Ciddi Ciddi Almanya'ya dönmek istiyorum. Nasıl dönebilirim

Bu konuyu okuyanlar

MT61

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Merhaba arkadaşlar, biraz dertli, gergin ve hüzünlüyüm. Şöyle ki : Almanya'da doğdum. Ve ailem burada ev yapıp kendi iş yerimizi açınca temelli olarak TR'ye dönüş yaptık. Sene 2004... Almanya'nın mark zamanları. Ülkemiz çok iyi doğru. Ancak artık biz gelecek nesiller özellikle sürekli bir stres, düşünme ve hayata dair bir planlar yapacak durumda değiliz. Zoruma gidiyor ! Ailecek tekstil işi yapıyoruz. Ben kendim yazılım- web siteleri ile ilgileniyorum ama piyasa bitik ve iş yok. 2 defa bir şirketle anlaştığım halde pazartesi günü gelme dediler. Artık ciddi anlamda geleceğimden , nasıl yaşarım, evlenirsem aileme nasıl bakarım korkusu , her ne kadar baba yanında bile olsam ay sonu yine hesapları vs hep birlikte yapıp cebime borçlardan dolayı asgari ücret bile girmiyor. Ama artık bu durum zoruma gitmeye başladı. Kendim 30 Yaşındayım ve artık ciddi ciddi Almanya'ya dönmek istiyorum.

Bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim ? Neler yapmam lazım.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Merhaba arkadaşlar, biraz dertli, gergin ve hüzünlüyüm. Şöyle ki : Almanya'da doğdum. Ve ailem burada ev yapıp kendi iş yerimizi açınca temelli olarak TR'ye dönüş yaptık. Sene 2004... Almanya'nın mark zamanları. Ülkemiz çok iyi doğru. Ancak artık biz gelecek nesiller özellikle sürekli bir stres, düşünme ve hayata dair bir planlar yapacak durumda değiliz. Zoruma gidiyor ! Ailecek tekstil işi yapıyoruz. Ben kendim yazılım- web siteleri ile ilgileniyorum ama piyasa bitik ve iş yok. 2 defa bir şirketle anlaştığım halde pazartesi günü gelme dediler. Artık ciddi anlamda geleceğimden , nasıl yaşarım, evlenirsem aileme nasıl bakarım korkusu , her ne kadar baba yanında bile olsam ay sonu yine hesapları vs hep birlikte yapıp cebime borçlardan dolayı asgari ücret bile girmiyor. Ama artık bu durum zoruma gitmeye başladı. Kendim 30 Yaşındayım ve artık ciddi ciddi Almanya'ya dönmek istiyorum.

Kendi işyerinizden yeterli getiri kazanamıyor musunuz ? Farklı yatırım noktaları bakın olmazsa ona göre bir yandan da Almanyaya gitme yolunu araştırabilirsiniz.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Almanya da doğmuşsunuz, alman vatandaşı olma şansınız yok mu? Hiç araştırdınız mı?

MT61

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Kendi işyerinizden yeterli getiri kazanamıyor musunuz ? Farklı yatırım noktaları bakın olmazsa ona göre bir yandan da Almanyaya gitme yolunu araştırabilirsiniz.
Araştırıyorum hocam. Ama daha önce burada böyle bi işlem yapmış olan, veya araştıran varsa diye konu açmak istedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Almanya da doğmuşsunuz, alman vatandaşı olma şansınız yok mu? Hiç araştırdınız mı?

şöyle hocam, küçükken geldiğim için pasaport benim değil, aile fertlerine bağlı idi. Öldürünce bende haliyle vatandaşlık almadım

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265

alman vatandaşı olabilirsin daha rahatça diye biliyorum. sonuçta alman doğumlusun. alman elçiliğine git ama önce internetten araştır

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
alman vatandaşı olabilirsin daha rahatça diye biliyorum. sonuçta alman doğumlusun. alman elçiliğine git ama önce internetten araştır

Eğer çocuk Almanya’da doğmuş; anne ve babadan herhangi biri bile Alman vatandaşı değil ise, çocuk yine de Almanya vatandaşlığı almaya hak kazanır. Bu tüm dünya ülkesi vatandaşlarının çocukları için geçerli olup, çocuğun Almanya’da doğmuş olması (bir Alman doğum belgesine sahip olması) gerekmektedir. Ayrıca istenilen bir diğer şart anne veya babadan birinin Almanya’da 8 yıldan fazla zamandır, devamlı ve yasal bir şekilde yaşıyor olmasıdır. Bu şartların sağlanmasının ardından çocuk doğduktan sonra Alman Doğum Kayıt Örneği (Geburtsurkunde) ile birlikte anne veya baba çocuğu da alarak belediyeye gidip çocuk kimliğini (Kinderausweis) çıkartabilir.

Çifte Vatandaşların Seçim Yapması Gerekir Mi?​

Doğum ile Alman vatandaşlığını kazanmış olan çifte vatandaşların 23 yaşını doldurmadan bu vatandaşlıklardan birini seçmeleri gerekmektedir. Alman vatandaşlığını seçmek istemeniz yeterli olmamakla birlikte istenilen bazı şartları yerine getirmeniz beklenmektedir.

Yani oradayken kimlik çıkarıldı mı önemli olan bu.