Çift İnternet Kullanmak Mümkün mü ?

Bu konuyu okuyanlar

Hakan_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTnet kullanıcısıyım.İlk olarak sorum şu.. [Telefonum turkcell] Hem Mobil internetim var hemde evde ttnet adsl var...Ben şöyle yapmak istiyorum..TTnet ile indirme yaparken aynı zamanda telefonu bilgisayarıma bağlayıp mobil internet ile LoL oynamak istiyorum bu sayede ping sıkıntısı yaşamam..Acaba böyle bir şey mümkün müdür ? Nasıl yapabilirim mümkünse ?

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Ne yazık ki tam olarak istediğinizi yapmak mümkün değil. Yapabileceğiniz bazı şeyler var ancak yeterince el verişli olmaz. Örneğin 3G modem satın alıp araya 2 modemi birleştirecek başka bir cihaz alarak 2 bağlantıdan birden faydalanmanız mümkün. Dediğim gibi bu yeterince el verişli olmayacaktır. Bunun yerine Killer ethernet portu olan bir anakart almanızı tavsiye ederim. Bu sayede paket önceliğini atayarak ping çıkarmadan sahip olduğunuz internet hattından hem indirme yapabilir, hem de oyun oynayabilirsiniz.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Xiaomi mi6 da çift wifi vardı o aklıma geldi iki tane wifiye aynı anda bağlanabiliyordu sanırım.

Reaksiyon puanı
16,118
eskiden yapmıştım Linux Mint etherne ile modeme bağlı iken teli(gt-s5270k) de bağlayıp kullanmıştım olan hızlı olan internet kullanılıyor yani ping'e faydası yok windows ise umursamıyor bile LTE'de ping düşük ve hızlı olursa olurda ttneti kullandırtmaz sanki.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Mümkün ama nasıl olur ben de bilmiyorum.
İnternetten şu tarz bir cümleyi İngilice olarak araştır.
"Combine multiple internet service providers"