Çiğ Köfte Seviyor Musunuz? Canan Karatay Çiğ Köfteyi De Es Geçmedi!

Hakan Göçmez

Asistan
Reaksiyon puanı
24
canan-karatay-640x360.jpg

Prof. Dr. Canan Karatay sağlıklı yaşam ile bugüne kadar pek çok farklı çıkışı ile gündem yaratırken, Karatay'ın bu seferki gündemi çiğ köfte oldu.

Açıklamalarında sosis ve salam gibi yiyeceklerden uzak durulmasını söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, çiğ köfte tüketimini önerdi. Türkiye'de çiğ köftenin çok tüketilmediğini fakat tüketilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, yapılan araştırmalar sonucunda çiğ köftenin sağlıklı olduğunun görüldüğü ve sağlıklı beslenme için kişilerin çiğ köfteyi tercih edebileceğini söyledi. İşlenmemiş ve baharatlarla ince bulgurla yoğrulmuş bir besinin hiçbir sakınca yaratmadığını söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı bu açıklama ile özellikle çiğ köfteyi çok seven kişiler için de müjde verdi. Prof. Dr. Canan Karatay bu açıklamaları ile çiğ köfte tüketimini resmen desteklerken, uzak durulması gereken yiyecekler hakkında da yeniden bilgi verdi.

Karatay, salam, sosis, sucuk gibi işlem görmüş şarküteri ürünlerinin zararı olduğunu ve kansere dahi neden olabileceğini söyledi. Bunların yerine lahmacun gibi ürünlerin tüketilebileceğini söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, lahmacunun dengeli ve sağlıklı beslenme noktasında ideal olduğunu söyledi.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
4 lahmacun yeterince dengeli olur mu acaba. Daha azına doymuyorum da. :/

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Etsiz çiğ köftelerde glikoz şurubu ile bulgurların birbirine yapışması sağlanmakta.
Glikoz şurubu çok tatlı bir madde olduğundan, bol bol acı ile bu tatlılık bastırılmakta.
Yani satılan etsiz çiğ köfteler bu gruba girmiyor.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu teyzeye :p hiç güvenmiyorum. Viral reklam gibi çalışıyor. Veriyorlar parayı buda reklamını yapıyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Acılı ve marulun içinde olan çiğ köfteye hayır diyemem ben. Bulgur ve et olmalı mutlaka. Tavana attın mı yapışacak.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Yarım ekmek arası salam, kaşar yerken okudum, boğazıma durdu :D Bu teyze lahmacun gömerken yaklanmamışmıydı :D

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Evde yapın. :)
Çiğ köfteyi zamlarlar hemen!

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Ben bu kadını seviyorum,yemek konusunda bu kadından başka güven duyduğum az kişi vardır.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
karataya selam, çiğ köfteye devam