Halk yardım beklerken CHP’li belediyelere abluka

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Corona virüsü salgını yüzünden zor günler geçiren vatandaş, belediyelerin yardımlarıyla biraz olsun nefes alıyor. Ancak iktidar CHP'li belediyelerin halka yardımlarını engelliyor. İşte yardımları engellenen belediyeler:

sozcu-1_16_9_1589440729.jpeg

”AYRI DEVLET DEĞİLİZ”

Burdur Belediyesi’nin üretip ücretsiz dağıttığı 200 bin maske için şikayet üzerine valilik inceleme başlattı.Belediye’ye ”Maskeler nerede ve kimlerle üretiliyor?”, ”İzin alındı mı?” gibi sorular yöneltildi. CHP’li Başkan Ali Orkun Ercengiz, ”Yaptığımız her iş, soruşturma ve araştırmalara konu olur hale geldi. Ayrı devlet değiliz” dedi.

”AMAÇLARI HALKIN CEZALANDIRILMASI”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, nisanda gelirlerinin azaldığını belirterek borçlanma talebinin reddedilmesine isyan etti. ”Belediye meclisindeki muhalefetin (AKP-MHP) amacı Ankaralıya yapılan hizmetin aksaması, halkın cezalandırılmasıdır” diyen Başkan Yavaş, yeni projesini anlattı. Yavaş ”6 milyon tek yürek bayram etsin’ kampanyası başlattık. Bu kampanyayla yardımseverler ihtiyaç sahiplerine yardım edebilecek” dedi.

İMAMOĞLU’NA 27 SORUŞTURMA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu seçildiği günden bu yana sürekli engellemeye çalışıyorlar. İmamoğlu hakkında Beylikdüzü dönemine ilişkin 27 soruşturma başlatıldı. Müfettişlerden biri AKP milletvekili adayı Arif Yıldırım. CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, salgınla mücadele eden belediyelere destek yerine engel çıkarıldığını belirterek ”Kaynak sağlanmazsa belediyeler kapısına kilit vurur” dedi.

HALKA HASTANE YAPTI, SUÇ MU?

CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi, coronaya yakalanan vatandaşların tedavisi için tüm imkanlarını seferber edip TÜYAP Fuar alanına sahra hastanesini kurdu. Salgında ihtiyaç olduğunda hastalar burada tedavi edilecekti. Ancak İl Sağlık Müdürlüğü izin vermedi. ”Ruhsat başvurunuz yok” denilerek rapor tutuldu.

EKMEKLER HALKA BEDAVAYA DAĞITILMIŞTI

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde üretilen ekmekler, sokağa çıkma yasağında vatandaşların evlerine götürülerek bedava dağıtılmaya çalışıldı ama valilik engeli ile karşılaşıldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ”Bu şu demektir: Ekmek dağıtılacaksa biz dağıtırız. Siz karışmayın” paylaşımı yaptı.

ATATÜRK POSTERİNİ SÖKTÜLER

Kocaeli’nin CHP’li İzmit Belediyesi, geçen ay 23 Nisan hazırlığı için merkezdeki bir kavşağa Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri astı. Ancak AKP’li Büyükşehir ekipleri anında müdahale edip hem bayrakları hem Atatürk posterlerini indirdi. Tepki gösteren İzmit Beledisyesi ”Bu yaptıkları ilk engelleme değil, kınıyoruz” dedi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu haberde ki her maddenin mantıklı bir açıklaması var.

Burdur Belediyesi’nin üretip ücretsiz dağıttığı 200 bin maske için şikayet üzerine valilik inceleme başlattı.Belediye’ye ”Maskeler nerede ve kimlerle üretiliyor?”, ”İzin alındı mı?”

Bu gayet mantıklı ve olması gereken bir hareket değil mi ? Tabi ki adamlar izinleri var mı standartlara uygun mu maskeler diye denetleyecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, nisanda gelirlerinin azaldığını belirterek borçlanma talebinin reddedilmesine isyan etti.

Ankara belediyesi 750 milyon TL borçlanma istemiş. ( Gerekçesi su borularını değiştirmek düşününce güzel bir uygulama gibi geliyor ama yeri zamanı değil :( Meclis üyeleride pandemi sonrası oluşacak ekonomik darlık ve kriz öncesi belediyenin bu kadar yüksek borçlanmasını istememiş. Ankara belediyesinin yıllık bütçesinin yüzde 10'undan fazla bir para bu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu seçildiği günden bu yana sürekli engellemeye çalışıyorlar. İmamoğlu hakkında Beylikdüzü dönemine ilişkin 27 soruşturma başlatıldı.

Ekrem Başkanın en önemli özelliği şeffaflık değil mi ? Beylikdüzü dönemine 27 değil istersen 270 soruşturma araştırma inceleme olsun gizli saklı veya yasa dışı işi yoksa ne olacak araştırır araştırır giderler.

CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi, coronaya yakalanan vatandaşların tedavisi için tüm imkanlarını seferber edip TÜYAP Fuar alanına sahra hastanesini kurdu.

Şu muhabbet tam komedi :D Hastane kurduk diye kanal kanal gezdi muhalefet devlet bir sahra hastanesi yapamıyorken muhalefet olarak biz yaptık dedi sonra ne gördük :D Fuar alanına 2 perde çekmişler içi bomboş al sana hastane diyorlar :) Oraya sağlam giren hasta çıkar. hastalar arası izalasyon yok havalandırma ısıtma soğutma yok banyo tuvalet yok yerler leş gibi ama lafa geldimi Habertürk'te bile KK hastane kurduk diyor :) Buna Ruhsat verilmesi komik olurdu heralde.

1589454541718.png

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde üretilen ekmekler, sokağa çıkma yasağında vatandaşların evlerine götürülerek bedava dağıtılmaya çalışıldı ama valilik engeli ile karşılaşıldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ”Bu şu demektir: Ekmek dağıtılacaksa biz dağıtırız. Siz karışmayın” paylaşımı yaptı.

Bu ekmek dağıtma işinide show'a dönüştürdüler. Bununla ilgili demeçleri var Belediyebaşkanlarının hatta vali size bedava ekmek dağıtamazsınız dedi mi dediğinde demedi diyorlar. ( Ama sanırsam belediye kanununa göre sanırsam belediye bir hizmet yaptımı göstermelikte olsa fiyat biçmeli 1 kuruş 5 kuruş gibi ) Devlet diyor ki bedava ekmek dağıtacaksanızda valilik ile kordineli dağıtın aynı haneye fazla ve gereksiz ekmek gitmesin vefa destek guruplarıda yardım eder size.( Yok illaha biz dağıtacaz deyip işi inada bindiriyorlar ve merkezi hükümette devlet içinde devlet olmaz kafasında )

Kocaeli’nin CHP’li İzmit Belediyesi, geçen ay 23 Nisan hazırlığı için merkezdeki bir kavşağa Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri astı. Ancak AKP’li Büyükşehir ekipleri anında müdahale edip hem bayrakları hem Atatürk posterlerini indirdi. Tepki gösteren İzmit Beledisyesi ”Bu yaptıkları ilk engelleme değil, kınıyoruz” dedi.
Bu olayla ilgilide belediye jet hızı ile açıklama yapmıştı. Belediye görevlisi olmayan kişiler ile bayrak asan CHP'li üyeler arasında tartışma çıkıyor ( Büyük ihtimal 23 Nisanda aralara CHP bayraklarıda asmak istedikleri için ) Ama bunu AKP'li büyükşehir bize bayrak astırmamaya çekmeye çalışmışlar her zaman ki gibi yalan dolan.

1589455044394.png

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Hepsini geçtim de devletin yaptığı şehir hastanelerine çamur atıp Adana Büyükşehir Belediyesi'nin fuar alanına yaptığı derme çatma yeri öve öve bitiremediler ya ona şaşırıyorum. Allah akıl fikir versin.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hepsini geçtim de devletin yaptığı şehir hastanelerine çamur atıp Adana Büyükşehir Belediyesi'nin fuar alanına yaptığı derme çatma yeri öve öve bitiremediler ya ona şaşırıyorum. Allah akıl fikir versin.

O değilde hiç yoktan yatak olaymış :D 1000 yataklı deniyor yatakta yok. ( İzlerken muhalefet adına ben utandım bu durumu HaberTürk gibi bir kanalda böyle dile getirmekte artık ne bileyim ne diyeyim. )

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yahu tamam anladık da, ben bir şeye anlam veremiyorum bir türlü.

Bu konu siyaset konusu değil mi kardeşim? Siyaset bölümünde yer alması gerekmiyor mu?

Hadi konu sahibi arkadaşımızın canı öyle istedi, hesabına öyle geldi diyelim... De, yönetici arkadaşlarımızın bunu fark etmemiş olmasını yadırgadım doğrusu.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Siyaset bölümünde olmalı ve zaten bildiğimiz gibi konu sahibi kendi siyasi tarafgirliği üzerine kutsamasını yapıyor, adaleti ve samimiyeti gözetmiyor...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bütün saçma cevaplar burada...
sevinmeleri gerekirken...

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Ya daha 16 yaşındayım siyaset benlik bir şey değil, Ama Ankarada Melih Gökçek varken hiç böyle haberler çıkmamıştı. Mansur yavaşın tweeti doğruysa gerçekten rezilliktir bunun adı.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
bütün saçma cevaplar burada...
sevinmeleri gerekirken...
Tarafgir olabilirsin Konfik, bunu anlarım. Ama adalet duygunu kaybettiğini bilememişim.
Eğer haksız birşey söyledimse o zaman razıyım bu ağır bühtanına.
Kaldı ki ben siyaset falan da yapmadım, sadece siteyle alakalı teknik bir mevzuyu dile getirdim.
Ayıp ettin, vesselam. :(

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Yahu tamam anladık da, ben bir şeye anlam veremiyorum bir türlü.

Bu konu siyaset konusu değil mi kardeşim? Siyaset bölümünde yer alması gerekmiyor mu?

Hadi konu sahibi arkadaşımızın canı öyle istedi, hesabına öyle geldi diyelim... De, yönetici arkadaşlarımızın bunu fark etmemiş olmasını yadırgadım doğrusu.
Siz söyleyince fark ettim. Yanlış bölüme açılmış.