kesseniz sarı kırmızı akar dese

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
gereksiz bi transfer ya nese hayırlı olsun diyelim

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Yok artık.
Dışarı çıktığıma pişman oldum :D

Reaksiyon puanı
2,146
Ezeli Rakiplerinin Elinden Futbolcularını söke söke alan Galatasaray bu geleneği sürdürmeye devam ediyor...

Daha Önce Beşiktaş'tan Gökhan Zan ve Serdar Özkan gibi büyük oyuncuları olağanüstü bir operasyonla renklerine bağlayan Sarı Kırmızılı Ekip

2011 yılına da hızlı girdi. Ezeli Rakibi Fenerbahçe'nin elinde tutmak için her türlü yolu denediği Kazım Kazım'ı Galatasaray büyük bir başarı ile kadrosuna dahil etti...

Kulislerden alınan haberlere göre Beşiktaş'ın yıldız golcüsü ilk 11'in vazgeçilmez oyuncusu Fatih Tekke'nin de Aslanın hedefinde olduğu belirtiliyor...

Rakiplerindeki oyuncuları büyük bir başarı ile kadrosuna dahil eden Sarı Kırmızılı Ekibin Fatih Tekke'yi de kartalın elinden çekip alması an meselesi olarak yorumlanıyor...

Abi kahin misin sen ya :D:D

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=85227

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
fatih tekke mi geliyor necati alınmalı bence

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Fatih Tekke hiçbir zaman gündeme gelmedi.

Bİr tıkırtı olursa ben yazarım. :)

Mutu konusunda Fiorentina'nın tavrı bekleniyor. Futbolcuyla anlaşıldı ama kulüp oynatmasak da bekleyecek sezon sonuna kadar demiş galiba. Yatabilir bu transfer işi de.

Reaksiyon puanı
2,146
Ligtv nin haberleri çıkıyor genelde sallama haber olmuyor ben de gördüğümü paylaştım :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Oluyor oluyor merak etme. Milyon tane isim verdiler.

Son mesajlar