Chromium Tabanlı İnternet Tarayıcıları

Bu konuyu okuyanlar

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Chromium açık kaynaklı internet tarayıcısı projesiyle birçok farklı tarayıcı kullanıcılara sunulmuştu. En meşhurları Google Chrome, Yandex Browser ve Opera. Bu yazımda sizler için Chromium tabanlı diğer alternatif tarayıcıları derledim. Chrome'un rahat kullanımından vazgeçemeyenler ama aynı zamanda farklı özellikler arayanlar için güzel alternatifler bulabilirsiniz :)

1- Torch Browser

images+(1).jpg

Google Chrome özelliklerine ek olarak dahili torent istemcisine ve medya indiricisine sahip bir tarayıcı

indir

2- Superbird Browser

superbird-426978.png

Google'ın gizlilik politikasına karşı olarak oluşturulmuş bir tarayıcı. kullanıcı verilerini Google'a ve herhangi bir başka firmaya göndermediğini iddia eden gizlilik ve güvenliğe önem veren chromium tabanlı bir internet tarayıcısı.

indir

3- SRWare Iron

logo.jpg

Chromium alt yapısı üzerinde geliştirilen ücretsiz ve alternatif bir internet tarayıcıdır. Google Chrome ile temelde aynı özelliklere sahip olan tarayıcı bazı gizlilik ve güvenlik özellikleri ile Google Chrome’dan ayrılmaktadır. Bu özelliklerin başında SRWare Iron’ ın sizinle ilgili hiçbir bilgiyi (alternatif hata sayfaları, Google sunucularına hata raporu gönderme, RLZ izleyici, Chrome Updater, URL izleyici vs.) google ile paylaşmamasıdır.

indir

4- Sleipnir
Sleipnir_Web_Browser_5_zps3a31eb54.png

Japon Fenrir şirketinin geliştirdiği diğer tarayıcılar kadar gelişmiş olmasa da özellikle yazı tiplerinin ve metinlerinin gösteriminde kaliteye önem veren bir tarayıcı. Arayüz olarak diğer tarayıcılardan farklı olması göze çarpmakta.

indir

5- Titan Browser

xlogo.png.pagespeed.ic.XMz3VKbQfH.webp

Chromium tabanlı hızlı ve anonim olarak surf yapmanızı sağlayan, güvenli ve Türkçe bir web tarayıcısıdır. Güvenlik ve gizlilik esasları gereği toolbar ve eklenti kurulumuna izin vermez. Diğer birçok web tarayıcısı gibi arama ve gezinme geçmişinizi kaydederek bu bilgileri başkalarıyla paylaşmaz.

indir

6- Comodo Dragon

comodo-dragon-browser-new.png

Comodo şirketi tarafından yayınlanan güvenlik ve gizliliğe önem veren chromium tabanlı internet tarayıcılarından biri.

indir

7- Comodo Chromodo Private Internet Browser

chromodo-browser-screen.jpg

Comodo şirketi tarafından yayınlanan güvenlik ve gizliliğe önem veren chromium tabanlı internet tarayıcılarından biri.

indir

8- Orbitum

logo_ru.png

Ekranın sol tarafında Facebook haber kaynağınızı gösteren, sosyal ağlarla uyumlu chromium tabanlı internet tarayıcısı

indir

9- Vivaldi (technical preview)

vivaldi-1422433266.png

Opera'nın icra kurulu başkanı tarafından kurulan tecrübeli bir ekip öncülüğünde geliştirilen Vivaldi özgün arayüzü ve sadeliğiyle dikkat çeken bir internet tarayıcısıdır. Hızlı arama ve hızlı komut gibi kullanıcının işini kolaylaştıran yenilikçi özellikleriyle dikkat çeken Vivaldi'de Opera'dakine benzer bir e-posta uygulaması da yer alıyor.

indir

Solucan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
35
Chrome Değilde Flash tabanlı desek, konuya. Ben Microsoft EDGE Yİ Tavsiye ediyorum.ÇOK İYİ HEPSİNİ GÖMER YANİ

Solucan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
35
chrome değil zaten chromium :) google chrome da chromium tabanlı bi tarayıcı:)

kisaltma olarak öylesine yazdim aklim chrome gitti genede sağol kardeşim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

EDGE güzel ama win10 da deneyin internet ex.'in Saçına Jöle Sürülmüş Hali

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
[MENTION=463819]Solucan[/MENTION] win10a bi süre geçemeyeceğim. geçtiğimde ilk yapacağım şeylerden biri olacak :)

sosyalik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Technical Preview sürümünde olan Vivaldi de eklenebilir.

Solucan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
35
@Solucan win10a bi süre geçemeyeceğim. geçtiğimde ilk yapacağım şeylerden biri olacak :)

Eğer Geçtiğinde Lisans Sorunu Yaşarsan Bana Haber ver ;) Sana hali hazırda olan bir uygulamanın Linkini Veririm Halledersin BANA GÖRE TARAYICILARIN KALİTE SIRASI ŞUNLAR

1.MİCROSOFT Edge
2.Yandex Browser
3.Chromium Chrome

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Opera ' da sürüm 15 den sonra chromium tabanlı webkit motorunu kullanıyor.

Başta yazılmış görmedim k.bakmayın :unsure:

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
anca rüyanda... ie saçmalığını yapanlardan başka saçmalık... 4. millenium faciasınıda yapmadılar mı hem...

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
İnternet Explorer Windowsun Rami aktif olarak kullanmasına bağlı olsrak geliştirilmiş dolayısı ile yavaş.Google Chrome Ram'i yalayıp yutuyor.