Çocuk Yapma Özgürlüğünü Kısıtlansın!

Bu konuyu okuyanlar

kemanist

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Merhaba.
Benim yaşadığımız gezegeni daha güzel hale getirebilecek bir projem var. Global internette bu konuyu çok araştırdım lakin üzerine yazılmış bir makale veya tartışma görmedim. Ben belirli bir ıq ya sahip belirli bir finansal özgürlüğe sahip belirli bir psikolojiye sahip insanların çocuk yapma özgürlüğünün olmasının gerektiğini düşünmüyorum. Günümüz dünyasında çocuğuna tuvalet eğitimi vermeden büyüten aileler var. Çocuk bütün hayatı yaşayarak öğreniyor. Yaşarken onlarca hata yapıyor bu hataları doğru olarak görüyor. Sokaklar sevgisiz büyüdüğü için kaba saba insanlarla dolu. Yere çöp atmanın çok doğal bir şey olduğunu düşünen insanlarla dolu bir dünyada yaşıyoruz. Bunun önüne geçmek için ilk doğduğu andan itibaren eğitim vermek lazım. Bu eğitimi verebilmek için belirli bilince ve imkanlara sahip olunması gerektiğini düşünüyorum. Hayatı boyunca bir konuyu merak edip araştırmamış , evine ekmek alamazken çocuk yapmış ve sadece 9 saniyelik zevk için çocuk yapmış anne babalar yüzünden dünyamız bu halde. Gelin bu düşünceyi yaylım. Çocuk yapmak için belirli koşullar olsun. :) Siz ne düşünüyorsunuz ?

Reaksiyon puanı
2,554
Bu kadar sert düşünce tarzına sahip olmasam da kendi adıma açıkçası ben de çocuğum olsun istemem benim gibi imkansızlıklar içinde büyümesin gerek yok diye düşünüyorum.

kemanist

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Eee hocam sen doğmuşun. Babanda senin gibi düşünseydi sen olmayacaktın. Sen doğdun diğerleri neden doğmuyor?
Benimle aynı koşullarda doğan insanların şekillendirdiği bu dünya sence yaşanası bir dünya mı ? Yaşanası huzur dolu bir dünya için benim düşüncemin uygulanması gerektiğini düşünüyorum.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Benimle aynı koşullarda doğan insanların şekillendirdiği bu dünya sence yaşanası bir dünya mı ? Yaşanası huzur dolu bir dünya için benim düşüncemin uygulanması gerektiğini düşünüyorum.
Dünya düzeni için fikirlere kurtuluş yollarına açığım eyvallah da sen ve senin gibi fikirdeki insanlar rahat yaşayacak diye insanlar neden nesillerini devam ettirmiyor? Tamam siz bu fikrinize uyun neslinizi devam ettirmeyin.

kemanist

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Dünya düzeni için fikirlere kurtuluş yollarına açığım eyvallah da sen ve senin gibi fikirdeki insanlar rahat yaşayacak diye insanlar neden nesillerini devam ettirmiyor? Tamam siz bu fikrinize uyun neslinizi devam ettirmeyin.
o zaman sırf herkes çocuk yapsın diye bebeklerin öldüğü çocukların tecavüze uğradığı birisi tokken diğerinin aç olduğu bir dünyada yaşayalım.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Çocuk sahibi olmak kısıtlanamaz bu bir temel insan özgürlüğüdür. Doğan çocukların iyi şartlarda ve doğru eğitim alması günümüzde devletin önemli bir görevidir. Önerindeki niyet aslen iyi eğitimsiz bireylerin olmaması ama yöntem doğru değil.

kemanist

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Hayvanları eyitebilirsin ama insanlar eyitilmez bence sadece rol takınır senin dediğin dünya için 0 insan lazım
Dünyada 2 kişi bile kalsa zıtlaşır birbirlerini öldürmeye çalışır
kanka dünyada çok kibar çok nazik insanlar var biz sadece bu insanları görmek istemediğimiz için göremiyoruz. çok küçük bir örnek Binnur Kaya. Harika kibar yardım sever bir insan

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
o zaman sırf herkes çocuk yapsın diye bebeklerin öldüğü çocukların tecavüze uğradığı birisi tokken diğerinin aç olduğu bir dünyada yaşayalım.
Hocam yarın afedersin WC ye çıkacaksın diye yemek yeme ozaman. Bunun gibi binlerce önerme çoğaltılabilir. Üremeyi keseceğimize eskisi gibi ahlaklık bir toplum yetiştirmeyi denesek?

kemanist

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Hocam yarın afedersin WC ye çıkacaksın diye yemek yeme ozaman. Bunun gibi binlerce önerme çoğaltılabilir. Üremeyi keseceğimize eskisi gibi ahlaklık bir toplum yetiştirmeyi denesek?
eskisi gibi ? Hangi dönem ?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Eşitlik olsaydı insan oğlu olmazdı saten düşün herkes zengin kim çalışacak kimse çalışmaz ağaç kabuğu kemirerek ölürüz

Kimse çocuk yapmasın diyorsun nedwn nwyin ne olduğunu çocuk yetiştirmeyi bilen insan dünya nüfusunun %1 kadar resmen

Düzen için can ile oynanmaz
Allahın yarattığına karışmaktır bu

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
kanka dünyada çok kibar çok nazik insanlar var biz sadece bu insanları görmek istemediğimiz için göremiyoruz. çok küçük bir örnek Binnur Kaya. Harika kibar yardım sever bir insan
Her hayvan sevimlimi git timsahı bi sev bakıyım eve kıyma olarak dönersin

Her insanın farklı kişiliği var bunu değiştiremessin sadece bastırırsın bir süre sonra patlak verir

kemanist

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Eşitlik olsaydı insan oğlu olmazdı saten düşün herkes zengin kim çalışacak kimse çalışmaz ağaç kabuğu kemirerek ölürüz

Kimse çocuk yapmasın diyorsun nedwn nwyin ne olduğunu çocuk yetiştirmeyi bilen insan dünya nüfusunun %1 kadar resmen

Düzen için can ile oynanmaz
Allahın yarattığına karışmaktır bu
Zenginlik konusunda şöyle düşün dünyanın en zengin adamı bugün işini bıraksa sonrasında gelecek 10 kuşağına yetecek parası var ama hala çalışıyor. Neden çalışıyor çünkü bugün aylık 5.000 tl maaş alan insan bana göre zengin 5000 tl maaş alan insana göre 10000 tl maaş alan insan zengin bunun ucu bucağı yok ki. Dini açıdan bir şey diyemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısıtlamak yerine eskisi gibi ahlaklı insanlar büyütülse daha iyi olur ama yinede olmaz.
Eskisi gibi derken ? hangi dönem ? İ

Reaksiyon puanı
6,425
Zenginlik konusunda şöyle düşün dünyanın en zengin adamı bugün işini bıraksa sonrasında gelecek 10 kuşağına yetecek parası var ama hala çalışıyor. Neden çalışıyor çünkü bugün aylık 5.000 tl maaş alan insan bana göre zengin 5000 tl maaş alan insana göre 10000 tl maaş alan insan zengin bunun ucu bucağı yok ki. Dini açıdan bir şey diyemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eskisi gibi derken ? hangi dönem ? İ
1900 lerdeki gibi yeni neslin en büyük sorunu İnternetle büyümesi ve İnternetdeki insanların saçma davranışlarını doğru bulması.

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Ehliyet almak için türlü test, sınav ve pratikten geçiyoruz. Çocuk meselesi daha bürokratik bir hale gelebilir. Eşinin hamilelik testini alarak ön nüfus kaydı yapılabilir. Bu kaydı yaptıranlar çocuk doğana kadar iki eş, belli kurslara ve derslere zorunlu olarak katılmaları sağlanır (para cezası gibi yaptırımlarla) böylece, çocuk gelişimi, erken dönem çocukluk, ergenlik ve çocuk psikolojisi konusunda iyi kötü bir kaç ay çift bilgilendirilmiş olur.
Çocuk doğduktan sonra; çocuğun ismi, cinsiyeti vs ile nufüs kaydı tamamlanır.

Sen de doğmasaydın, olur mu öyle şey diyenler oturun 1 saat ayırın araştırın. Bırakın çocuğa fiziksel şiddeti, çocuğu; kıyaslamak, şakasına yapamazsın demek, erken yaşta almaması gerekn sorumluluklar yüklemek veya yüklememek gibi çocuğun hayatını etkileyecek davranışlar mevcut. Bu forumda kazanılıp harcanacak para gibi bir araç ile edinilecek telefonlar için insanlar kafa patlatıyor. İnsan evladı insan.

Biz büyüdük nolduk diyorsanız eğer, oturun düşünün. Karamsar mısınız? Anksiyete yaşıyor musunuz? Öfke sorununuz var mı? Güven probleminiz var mı? v.s. v.s. Bu tür şeylerin temeli çocuklukta, çocuğun aile iletişimi sırasında çocuğa geçer.

Aynı zamanda maddi gücünün çocuğa yetip yetmeyeceği de önemli. Evet rıskını Allah verir ama 21 yy da iyi bir eğitim, gezmek görmek, çocuğun ileride başarılı, mutlu ve bu dünyaya ait bir birey yapabilecek misiniz?