Çin'de tüm uyarılara rağmen köpek eti festivali yapılıyor

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
oğlak yemek akıl işi değil delilik...

Keşke bu işlerin sencesi bencesi olsa. Birisi çıkar Domuz eti nasıl yiyebiliyorsunuz der diğeri çıkar tavşan çok sevimli haycan nasıl yiyebiliyorsunuz der. Biri çıkar hiçbir hayvanı yemeyin sdece ot yerim der Öbürü çıkar ben SIRTI gökyüzüne bakan bütün canlıları yerim diyebilir bu kültür ve gelenek görenek yetişme tarzı birazda dini inançlar ile alakalı.

Mesela Kokereç yiyebilmek için bazen 15-20 KM uzakta ki bir mekana gidebiliyorum. Ama başkası bağırsak yemek için oraya gidilir mi sen safmısın diyebilir. ( Ama çıkıpta kokereç yemiyeceksiniz diyebilir mi ? Dese bile cevap çok net SANANE der geçerim. ) Çin muhabbetine bu bence şuan.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Keşke bu işlerin sencesi bencesi olsa. Birisi çıkar Domuz eti nasıl yiyebiliyorsunuz der diğeri çıkar tavşan çok sevimli haycan nasıl yiyebiliyorsunuz der. Biri çıkar hiçbir hayvanı yemeyin sdece ot yerim der Öbürü çıkar ben SIRTI gökyüzüne bakan bütün canlıları yerim diyebilir bu kültür ve gelenek görenek yetişme tarzı birazda dini inançlar ile alakalı.

Mesela Kokereç yiyebilmek için bazen 15-20 KM uzakta ki bir mekana gidebiliyorum. Ama başkası bağırsak yemek için oraya gidilir mi sen safmısın diyebilir. ( Ama çıkıpta kokereç yemiyeceksiniz diyebilir mi ? Dese bile cevap çok net SANANE der geçerim. ) Çin muhabbetine bu bence şuan.
Kokoreççççç..... Canım Çekti Bak Şimdi.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
- Ortalama yarı çapı 2-3 santimetre olan bir dalı 90-100 santimetre uzunluğu olacak şekilde kesiyoruz.
- Dış kısmındaki kabuğu iyice zımparalıyoruz. Prüssüz bir yüzey elde ediyoruz.
- Ortaya çıkan prüssüz sopayı yeterince büyük bir kapta her tarafına değecek şekilde su içerisinde bekletiyoruz. Böylece elimizde ıslak bir "ZOPA" oluyor.
- Çine gidip 1 Milyardan fazla insanın rastgele yerlerine bu sopa ile vuruyoruz.
- Ardından 14 gün bekledikten sonra memlekete dönüyoruz.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
- Ortalama yarı çapı 2-3 santimetre olan bir dalı 90-100 santimetre uzunluğu olacak şekilde kesiyoruz.
- Dış kısmındaki kabuğu iyice zımparalıyoruz. Prüssüz bir yüzey elde ediyoruz.
- Ortaya çıkan prüssüz sopayı yeterince büyük bir kapta her tarafına değecek şekilde su içerisinde bekletiyoruz. Böylece elimizde ıslak bir "ZOPA" oluyor.
- Çine gidip 1 Milyardan fazla insanın rastgele yerlerine bu sopa ile vuruyoruz.
- Ardından 14 gün bekledikten sonra memlekete dönüyoruz.
Ben de ciddi ciddi okuyorum ne diyo acaba diye :D

kerojann

Asistan
Reaksiyon puanı
104
BİRDE ŞERESİZLER VİDEOYA ÇEKİP SOSYAL MEDYAYA KOYUYORLAR ALLAH BİN BELALARINI VERSİN BU AÇ KÖPEKLERİN.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Sen körpecik kuzuya nasıl kıyıyorsan aynı mantık. Oğlak eti çok güzel oluyormuş deyip löp löp götürürken nasıl kıyıyorsan. Masum masum bakan Danaları koçlara nasıl kıyabiliyorsan aynı şekilde...
Vejetaryen misiniz?

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Kültürel bir durum aslında gerçekten bazı arkadaşların dediği gibi. Bizim yediğimiz şeylerin de onlara garip geldiğine eminim. Tadına bakmaya bile cesaret edemeyeceğim şeyler yiyorlar ama huylu huyundan vazgeçmez.

monarosa

Asistan
Reaksiyon puanı
74
yapılması gereken şey şu bütün ülkeler ortak imza toplayacak yaptırımı olacak yoksa daha çok korona görürüz

Reaksiyon puanı
16,118
kedi,köpek yemek sağlığa zararlı yani vahşi hayvanlarda zararlı yasaklanmalı global olarak.

Son mesajlar