CHP’li belediyeleri suçluyorlardı AKP’li belediye de yardım toplamış

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu corona virüsü salgını nedeniyle İzmir, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yardım topladığı hesaplara bloke konmasının ardından, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Konya için İyilik Vakti’ sloganıyla bağış kampanyası başlatıldığı ortaya çıktı. Duruma tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu “Bizim belediyelerimiz yapınca yasak Konya Büyükşehir Belediyesi yapınca serbest öyle mi? Organize kötüsünüz” dedi.

konya-yardim-kampanyasi-foto_16_9_1585748932.jpg

Ankara, İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin corona virüsü salgınına karşı önlem kapsamında yardıma muhtaç vatandaşlara destek için başlattığı bağış kampanyasının hesapları bloke edilmişti.

SOYLU'DAN BAĞIŞ TOPLAYAN BELEDİYELERE TEPKİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon kanalında bağış toplayan belediyeleri başka devlet oluşturmak istemekle suçlayarak, “Devlet, vali izin vermeden banka numaraları açıklayıp ‘Ben yardım topluyorum’ derseniz başka devlet, yeni hükümet oluşturmak istiyorsunuz” dedi.

AKP’Lİ KONYA BELEDİYESİ DE BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLATTI

Geçtiğimiz günlerde AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi'nin de salgın nedeniyle ‘Konya için İyilik Vakti' sloganıyla bir sosyal yardım kampanyası başlattığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Dayanışma Kampanyası başlatmasının ardından AKP'li Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye olarak başlattıkları kampanyayı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Milli Dayanışma Kampanya‘sına aktardıklarını açıkladı.

“ORGANİZE KÖTÜSÜNÜZ”

CHP'li belediyelerin bağış kampanyasının engellenmesine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “Bizim belediyelerimiz yapınca yasak Konya Büyükşehir Belediyesi yapınca serbest öyle mi ? Organize kötüsünüz” dedi.

“BUNLARIN KAVGASI MİLLETLE”

Belediyelerin bağış hesaplarının bloke edilmesine CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de isyan etti. Tekin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Konya’da Belediye’ye bağış toplamak serbest, Ankara’da, İstanbul’da yasak Bunların derdi millete yardım edilmesi. Ankara’da, İstanbul’da yaşayan öğrencilerin, emekçilerin şu zor zamanda yanında belediyeyi hissetmesi, bunların kavgası bizle değil, insanlıkla, iyilikle, milletle” açıklamasında bulundu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
CHP'li belediyeleri suçlayan yok. Gene muhalif olmak için sineğin yağını sıkıyonuz hee.

Adamların dediği gayet açık ve mantıklı Valilikten izin almadan hiçbir belediye veya vakıf şirket Dernek şahıs yardım toplayamaz dediler. Gayet mantıklı ve olması gerekende bu zaten. Yoksa ipini koparan yardım topluyom adı altında IBAN verir kimin ne bağışladığı paranın nereye gittiği belli olmaz. Ortaya bir sürü TOSUNCUK maduru gibi insanlar çıkar paraları alıp kaçan olursa. Veya her ne kadar tüm belediyelerimiz iyi niyetlidir desekte içlerinden bazıları çıkıp 70-80 TL'lik yardım Kolisine 150 TL derse ne olacak ? Bu paraları nasıl ve kim denetleyecek nereye gittiğini nasıl gittiğini nasıl anlayacak.
Bu zor günlerde tek güveneceğimiz kapı devlet olmalı ( Hükümet demiyorum ) Devletine güvenmeyende ya yardımları Elden yapsın yada güvendikleri büyük yardım kurumları üstünden en olmadı Haluk Levente yollasın o ihtiyaç sahibine ulaştırır. Bunu siyasi şova dönüştürmenin bence mantığı yok.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Şuan bağışlanan paranın nereye gittiğini görebiliyormusun ? Nereye harcandığını görebiliyormusun ? Göremiyorsun.

Muhammad Ali'nin villasını almışlardı en son , şimdi bakalım kimin villasını alacaklar amerika'da :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Muhammad Ali'nin villasını almışlardı en son , şimdi bakalım kimin villasını alacaklar amerika'da :)
Bunun konu ile ne alakası var ?
TÜRKEN vakfı almış bu dediğin evi bunun devlet millet ile ne alası var gün geçmiyor ki saçmalamakta çığır açıyon gene.
Şuan bağışlanan paranın nereye gittiğini görebiliyormusun ? Nereye harcandığını görebiliyormusun ? Göremiyorsun.
Devlete gittiğini bilmen bile yetmiyor mu ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bunun konu ile ne alakası var ?
TÜRKEN vakfı almış bu dediğin evi bunun devlet millet ile ne alası var gün geçmiyor ki saçmalamakta çığır açıyon gene.

Devlete gittiğini bilmen bile yetmiyor mu ?
Dostum devletimiz bir kesime güvence vermiyor, her dönemde olduğu gibi devletin başındakilerin kendilerini ve çevresini zengin ediyor ve bu onları sevmeyenine haklı olarak güvence vermiyor, vakıflara da para aktaran yan kuruluşların hepsinin devletten çok yüklü miktarlarda ödenek almasından dolayı bu örnek veriliyor fakat sadece AKP diyemeyiz, aynısı Ecevit döneminde de Erbakan döneminde de Çiller döneminde de Süleyman Demirel döneminde de vs oldu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Dostum devletimiz bir kesime güvence vermiyor, her dönemde olduğu gibi devletin başındakilerin kendilerini ve çevresini zengin ediyor ve bu onları sevmeyenine haklı olarak güvence vermiyor, vakıflara da para aktaran yan kuruluşların hepsinin devletten çok yüklü miktarlarda ödenek almasından dolayı bu örnek veriliyor fakat sadece AKP diyemeyiz, aynısı Ecevit döneminde de Erbakan döneminde de Çiller döneminde de Süleyman Demirel döneminde de vs oldu.
Çözüm ney peki ? Devlete sallayalım Amerika çıkarları için uğraşalım IMF'den yüksek faiz ile kredi alalım flan mı ? Bu kadarda körlemesine devlet millet düşmanı olmanın anlamı yok. ( Dinende bir iyilik yaparken niyet önemlidir. Sen iyi niyet ile ver sonrasını onlar düşünsün ) Ama bu ben vermem zırnık koklatmam beter olsunlar devlet sürünsün zihniyeti çok tehlikeli.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Çözüm ney peki ? Devlete sallayalım Amerika çıkarları için uğraşalım IMF'den yüksek faiz ile kredi alalım flan mı ? Bu kadarda körlemesine devlet millet düşmanı olmanın anlamı yok. ( Dinende bir iyilik yaparken niyet önemlidir. Sen iyi niyet ile ver sonrasını onlar düşünsün ) Ama bu ben vermem zırnık koklatmam beter olsunlar devlet sürünsün zihniyeti çok tehlikeli.
Ağzımdan IMF lafı çıktığını veya ben bu şekilde düşünüyorum diye bir söz çıkmadığını düşünüyorum, çevremden de internetten de gördüğüm kadarıyla olan durum bu, büyük bir kitle bunu düşünüyor, ha bana göre doğru mu? Değil, kim yardım etmek istiyorsa herkes desteği hak eder.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ayn knk bu en vatansever en faydalı sizsiniz bu ülkeye devam.
Vatanını seven herkes faydalıdır, önemli olan fayda vereyim derken zarar vermiyor olmak, bir insan vatanına zarar vermişse hemen hain denmemeli, sadece düşüncesine bakılarak da yargılanmamalı. Belki de o düşünceler ile ülkemize birçok faydası dokunmuş insanın hakkını yeriz.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Vatanını seven herkes faydalıdır, önemli olan fayda vereyim derken zarar vermiyor olmak, bir insan vatanına zarar vermişse hemen hain denmemeli, sadece düşüncesine bakılarak da yargılanmamalı. Belki de o düşünceler ile ülkemize birçok faydası dokunmuş insanın hakkını yeriz.
Bunu bana değil üstteki arkadaşa söylemelisin dostum. Ben araştırmadan kimseyi hainlikle suçlamam zaten

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bunu bana değil üstteki arkadaşa söylemelisin dostum. Ben araştırmadan kimseyi hainlikle suçlamam zaten
Önüme senin mesajın çıktı diye senin mesajını alıntıladım, kimseyi kastederek söylemde bulunmadım ve benim haddime de olmaz fakat üstüne alınmak isteyen de alınabilir, görmüş olduğum tablodan çıkarım yaptım.

Bence bu sağ-sol kavgasını bırakıp acilen bu virüs ile alakalı önlem almalıyız ülkecek.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
AKP'li belediyeler valilikten izin almayıp yardım topluyorsa zaten CHP'li belediyeler haklı olmayacak mı ? Burada ispat edilmesi gereken aslında AKP'li belediyelerin izin alıp almadıkları olmamalı mı?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Lütfen forum kurallarına tıklayıp 11. maddeyi okuyun.
Konu nereye açılmış?
Mesaj otomatik birleştirildi: