Çocukları foruma almayalım lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Çocuk var çocuk var. Ben 12 yaşında bu alemlere aksam 22 yaşıma geldiğimde doğru/yalan karışık bilgilerle einstein olurdum.

Ellerinin altında çok büyük bir nimet var. Sadece burda değil tüm dünyada yüz binlerce belki milyonlarca insan bilgisini, tecrübesini internete aktarıyor.
Facebook gibi boş işlerle uğraşacaklarına livemocha ile uğraşsınlar dil öğrensinler.
Aptal aptal birbirlerini dürteceklerine gelsinler burdaki ve diğer sitelerdeki mesajları okusunlar.

Bize küçükken USB bellek ile yükleme yapmadılar, yada büyüyünce para ile satın almadık bilgileri...
Okuduk sorduk öyle böyle birileriyle bişey paylaşacak, fikir çarpıştıracak bişeyler elde ettik. Daha da çoğunu elde edeceğiz inşallah.

Bu sebepten yaş sınırı mantıksız.
Panpa naber diyene zaten cevap verme, görmezden gör ne olacak.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
gerci ilkokullular oy kullanamiyo nebicim politika ypaiyosak :p

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tamam beyler sakin.Bireysel tartismalara ve kucuk dusurucu hakaret iceren mesajlar yazmamaya özen gosterin.SDN'de herkese yer var.Rahatsiz oldugunuz kisileri engelleyebilirsiniz ve bir daha onlarin mesajlarini gormezsiniz.
Bizim bahsettiğim "liseli" tabiri gerçek anlamda liseli değildir.Sadece temsili bir kelimedir.:D

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Çocuk var çocuk var. Ben 12 yaşında bu alemlere aksam 22 yaşıma geldiğimde doğru/yalan karışık bilgilerle einstein olurdum.

Ellerinin altında çok büyük bir nimet var. Sadece burda değil tüm dünyada yüz binlerce belki milyonlarca insan bilgisini, tecrübesini internete aktarıyor.
Facebook gibi boş işlerle uğraşacaklarına livemocha ile uğraşsınlar dil öğrensinler.
Aptal aptal birbirlerini dürteceklerine gelsinler burdaki ve diğer sitelerdeki mesajları okusunlar.

Bize küçükken USB bellek ile yükleme yapmadılar, yada büyüyünce para ile satın almadık bilgileri...
Okuduk sorduk öyle böyle birileriyle bişey paylaşacak, fikir çarpıştıracak bişeyler elde ettik. Daha da çoğunu elde edeceğiz inşallah.

Bu sebepten yaş sınırı mantıksız.
Panpa naber diyene zaten cevap verme, görmezden gör ne olacak.
evet ya biz 12 yken 3ghz 100mb/sn hddler olucakti var ya ... :p cok talihsizmisiz valla . simdi ise vakit yok . :D

Mastaryem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
530020_283572078410051_1054905548_n.jpg

:D inci caps hep küfürlü panpa birşeyde bulamıyorumki :D
Sen Şu Anda Gereksiz Birşey Yazdığının Farkında Mısın ?

Sergio Enrique

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya Bana Niye Hepiniz Düşman Oldunuz

Düşman olduğumuz yok gereksiz mesajlar atma post kasma gibi , kimse sana düşman olmaz sana mı sorcam sana mı sorcam diyerek düşman kazanman normal .

Ya kardeşim Allahını seviyorsan git başımdan onlarda liseli gördüm senin gibisini görmedim sana mı deniliyor orda birşey boş boş konuşma .

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Adam dersini aldı beyler.Konuyu kapatabiliriz.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Ders vermeye meraklı üyeler ile dolu buralar :)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Bu konu bu foruma yakışmayan seviyenin dip olduğu bir konu olmuş.

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@Mastaryem dikkat ediyorumda saçma saçma yorumlar yazıyorsun.
Sanırım mesaj kasmaya çalışıyorsun ama benden sana tavsiye uğraşma.Öylelerinin forumda fazla ömrü olmuyor. :D
Adama laf ediyorsun da Mart'ta üye olmuşsın daha 3.750 tane mesajın var. Forum kurallarını çocuğa öğreteceksen önce sen konu açmak yerine moderatöre bildirilmesi gerektiğine dair defalarca buradan yapılan uyarıları dinleyip öğren önce. Adam mesaj kasıyorsa senden mi eksiliyor. Bu forumda +16 Adı Bilinmeyen Hatunlar diye bizzat moderatör tarafından açılma konu var. Çoluk çocukla uğraşacağınıza oralara harcayın enerjinizi. Sanki tapusunu vermişler forumun herkes bir triplerde.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Adama laf ediyorsun da Mart'ta üye olmuşsın daha 3.750 tane mesajın var. Forum kurallarını çocuğa öğreteceksen önce sen konu açmak yerine moderatöre bildirilmesi gerektiğine dair defalarca buradan yapılan uyarıları dinleyip öğren önce. Adam mesaj kasıyorsa senden mi eksiliyor. Bu forumda +16 Adı Bilinmeyen Hatunlar diye bizzat moderatör tarafından açılma konu var. Çoluk çocukla uğraşacağınıza oralara harcayın enerjinizi. Sanki tapusunu vermişler forumun herkes bir triplerde.
Helal vallaha.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ne uzattınız arkadaş herkes bir bannak atmış bırakın bu işleri dağılın :D Gidin bilmem çocuk filan tokatlayın ne bilim.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bukadar irkci olmayin cocuklara karsi ya :p hepimiz birzamanlar cocuktuk. hepimiz birzamanlar hiranttik :p
hepimiz arasira komurle ilan ugrasirken zenci olmuslugumuz vardir :p
analar aglamasin varan bolunmesin diyorum :p
neyse fazla politik oldu sanki :D
Çocuk ırkı diye ırkmı türedi yahu :D

Reaksiyon puanı
10,325

Arkadaşlar, bi durun hele, tamam, haklı olabilirsiniz... de, bu ufaklıklar madem buralarda takılmak istiyorlar, onlara yardımcı olalım, mesela terbiye kurallarından tutun, yazım hatalarına varana dek, abileri onlara yardımcı olur, kazançlı çıkarlar bu işten. bu delikanlıya da ilk yanlışlarını ben yazayım, umarım her yazdıkça hatalarını anlar, onları terkeder...

1. Bir cümle içinde ilk harf hariç diğerleri küçük yazılır, sadece özel isimlerin ilk harleri büyüktür. sen kurduğun cümledeki bütün kelimelerin ilk harfini büyük yazmışsın.

2. Büyüklerine asla "sen" diye hitap etme yeğenim, bu bizim kültürümüzde ayıp sayılır. Onlara "Siz" diye hitap edilir.

3. Kurduğun cümledeki soru ekini ayrı yazmakla doğru yapmışsın, bunu çoğu zaman büyükler bile yapmıyorlar. Bunun için sana 'gocumaan' bir efferin! :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Beyler iyi bir örnek olun ve zamanında yatın dostumuz bu saatlere kadar uyumazsa büyümeyebilir. Bizde geçtik bu yollardan dostum. 8. sınıfa kadar uzadın uzadın sonrası boş pek uzayamazsın lise 1 den sonra filan. Hayırlı geceler.

Mastaryem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, bi durun hele, tamam, haklı olabilirsiniz... de, bu ufaklıklar madem buralarda takılmak istiyorlar, onlara yardımcı olalım, mesela terbiye kurallarından tutun, yazım hatalarına varana dek, abileri onlara yardımcı olur, kazançlı çıkarlar bu işten. bu delikanlıya da ilk yanlışlarını ben yazayım, umarım her yazdıkça hatalarını anlar, onları terkeder...

1. Bir cümle içinde ilk harf hariç diğerleri küçük yazılır, sadece özel isimlerin ilk harleri büyüktür. sen kurduğun cümledeki bütün kelimelerin ilk harfini büyük yazmışsın.

2. Büyüklerine asla "sen" diye hitap etme yeğenim, bu bizim kültürümüzde ayıp sayılır. Onlara "Siz" diye hitap edilir.

3. Kurduğun cümledeki soru ekini ayrı yazmakla doğru yapmışsın, bunu çoğu zaman büyükler bile yapmıyorlar. Bunun için sana 'gocumaan' bir efferin! :)
Yaşını Bilmiyorum Ki Onun

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Çocuk ırkı diye ırkmı türedi yahu :D
irkcilik genelde bi ture yapilan ayrimciligi ifade ediyo. etmiyoda olabilir tabi :p
bu grupler cesitli sekillerde birbirinden ayrilabiliyolar. be bu gruplasmalar arasindaki satasmalara biz kisaca irkcilik diyoruz. ingilizcede race(yaris) tan gelen fiil hali racism diye geciuyo zaten. tukcede sifattan turemis fiilden degil o yuzden tam orjinal anlami yok. :p biz turkler hicbisekilde irkci olmayan ustun bi irk oldugumuz icin irkciligi tam olarak dilimize bile eklememisiz yani :p hehe. :D

zencilerin hepsinin kokeni de ayni degil ama onlara laf atinca irkci diyolar :p

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ne zamandan beri Modların görevini üyeler üstlenmeye başladı çocuğun üstüne neden bu kadar gidiyor istediğini yapar size hesap vermek zorunda değil çok rahatsız oluyorsanız engellersiniz zaten kural ihlali sonucunda Modlarımız banlarlar gereken cezayı verirler .
Ve arkadaşım sen ban yersen görürsün birisini küçük düşürmek adına konu açmışsın Modlarımız görmesin ceza yersin.
SDN Forum kurallarına göre
Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır. Bunlardan bir kaçını bilerek yada bilmeyerek kuralı ihlal edip ve üstüne konu açtığın için ceza yersin .

Reaksiyon puanı
10,325
Yaşını Bilmiyorum Ki Onun

Farketmez!
Ben bu forumun en yaşlılarından biriyim delikanlı, ama senin yaşının çok küçük olduğunu tahmin ettiğim halde dün senden yaptığım bir alıntıya cevap verirken sana "abim" diye hitap etmiştim, hatırladın mı?

Eğer herkesi senden büyük görür -küçük bile olsa- saygılı davranırsan, bu seni asla küçültmez; bilakis, bu müeddep tavrınla herkes seni çok sever ve saygı duymaya başlar.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Konuyu uzatmayalım arkadaşlar.Benim altıma yorum atmayın da konu yukarılara çıkmasın.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bu forumda herkes görüşlerini ifade etmekte özgürdür. Sırf yaşı 12 diye bir genci bu tip ortamlardan soğutmak mantıksız olur.

Ayrıca resimlerle ve ifadelerle burayı İnci'ye çevirmemenizi rica ediyorum.

Herkese iyi geceker. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...