Çiftlik Bank ve Bir Tosuncuk Olayı

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Yıl 2016 sonbahar aylarından bir gün daha öncesinde de Çiftlikbankın popülerliğini biliyordum ve KPSS dershanesinden çıkarken bir şarküteride Çiftlikbank ürünlerini görmem üzerine telefonuma uygulamayı indirdim. Fakat o zamanlar popüler olan uygulamanın 1e 2 vermesi durumu beni hep şüphelendirmişti. Uygulamaya üye olmadım ve kaldırdım. Daha öncesinde networking yapan firmalardan birine bir arkadaşım katılmıştı ve onu da uyarmıştım. Sonunda haklı çıkmıştım. Kim o zamanlar 100-150 liraya hallettirebileceği bir internet sitesine 400 TL civarında bir para versin ki. İşte bu Çiftlik bank olayında da neler olabileceğini tahmin etmiştim ve bir iki yıl içerisinde patlayacağını hatta bazı arkadaşlarımla konuşurken de iletmiştim. Mehmet Aydın namı diğer Tosuncuk kaçmadan önce mining işine de el attı. Kaçmadan önce Kıbrıstaki şirkete aktardığı parayı offshore hesaplarına gönderdiği apaçık ortadadır. Miningden elde ettiği bitcoinler ise şu an bir tanesi 40-50 bin dolar civarlarında. Bu ülkede yaşayan bazı insanlar kolay yoldan para kazanma peşinde oldukça bu tür dolandırıcılar elbette olacaktır. İşte burada bilinçli bir toplum olmak çok önemlidir. İnşallah etrafınızda bu tür mağdur olan kişiler yoktur.

Tosuncuk Güney Amerika'da gününü gün ediyor ama elbet bir gün yakalanacak ve cezasını da çekecek. Ama o zamana kadar hayatını en iyi şekilde yaşadığından bu cezanın onun huzurunu bozmayacağından da eminim.

Son düzenleme:

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Kim sana hiç yoktan para verir ki? Ayrıca bazı kişilerin hala bunlara kanması gülünç bir durum.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Dikkatli ve akıllıca düşünmek lazım, bir şey yaparken. Sonra dolandırılabilirsiniz. Keşke böyle bir şey olmasaymış. ? Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin.
O kadar kişiyi dolandırdı ve yakalanınca en ağır cezayı alacaktır. Eğlensin bakalım şimdilik, yakalandığında ölene kadar hapsedilmeli.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Bir tanidigim gencken bu tosuncukla Bursa'da ayni mahallede yasiyormus. "Baya saf (temiz olan degil, akli calismayan anlaminda), mahallenin delisi biriydi, rap sarkisi cikarttiginda mahalledeki herkes dalga geciyordu. Bence baska birisi onu kullanmistir cunku bunlari akil edebilecek zekasi yoktu." demisti.

Arkasinda birisi yoksa ve her seyi deli akliyla kurgulamissa bu adama dolandirilmis olanlar bir kere daha aglasin :d

fulbaibu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bir tanidigim gencken bu tosuncukla Bursa'da ayni mahallede yasiyormus. "Baya saf (temiz olan degil, akli calismayan anlaminda), mahallenin delisi biriydi, rap sarkisi cikarttiginda mahalledeki herkes dalga geciyordu. Bence baska birisi onu kullanmistir cunku bunlari akil edebilecek zekasi yoktu." demisti.

Arkasinda birisi yoksa ve her seyi deli akliyla kurgulamissa bu adama dolandirilmis olanlar bir kere daha aglasin :d
aynen hocam. aynısını ben de duymuştum. çok komplike bir dolandırıcılık şekli. bu çocuğun yapacağı bir şey değil diyorlar. güzel bir iş fikri, para kazanacaz diye millette kucaklarına düşüyor.

Reaksiyon puanı
6,405
Zamanında 1 2 tane arkadaşım mağdur olmuştu ama ben uygulama yüklememiştim hesap mesap ta açmamıştım çünkü o zaman lar Windows Phone 10 kullanıyordum vede uygulamayı da desteklemiyordu ama iyiki de desteklemiyormuş telefonum :)

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
@Servous, Bana böyle şeyler deseler inanmam asla. Biraz aklımı çalıştırınca, böyle basit şekilde para kazanılamayacağını bilirim. Ama dediğim gibi bazı insanlar inanırlar hemen.

Son mesajlar