Çobanla benim oyum neden eşit?

Bu konuyu okuyanlar

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
aysunkayaci.jpg

'Haydi Gel Benimle Ol' programı hararetli bir siyasi tartışmaya sahne oldu. Aysun Kayacı çok tartışılacak sözler sarf etti

Çobanla benim oyum neden eşit?
Manken Aysun Kayacı NTV'de yayınlanan programda, Müjde Ar'la “Ben artık demokrasiyi de sorgulamaya başladım. Dağdaki çobanla benim oyum niye eşit” tartışması yaptı.

Vatan gazetesinin haberine göre Kayacı, “Bir siyasi parti gecekondulara odun, kömür verecek. Sonra Arabistan gibi olacağız. Oldu yani” dedi. NTV'de önceki gece yayınlanan 'Haydi Gel Bizimle Ol' programında Aysun Kayacı'nın gecekondu semtlerinde ve fakir mahallelerde yaşayan insanlara yönelik sözleri Müjde Ar'ı adeta çileden çıkardı. Tartışmaya yazar Pınar Kür de katılınca ortam bir anda gerginleşti.

ÇOBANLA BENİM OYUM NEDEN EŞİT?

Kayacı, “Ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, 'dağdaki çoban'la benim oyum eşit mesela. Niye? Hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit. O benim kadar duyarlı benim kadar sorumluluk sahibi bir şekilde yaklaşıyor mu acaba” diye konuştu.

Müjde Ar, Kayacı'ya şöyle yanıt verdi: “O zaman en çok vergiyi veren 60 tane oy versin. Öyle şey olur mu?”

Aysun Kayacı, Müjde Ar'a yanıt vereyim derken AKP seçmenini çok kızdıracak şu sözleri sarf etti: “Ama şu an sizin şikayet ettiğiniz şey, ayak takımının iktidara getirdiği partiden şikayet etmiyor musunuz?”

Müjde Ar, “Hiç öyle bir şey söylemedik biz. Ayak takımı diye bir şey kullanmadık biz” derken, Kayacı, bu sefer de gecekondu semtlerinde ve fakir mahallelerde yaşam mücadelesi veren vatandaşları kızdıracak sözler söyledi.

GECEKONDUDA YAŞA

Kayacı, “Gecekondu diken, sonradan belediyelerin diploma dağıtır gibi tapularını dağıttığı gecekondu dikenle, kaçak elektrik kullananla ki bu yüzbinleri buluyor. Vergi kaçıranla niçin benim oyum eşit acaba?” diye sorgularken Pınar Kür de Kayacı'ya destek çıktı.

Çiğdem Anad, “Ama o elektrik parasını ödeyemiyor” diye konuşunca Aysun Kayacı, “O ödemiyor öyle gecekonduları dikiyor ondan sonra” diyerek eleştirilerini sürdürdü.

Kayacı'nın bu sözlerine çok kızan Müjde Ar, tepki gösterirken, ikili arasında ortam gerildi ve şu diyaloglar yaşandı:

Müjde Ar: Ben seni bir gecekonduya göndereyim iki gün yaşa.

Aysun Kayacı: Benim annemin ailesi de dışarıdan geldi. Geldiklerinde onlar da şu an dışarda insanların yaptığı gibi iki tane gecekondu dikip akıllı 'köylü kurnazı' derler ya, öyle bir yöntem deneyebilirlerdi. Benim anneannem de benim annem de çok çekti.

MAĞARAYA ALÇIPAN MI?

Müjde Ar: Ama insanlar büyük şehirlere karınlarını doyurmak için geliyorlar. En fazla kaçak elektrik Güneydoğu'da kullanılıyor. Ne yapsın insanlar? Hala Adıyaman'da mağarada yaşayan insan var Aysun...

Aysun Kayacı: Doğruyu yapacaklar. Ben de çok ekonomik problem çektim. Çalışacaklar... Ben şu anda okulumun parasını da kendim ödüyorum.

Müjde Ar: Mağaraya alçıpan mı yapacak, dekoratör mü tutacak Allah aşkına.

Aysun Kayacı: Benim anneannem ne yaptıysa onu yapacak? Sonra bir siyasi parti gelip gecekonduların bilmem nesini verecek, odun verecek, kömür verecek. Ondan sonra da memleket Arabistan olacak, oldu yani... Devlet adaletli olmalıdır. Yanlış yapanlar ödüllendirilmemelidir.

KÖYÜNDE OTURSUN

Tartışmaya Pınar Kür de katıldı :

Pınar Kür: Avrupa'nın herhangi bir büyük kentinde böyle bir akın oluyor mu, İstanbul'a olan akın gibi...

Müjde Ar: Herhangi bir Avrupa kentinde bu kadar aç insan var mı? Yok...

Pınar Kür: Otursun memleketinde niçin geliyor buraya, burada iş var mı?

Müjde Ar: Nerede otursun ayol. Adam alıyor tezgahını iki tane limon koyuyor. Pınar inanmıyorum senin bunları söylediğine.

Pınar Kür: Ben de senin bunu söylediğine inanmıyorum.

Müjde Ar: Nerede otursun ablacağım?

Pınar Kür: Köyü neredeyse, memleketi neredeyse orada otursun.

Kaynak:

http://yenisafak.com.tr/aktuel/?t=29.03.2008&c=5&i=108306

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bu Aysun Kayacı'nın akıl sağlığından şüphe ediyorum.Biraz ağır olacak ama sen edit:kolay yoldan para kazanıyosun.O dağ çobanın dediğin insanlar alınlarının teriyle para kazanıyolar.Senin gibi reklamda öpüşüp kendini ucuzlatıp 250.000$ almıyolar.

Edit adamı der ki: Başımızı ağrıtacak söylemlerden kaçınalım.

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
Sizle ben neden aynı havayı soluyoruz Zzz

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Çobanın oyu daha değerli olmalı.....

zaferyörük

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ha ha süperrr

Yerim seni lem Aysunnn

Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan

o oy oy bizim elleerr

frei

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu Aysun Kayacı gibileri prim yapıyor TV'de maalesef.

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu organizmanın bir beynininin olup olmadığından hala şüphem var bir de ntv gibi bir kanal böyle bir gereksize ekranda olma olanağı sağlamıyor mu olacak iş değil sen git .........

Mod. Not: SAKİN

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Valla tarzı yanlış velâkin teknik olarak doğru bir söylem (en azından oy eşitliği kavramı).

Acı gerçekler. Adam profesör olmuş, ilmin irfanın dibine vurmuş, bir oy; ben, yine bir oy.

Burada sahneye çürük domates fırlatıp salça üretmek istiyorsanız üretin, velâkin Aysun Kayacı'nın açtığı konu üzerinden düzgün bir konu tartışmak istiyorsanız buyrun size başlık: Demokraside Eşitliğin Gerekliliği Nedir? Yararlı mıdır? Zararlı mıdır?

Tekrar düşündüm, siz domates atmaya devam edin.

Güzel günler.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Kız biraz haklı arkadaşlar. Bu millette ne kadar okumamış cahil insan varsa seçimden önce yardım yapılıyor. Bunlar da "Aaa şu parti bize bunları verdi oyum da ona" diyor ve başa geliyor. Gayet basit. Bu ülkede cahil insanın ne kadar çok olduğunu da bildiğimize göre bir sorun var..

eğitim şart !..

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Egitim cehaleti alir eseklik baki kalir....

bu konuya Atatürk ün cavabı yeterlidir.

"Köylü milletin efendisidir."

Pardus007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olaya şu açıdan bakın. Öğrencisiniz sınıf başkanı seçeceksiniz. Sınıfta notları en yüksek olan kişi sizsiniz. Sizden not olarak daha düşük birisi yine not bakımından daha düşük arkadaşları tarafında başkan seçildi. Benim notlarım daha yüksek daha o yüzden benim oyum şu kadar oy yerine geçsinmi diyeceksiniz.
Yada yakartop oynuyorsunuz arkadaşlarınızla, vuruldunuz. Arkadaşlarınza benim botum sizden daha yüksek fazladan bir kaç canım daha var mı diyeceksiniz?
Kantine gittiniz baktınız sıra var benim notum sizden daha yüksek deyip herkesin önüne geçmeye çalıştınız. Doğrumu olacak bu!
Akşam çıkışta arabaya bineceksiniz arabanın önünde oturanları notu sizden daha düşükse kalk oradan ben oturacağım diyeek kaldırmaya mı çalışacaksınız?
Eve gittiniz anneniz çok güzel bir yemek yapmış daha fazla yemek istiyorsunuz. Eğitim derecesi olarak kardeşinizden daha yükseksiniz diye annenizden bana daha fazla yemek vermelisinmi diyeceksiniz.

Eğitim cehaleti alır, eşşeklik baki kalır!

se7en

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yaa tamam konusmus ama merakım sudur bu insanin egitim hayatini ve kültürünü bilmiyorum ama söyle bi gercekte var vücudu olmasaydi bir coban kadar olabilecek miydi?...insanları bu sekilde degerlendirmek cok yanlis bir hareket...
yazık ki reyting ugruna bu insalari tvlere cıkartip konusturuyorlar ve en önemliside bu insaları izleyen yurdum insanını anlayamiyorum...

Corbett

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dünün çobanları bugün gökdelen dikmekle yarışıyor.Ama aysun haklı çoban daha fazla oy atmalı ona göre. :D

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Bu ülkeyi soyanlar çobanlar mı?
Bankaları hortumlayanlar çoban mı?
Naylon fatura düzenleyenler okuma yazma bilmeyen çobanlar mı?
Rüşvet verenler alanlar çobanlar mı?

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
demokrasi işte bazen böyle tartışma konusu olabilen bir rejim ama bizler her ne kadar ülke yönetiminden memnun olmasak da en azından Cumhuriyetten memnunuz zaten Cumhuriyet halkı içerir yani eşitliği esas alır ama burası Türkiye...

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
fransız ihtilalini kim yaptı !!! rönesans reform nasıl oluştu !!! herkes bunları bir kenara itip cahillerin kullanıldığını söylüyor. tarih ne çabuk unutuldu.

neye, hangi kıstasa göre kendimizi cahil değilde aydın olarak görüyoruz o_O yardımlarla cahiller kandırılıyor diyen aydınları kutluyorum ;)

bir akışı değiştirebilen güçlü kişileri düşünün birde kendinizi :^) hepimiz çobanız :D :D

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Aysun eski yunan demokrasisini istiyor. Halk tabaklara ayrılmalı? Yönetimi sadece soylular, asiller seçmeli. Kendisini soylulardan görüyor. Bütün mesele bu...

sercanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Doğru gibi gözüküyor.
Ancak ortada kocaman bir tezat var.
Bakınız;
Aysun Kayacı bu işten ne kadar anlıyor?
Köylü bu işten ne anlıyor?
Yada
Aysun Kayacı neye göre oy veriyor?
Köylü neye göre oy veriyor?

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Basit insanın basit lafı işte, eğitim şart...

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
çobanları değilde aklı kesmeyenleri reşit olmayanların siyasete yorum yapmaları yasaklanmalı....

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu Aysun denen kadin kendisi ne kadar egitimli ki baskalarina laf atiyor. Bence onun gibilerinin oylari sayilmamali. Hayati orada burada eglencede gecen insanlarin memleketin gelecegi hakkinda oy verme hakki olmamali

Bence mankenler de oy kullanamasin, nasil ama Aysun :)

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Bir magazin programının mankenlere bazı soruları vardı.

MEB bakanı kimdir KKTC başbakanı kimdir Cumhur başkanı kimdir diye söyleyen bile çıkmadı böyle duyarsız insanlar topluğu oy verse ne olur vermese ne olur...

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
o zaman bende şöyle sorayım. benim oyun ile aysun kayacının oyu neden eşit? reklamlarda her önüne geleni öpen biri ile benim gibi bir devlet memurunun oyu neden eşit?

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
myefsane dedi ki:
Bir magazin programının mankenlere bazı soruları vardı.

MEB bakanı kimdir KKTC başbakanı kimdir Cumhur başkanı kimdir diye söyleyen bile çıkmadı böyle duyarsız insanlar topluğu oy verse ne olur vermese ne olur...
hocam ağzımdan aldın vallahi eline saglık....

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ya aslında demokratiklik yada oy kullanabilirlik sınavımı yapsak...aldıgı puana göre oy yüzdesimi koysak... aysuna bi soralım düşüncelerini alalım herseyi biliyoyaa.....asdasdahdagsdjh

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Kişileri değil fikirleri tartışın, diyeceğim de konu aysun kayacı olunca, çok bir yere varmak mümkün değil galiba. :D

recepyuksel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kimse Çıkıpta Dememişi önce İNSAN ve Sonrada Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olduğu için diyememişmi...

Yazıklar Olsun. Arkadaşlarındediği gibi orda burda milletin gözünün önünde olmadık şeyleri yapanlar bu yorumları yapıp insanları küçümsüyorlarla helal olsun. Hitler zihniyeti var bunlarda.

Birde onun anası babası neden gelmiş acaba istanbu'a çok merak ediyorum. Bunudamı soramamışlar. Kendisi ne üretiyormuşta bu memlekete para kazandırıyormuş.

Para edecek bu memleketin kalkınmasına yardımı dokunacak ne üretiyormuş sorarmısınız arkadaşlar.