Çocukluk Oyunlarımız

cathlack

Profesör
3 Mayıs 2007
2,225
6
0
misketoyunuhd6.jpg

Çocukluk oyunlarımız!
Eminin hepimizin aklında az da olsa küçükken oynadığım oyunlardan en azından bir tanesi vardır.
Bölgeden bölgeye değişen ama çocukluğumuzun şekillenmesinde büyük etkisi olan oyunlar
Mesela !!! Yakar top :O

Be5tE

Dekan
22 Nisan 2008
7,341
5
0
ST00615BR.GIF

çok zevkli oyundu uzardıda uzardı yok başının üstünde yok elinin hehe süperdii ahhh ahh o günleri hatırttın bana cathlack %( %( %(

UgurABA

Dekan
28 Eylül 2007
5,147
15
218
Çok küçükken illaki bu tarz oyunlar oynamışımdır ama kısa bi dönem ben bilgisayar oyunlarının manyağıyım küçüklükten beri :)

Be5tE

Dekan
22 Nisan 2008
7,341
5
0
EzOhİsTaN dedi ki:
saklambaç :D biz çok saklambaç oynardık ya :)
emek
evet yaa akşam yemekten sonra oynardık 9 gibi 12 ye kadar sürerdi süppeeerdi okuldan mahalleye gelmek için çok sabırsızlanırdım ya çok güzeldi beeee

Çocukken bambaşkaydı büyüdükte ne olduuuu ama bişe sölemek istiyorum artık şimdiki çocuklar 8-13 yaş arası önceden bizş kadar eğlenmiyor sınavlar falan bizim zamannımızda ne güzeldi sanki o zaman sınav denen bişey yok :D

TuningMert

Dekan
4 Ocak 2007
5,659
84
0
Babalarımız uyurken arabaların ahatarlarını alıp gizlice kaçırıp mahalle etrafında 5 dakikada olsa kovalamaca oynamak ^^

MetalStorm1

Asistan
31 Temmuz 2007
131
0
0
cathlack dedi ki:
misketoyunuhd6.jpg

Çocukluk oyunlarımız!
Eminin hepimizin aklında az da olsa küçükken oynadığım oyunlardan en azından bir tanesi vardır.
Bölgeden bölgeye değişen ama çocukluğumuzun şekillenmesinde büyük etkisi olan oyunlar
Mesela !!! "Yakar top :O"

o yakar değilde biz ona yakan top diyoduk :D

Be5tE

Dekan
22 Nisan 2008
7,341
5
0
böle taşlı bir oyun vardı üst üste diziliyordu yıkan kaçıomuydu neydii :)

bide şey vardı böle topu havaya atıoduk falan filan süperdi süpperrdi :D

TuningMert

Dekan
4 Ocak 2007
5,659
84
0
Be5tE dedi ki:

Havaya atma istop,diğeride 8 yada 9 taş galiba

Be5tE

Dekan
22 Nisan 2008
7,341
5
0
TuningMert dedi ki:
Be5tE dedi ki:

hıh istop efet :) sanırım 8 taştı :D

aaa nasıl unuturrum 1. sıonıfta beri oynadığımız tek oyun lastik :D kızlar bilir :D

bide şey vardı dansa davet hehe onu hiç unutamam :D

EzOhİsTaN

Profesör
19 Ağustos 2006
1,469
1
0
ara sıra tebeşirle filan yere kareler çizip sek sek oynardık

ip atlama oynardık :)

ortadasıçan :D ehuehue bu bi oyun ismi bilmeyenler yanlış anlamasın :D

31 Aralık 2007
17,485
188
243
bi de gazoz kapakları ile olan bi oyun vardı. gazoz kapaklarını dizerdik taşlarla vurmaya çalışırdık. o da çok zevkliydi...

cathlack

Profesör
3 Mayıs 2007
2,225
6
0
cgrszone dedi ki:
bi de gazoz kapakları ile olan bi oyun vardı. gazoz kapaklarını dizerdik taşlarla vurmaya çalışırdık. o da çok zevkliydi...
Gazoz kapaklarıyal maç yapardık okul bahçesinde ...top yasaktı çünkü :D
Haftada bir ayakkabı eskirdi ve ben her hafta dayak yeridm bu yüzden :D
Ama yine de oynardım ;)

DarkLady

Dekan
18 Ağustos 2007
6,597
12
0
en çok kızkardeşimle evcilik oynamayı sewerdim :)

diğer arkilerle de ağaç kapmaca,saklambaç adını hatırlayamadığım daha bi sürü vardaa yaşlılık iştee :)

idealidea46

Öğrenci
8 Mayıs 2008
73
0
0
süper eğlenirdik ama ya hatta iki tasoyu birbirine yapıştırıp kanepenin altına koyardık ve kanepenin üzerine otururduk iyi yapışsın diye ve bu yapıştırdığımız tasoları yerdekileri çevirmek amacıyla atış tasosu olarak kullanırdık.. :D

hey gidi günler hey.. ;(

erdem67tr

Öğrenci
11 Mart 2008
53
0
0
Bazı Arkardaşlar 8 taşta karar kılmış ama çocukken çok oynardık eski çatı tuğlaları ile oynardık adıda 9 TAŞ'tı. :)

Birde saklanbaç özellikle bizim mahalle de cami vardı caminin deposundaki tabutun içine saklanır birbirimizi korkuturtuk her seferinde korkan yada korkulan olurduk. Halbuki tabutun içindeki herzaman bizden birisidir. :)

Ehehe birde küçükken eve msaifir geldiğinde misafir odasındaki gardolabın içine saklanır gecenin bir körüne kadar bekler. Misafir yattıktan 10-15 dk sonra başlardık gardolabın içinde kapısını gacrıdatmaya elbise askılarının sesini cıkarmay Çok dayak yidim bunun yüzünden :)

EzOhİsTaN

Profesör
19 Ağustos 2006
1,469
1
0
köşe kapmaca oynardık oda çok eğlenceliydi. ne güzeldi ya bizim zamanımız. bilgisayara gömülü şimdiki çocklar yazık..

31 Aralık 2007
17,485
188
243
EzOhİsTaN dedi ki:
köşe kapmaca oynardık oda çok eğlenceliydi. ne güzeldi ya bizim zamanımız. bilgisayara gömülü şimdiki çocklar yazık..

hakikaten de geçenlerde dikkatimi çekti bütün çocuklar hep internet cafelerin dibindeler. acıyorum onlara. çocuk olmanın tadını hiç alamayacaklar...

calvaria

Profesör
25 Mart 2008
1,616
9
218
Be5tE dedi ki:
TuningMert dedi ki:
Be5tE dedi ki:

hıh istop efet :) sanırım 8 taştı :D

aaa nasıl unuturrum 1. sıonıfta beri oynadığımız tek oyun lastik :D kızlar bilir :D

bide şey vardı dansa davet hehe onu hiç unutamam :D
8 taş değil tombikti bence

idealidea46

Öğrenci
8 Mayıs 2008
73
0
0
biz bir de 7 taş oynardık üst üste dizerdik taşları sonra iki takım olurdu bir de top olurdu..bir takım topla taşlara doğru yuvarlardı topu taşlar aşağı düşerdi sonra onları diğer takım oyuncuları bizi topla vurana kadar tekrar toplamaya çalışırdık.. çok eğlenirdik ya..ama ismin hatırlamıyorum tabi..:S