Çin malı tablet hakkında

Murat Hoca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sevgili dostlar.

Çin menşeili bir web sitesinde gayet güzel bir tablete rastladım. 10.1" Ekran, 1 Ghz işlemci 512 Mb ram, gps vb. özelliklere sahip.

Bu ürün ile ilgili kafama takılan birkaç nokta var.

Birincisi 3D oyunlarda verim nasıldır?
Android 2.2 yüklü. Güncelleme imkanı var mıdır?

realzed2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Markasız tabletler şuan 5 liralık tefelon gibidir. ne kablosuz bağlantı düzgün çalışır ne de programlardan hayır gelir. Hevesinizi almak için boşuna paranızı harcamayın

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
çinden 4 tane farklı model tablet almış biri olarak söylüyorum sakın alma. 4 tableti toplasan bir ipad yada bir transformer prime etmiyor.
malzeme kaliteleri kötü şarzları 2-3 saat anca gidiyor. ekranlar berbat. kalın ve ağırlar. ayrıca wifi kapsama alanları dar. plastik kalitesi çok düşük. aksesuarlar berbat. içinden çıkan kulaklığı kullanmak imkânsız.
özetle kalite çok düşük. bunların yerine asus transformer prime'al keyfine bak

bütçem yetersiz ve çok merak ediyorum diyorsan pandawill.com'da ainol novo serisi var 129 dolar civarı. çinden alabileceğin en uygun tablet odur. android 4.0 ics desteği sağlıyor.

Murat Hoca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınız için teşekkürler.

Fakat benim kastettiğim ürün çokça satılmış ve kullanıcılardan oldukça güzel puanlar almış. Konfigürasyonu zaten tam istediğim gibi.

Benim sorum başka idi fakat yinede fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
yazdıklarım çin malı tabletlerin ortak özelliği. konfigurasyon tek başına herşeyi çözemiyor.

bendeki tabletlerden biri dropad a8 7". 200$ civarıydı 512 ram'i 1 ghz işlemcisi var. cihaz donanımsal olarka samsung'un ilk çıkardığı galaxy tab ile aynı.
android 2.3'a güncellendi en son resmi olarak. 4.0'dı deniyen yazılımcılar var ama hatalardan kullanılmaz halde.
yazılım güncellemekte öyle kolay değil. transformer prime'da tek tuşla wifi üzerinden güncelleme yaparken dropad'de pc'de zar zor bulunan programı açıp tabletten aynı anda 3 tuşa birden basıcan. programdan bir sürü ayar yapıcan anca güncelleniyor.

ayrıca android 2.3 tabletler için hazırlanmadığından cep telefonlarına uygun uygulamalara mahkumsun. her tuş 2 katı boyutunda geliyor ekrana tableti uzaktan kullanasın geliyor.
transformer prime'da ise tablete uygun uygulamalar ile herşey olması gerektiği boyutta.

güncelleme konusu tam bir muamma. hangi tablete ne gelicek hiç belli değil. çoğuna güncelleme gelmiyor zaten. olur da şansına iyi bir programcı o tabletten aldıysa cusrom rom'lar geliştirip sana sunabiliyor. üreticiler çoğunlukla güncelleme yayınlamıyorlar.
dolayısıyla güncellenmediği için yeni uygulamardan çoğu zaman mahrum kalıyorsun.

ayrıca bir de 10" flytouch 3 yada superpad adında bir tabletim var. ondada aynı kalitesiz malzemeler ve sorunlar mevcut.

alıcaksanda android 4.0 destekli tabletler çıktı onlardan al. en azından güncelleme beklemek zorunda kalmazsın. şunuda hatırlatmakta fayda var 1.2 ghz işlemci kullanılan ainol android 4.0 tabletler bile transformer prime'dan 5 kat yavaş.

yani orada yazan 1 ghz ile asus,apple,samsung,sony gibi firmaların sunduğu 1 ghz arasında ciddi fark var.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
orcnd dediği gibi çin marka tabletlerden güncelleme bekleme. Alacaksan 4.0 lı cihazlar var.
1ghz hatta daha üstü işlemcili ve Mali400 (Samsung Galaxy II deki) grafik işlemcili modeller mevcut. Ancak performans nedense marka cihazlardaki gibi değil.
Ancak şunuda unutmamak gerekir ki marka cihaz yerine aynı paraya 3-4 Çin marka tablet almak var.
Bu arada Ainol dahili GPS destekli bir tablet çıkarsa iyi olacak. :)

yenicag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güncelleme yapamamanız yada zor olması yapılamadıpı anlaına gelmez . Yani bende samsung cep telefonuma samsung kies aracılığıyla güncellemeyi tek tuşla yapmadım cünkü türkiye sansung henüz avrupada cıkmış olan android 2.3.6 güncellemesini sunmamıştı . Bende forumlarda bu güncellemeyi bulup sizin dediğiniz gibi 3 tuşa basarak bazı programlar kullanarak, bazı işlemler yaparak uğraşarak yaptım. Hatta bazıları hala yapamadıklarını yazıyordu ki . Bu güncellemeyi samsung kies 4 ay mı ne sonra verdi. anlatmak istediğim ben tablete 1000 tl felan vermem bence sacmalık bu kadar para verceksem hiç almam daha iyi şuan 500 en fazla yada 600 vermeyi düşünüyorum ama özellikleri de güzel olsun diyorum bu düşüncem tabiki cin mallarında var ama sizler gibi tavsiye etmeyenler cok bende o yüzden alamadım.Şimdi bazı eleştriler i mantıklı bulamadım güncelleme örneğinde olduğu gibi ben yaptım oldu telefonuma cok ta faydasını gördüm işte böyle artık bekliyorum cok büyük gelişmeler olacak tablet lerde bekleyelim az cık arkadaşlar

cewoke4444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o tabletleri alma kafam kalınlıgında 1-2 ay daha bekle zenithink c92 çıkacak haziranda ondan sonraki 2 aydada upgradesi çıkar hem ince hem güzel bir tablet android 4.0 işletim sistemi 1gb ram 1ghz a9 aml işlemci 1.2 cm derinlik
süper bişey ben bunu sana öneriyorum bende almayı düşünüyorum bu tableti istersen sana bir tane site veririm ordan 32gb bellek hdmı kablo kalemiyle falan 500 e alırsın

ayrıca gps almayı düşünme çünkü bir tablette gps olması demek +200 tl masraf daha demek

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kullandigim tableti onerebilirim vodofonenin. Smart tab 10.
Kullaniyorum gayet memnunum. 1 gb ram 16 gb kendi hafizasi var. 2 cekirdek bir cekirdegi cok guclu. Adini hatirlamiyorum cekirdek ismini. Baya tavsiye ederim kullaniyorum.

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zaten tüm tabletler çin menşeili. fakat kastınız markasız bir tablet ise, iyi özellikli kötü markalı laptoplara ne olduğunu biliyorsunuz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim tablet active tab 10.1 ayrıca androidi 2.3.1 ghz felan bilmiorum ama gayet hızlı gpside var ama bir wifi felan sorun yok ama bluetooth da sorun var açma tuşuna basıorum bekletiyor açılıyor diye sonra kapanıyor bi anda sonra kapanmış buluyorum nasıl çözebilirm bu sorunu

candemir2005

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Markasız tabletler şuan 5 liralık tefelon gibidir. ne kablosuz bağlantı düzgün çalışır ne de programlardan hayır gelir. Hevesinizi almak için boşuna paranızı harcamayın

Çin markaları var illaha bildiğiniz markalar olması gerekmiyor.Kesinlikle yanlış insanları da yanlış yönlendirmeyelim.Üst düzey IPS ekranlı,kapasitif ürünlerin bilindik markalı ürünlerden farkı yok.Farkı fiyatı.Rekabet dünyasındaki ucuz ama kaliteliyi karalama politikaları bunlar rehabet göstermeyiniz.Cube u30gt 'nin youtube videolarını izlerseniz 3d oyun,internet gezintisi,1080p video performanslarını görebilirsiniz

turabkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ben huawei S7 aldim aliexpress.com dan gayette güzel.herşeyi de çok iyi çalışıyor.Yeni bir tablet siparişi verdim.Bilinmiş bir marka değil.9 inc bakalım o nasıl çıkacak.

ainolmarket.com

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10 larca nunume inceledim bugüne değin. Çinden alacaksanız mutlaka markalaşmış olanların çok tutulan modellerini tercih edin. Özellikle ilk mesajda belirttiğiniz gibi cihazlar gerçekten felaket türden.

Çin markaları var illaha bildiğiniz markalar olması gerekmiyor.Kesinlikle yanlış insanları da yanlış yönlendirmeyelim.Üst düzey IPS ekranlı,kapasitif ürünlerin bilindik markalı ürünlerden farkı yok.Farkı fiyatı.Rekabet dünyasındaki ucuz ama kaliteliyi karalama politikaları bunlar rehabet göstermeyiniz.Cube u30gt 'nin youtube videolarını izlerseniz 3d oyun,internet gezintisi,1080p video performanslarını görebilirsiniz

Arkadaş bence markasız derken çin malı olupta hepten markasız olanları kastetmiştir. Yoksa çinlilerin çok güzel kendi markaları oluşmaya başladı. sizin dediğiniz u30gt modelini incelemedim mükemmel bir cihaz. Ekranı Ipadden dahi iyi geldi bana.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Samsung tablet aldim onun bile bluetoothu calismiyor hepsi ayni

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende active tab m19 var bende hiçbir sorun yok... Fiyatı da iyi

Reaksiyon puanı
16,118
ben huawei S7 aldim aliexpress.com dan gayette güzel.herşeyi de çok iyi çalışıyor.Yeni bir tablet siparişi verdim.Bilinmiş bir marka değil.9 inc bakalım o nasıl çıkacak.

o huawei modem ve cep telefonu ozellikle modem sektorunun en bilinen markasi akilli telleride cok iyi bilen cok iyi bilir bilmyen hic bilmez huawei'yi cinli markalarin en iyisi o.

justnow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
evet mmalum olan birinin ekranı hepsinin e köütüsüydü, amaçin malı aldık şimdi diyorsunuz ki bu da kötü, e Ipad de alamam ki! ayrı ca o da mükemmel değil!

ertyoll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim saçmalama alacaksan adam gibi bişeyler al.
Bir söz vardır:ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye.Hep buna göre hareket etmeni tavsiye ederim tabi zengin değilsen:biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
boş konuşmayalım çinden 3 tablet getirttirdim. cube u30gt h model. tablete bi bakın sonra konuşun. şuan aynı tableti casper damgası vurulup piyasaya sürüldü.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
706
Bende var bir tane tablet çin malı probook prbt902 9" 512 ram oyun oynayamıyorum o tablette sadece film atıyorum izliyorum , müzik dinliyorum güncellemeye gelince bendeki 4.0.3 yüklü 4.2.2 yaptım tablet açılmadı şuan garantide gelsin rom denemelerimi onu üzerinde yapacam zaten hediye geldi bozulursa bozulsun ipad'im yeter bana :)

göksugüyer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim Herkez diyorki Çin malı Kötü Çin malı kötü Tablet alırsan tabi bozulur çn kötü bir frima değil iphone bile çinde üretiliyor arkasında yazıyor Çinden adam gibi tablet alırsan İyi ama Gidipde DAndik şeyler Alırsan Bozulur Ben de Çİn malı Tablet vAr Gayet iyi Memnunum Yararlı olduysam ne mutlu banana.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Kaliteli çin malları da var tabiki. Ancak, milletimiz ucuz olsun çok kazanayım derdinde. Öyle olunca da bazen neredeyse çöp kalite malları getirip satıyorlar. Artık kafalardaki bu çin malı algısını kimse yıkamaz.