Chipset Aşırı Isınıyor ve PC açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Mücahit Semiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selam dostlar dün rutin olan ayda bir bilgisayar temizligimi yaptım ve bilgisayarı kurdum her şey güzeldi bilgisayar çalışıyordu falan, çekmecede 1 metre uzunluğunda LED ışık gördüm ve önceden yaptığım gibi kasanın içine döşemek istedim görsellik açısından ve kablonun ucunu bilgisayar çalışırken yanlışlıkla 1 numaralı yere temas ettirdim .
Orda küçük bir kıvılcım oldu ve bilgisayar kapandı .
Korktum tabi aha anakarti yaktık falqn dedim biraz göz gezdirdim anakrtta.
Gözle görülür hiçbir sıkıntısı yoktu bende bilgisayarı başlatmak istedim ve güç tuşuna bastigimda hiçbir tepki vermedigini gördüm biraz anakarti elimle yokladigimda 2 numaralı yerin aşırı ısındığını farkettim ve nedenini anlayqmiyorum lütfen yardımcı olun.1-)

IMG_20200602_125320_422.jpg

2-)

IMG_20200602_125356_856.jpg

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartın üzerindeki tüm kabloları söküp bi 5-10 dk bekleyip tekrar takarak,deneyin.

Reaksiyon puanı
16,118
ilk mesajdan tamir işinden anlamadığın sonucuna varmak mümkün anakartı yakmışsın geçmiş olsun 100$ ve üzeri değilse yenisini al tamir işi seni aşar zaten gıcık arıza.

Mücahit Semiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ilk mesajdan tamir işinden anlamadığın sonucuna varmak mümkün anakartı yakmışsın geçmiş olsun 100$ ve üzeri değilse yenisini al tamir işi seni aşar zaten gıcık arıza.
Tamir işinden anladigimi söyleyen yok zaten sadece ben sıkıntının çözümünü bulamadım ve yardımcı olabilirlermi acaba diye soru yonelttim .
Nasıl bu kadar net konusabiliyorsun anakart yanmış geçmiş olsun falan , asıl senin tamir işinden anladigin falan yok.