Chevrolet Captiva mı yoksa Nissan Qashqai+2 mi?

Bu konuyu okuyanlar

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Ben Suzuki de ısrarcıyım. Sen almazsan bana borç ver ben alırım :D

Ekli dosyayı görüntüle 6103

Ekli dosyayı görüntüle 6104
2009-suzuki-grand-vitara-tmr-8.jpg

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ya ben jeep alcam havam olsun demiyosan 7 kişik araç istiyorsan fordun s-max arabası tam size göre. üstelik EuroNCAP testlerindende 5 yıldız almış.

ayrntılı bilgi ,
http://www.ford.com.tr/smax/

Ford_S-Max_.jpg

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bahsettiğiniz araçlar 7 koltuk değil. bu arada istanbul'daki showroom'larda halen qasqai +2 yok. Şu arka koltuklara iyice bakmam lazım. Sanki çocuk koltuğu gibi duruyorlar ama bayideki adam ben tam oturabiliyorum boyum 1.80 dedi.

Bir de tuningmert, bu güç konusunu araştırdım, hatta epey araştırdım ve nissan sahiplerinden öyle bir şey duymadım. Tabi kimse yoğurdum kara demez ama Chevrolet mi Nissan mı dedim Atatürk Oto Sanayii'deki esnaflara, hemen hemen hepsi Nissan dediler.

Yedek parça dükkanına gittim. Adam her iki markanın da yedek parçasını satıyorum ve sana kesinlikle Nissan'ı öneririm dedi.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Bahsettiğiniz araçlar 7 koltuk değil. bu arada istanbul'daki showroom'larda halen qasqai +2 yok. Şu arka koltuklara iyice bakmam lazım. Sanki çocuk koltuğu gibi duruyorlar ama bayideki adam ben tam oturabiliyorum boyum 1.80 dedi.

Bir de tuningmert, bu güç konusunu araştırdım, hatta epey araştırdım ve nissan sahiplerinden öyle bir şey duymadım. Tabi kimse yoğurdum kara demez ama Chevrolet mi Nissan mı dedim Atatürk Oto Sanayii'deki esnaflara, hemen hemen hepsi Nissan dediler.

Yedek parça dükkanına gittim. Adam her iki markanın da yedek parçasını satıyorum ve sana kesinlikle Nissan'ı öneririm dedi.

Abi Ford Kuga'ya bayılıyorum, mert'te onu önermiş zaten. Bir incele derim. :)

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
abi kaç kere yazmam lazım? 7 koltuk? YEDİ :D

Abi tavana ekle o zaman diğer 2 koltuğu. :D Aaaa, araba dediğin 5 koltuklu olur, olmadı bağaja 2 tabura atarsın. :p

Şaka bi yana kuga 7 koltuk dışında çok harika bir araç, ama 7 koltuk ısrarın olduğu için Chevrolet falan hiç bakma, bari Nissan al. :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
SUV şart mı yaw...

Al bir tane siyah Transporter... Ya da Mercedes Vito
İçini de keyfine göre döşet...

7 değil 14 kişiyle Halısaha maça git :D

transporter1.jpg

71.jpg

gfg.jpg

2.jpg

1.jpg

hhehe.jpg

volkswagen_transporter_sportline.jpg

vito.jpg

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Vito alınırsa bir de şoför tutmak gerekir. :D

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
qashqai piyasasını korur captiva elinde kalır abi. dünyanın iyi günü var kötü günü var. satıp yenisini güzelini almak istersin. captivada yediğin kazığın tadını kolay kolay unutamazsın. babası galerici olan birisinin tavsiyesi olarak değerlendirirsen sevinirim

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
qashqai piyasasını korur captiva elinde kalır abi. dünyanın iyi günü var kötü günü var. satıp yenisini güzelini almak istersin. captivada yediğin kazığın tadını kolay kolay unutamazsın. babası galerici olan birisinin tavsiyesi olarak değerlendirirsen sevinirim

unutmam bunu.

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
sayın troy :)

kesin kararını vermiş gibisin ama hem 7 kişilik hem piyasası düşmeyen hem güvenli hemde kaliteli karizmatik bi araba almak istiyorsun sanırsam :)

sen şimdi 70 80 bin tl vereceksin para ona değer bişey olsun istiyorsun. bi araba tavsiye edicem fiyatını tam olarak bilmyiorum sen bi bak :)

VOLVO XC90

2008-Volvo-XC90-Executive-3.jpg

MOTOR TİPİ Beş silindirli turbodizel
ÇEKİŞ Dört tekerlekten çekişli
MOTOR HACMİ 2400 cc
BEYGİR GÜCÜ 185 hp
YAKIT TÜRÜ Dizel

YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR DIŞI)
Altı vitesli Geartronic otomatik şanzıman=7 litre/100km

YAKIT TÜKETİMİ (ortalama)
Altı vitesli Geartronic otomatik şanzıman=8,5 litre/100km

YAKIT DEPOSU 68 L
BAGAJ KAPASİTESİ 613 l

ÇEVRE SINIFLANDIRMASI Euro 4 (2005)

XC90_interior_11.jpg

XC90_interior_04.jpg

XC90_exterior_11.jpg

dünyanın en güvenli araçlarından biridir volvo. ve vereceğin parayı sonuna kadar hakeder. ikinci el piyasasıda güzel.

en azından bi düşün derim sonuçta senn paran ziyan olmasın :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bu araba vergi ve yakıt tüketimi ile bitirir beni. yılda 60 bin km yol yapan birisi için :D ... nası desem :D

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Nissan Qashqai+2;
9_bb.jpg

Nissan Qashqai+2 hakkında orda bir yorum var bilgilenmek istersin istedim

Yorum:

Bu araçta bir problem 215/55 R18 ebatlarında hiçbir markanın kar-kış lastiği üretimi bulunmuyor!!!

sayın troy :)

kesin kararını vermiş gibisin ama hem 7 kişilik hem piyasası düşmeyen hem güvenli hemde kaliteli karizmatik bi araba almak istiyorsun sanırsam :)

sen şimdi 70 80 bin tl vereceksin para ona değer bişey olsun istiyorsun. bi araba tavsiye edicem fiyatını tam olarak bilmyiorum sen bi bak :)

VOLVO XC90

2008-Volvo-XC90-Executive-3.jpg

MOTOR TİPİ Beş silindirli turbodizel
ÇEKİŞ Dört tekerlekten çekişli
MOTOR HACMİ 2400 cc
BEYGİR GÜCÜ 185 hp
YAKIT TÜRÜ Dizel

YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR DIŞI)
Altı vitesli Geartronic otomatik şanzıman=7 litre/100km

YAKIT TÜKETİMİ (ortalama)
Altı vitesli Geartronic otomatik şanzıman=8,5 litre/100km

YAKIT DEPOSU 68 L
BAGAJ KAPASİTESİ 613 l

ÇEVRE SINIFLANDIRMASI Euro 4 (2005)

XC90_interior_11.jpg

XC90_interior_04.jpg

XC90_exterior_11.jpg

dünyanın en güvenli araçlarından biridir volvo. ve vereceğin parayı sonuna kadar hakeder. ikinci el piyasasıda güzel.

en azından bi düşün derim sonuçta senn paran ziyan olmasın :)

aracın fiyatı

Dizel: VOLVO XC 90 2.4 D D5 AWD (7 Koltuk) R-Design Geartronic 176.051 TL
Benzinli: VOLVO XC 90 4.4 V8 (7 Koltuk) AWD Executive Geartronic 271.222 TL

--------------------------------------

Nissan Qashqai+2 Fiyat Listesi:

QASHQAI +2 1.6 TEKNA 4X2 M/T GLASSROOF+NISSAN CONNECT 58.490
QASHQAI +2 1.6 TEKNA PACK 4X2 M/T 61.990
QASHQAI +2 1.6 PLATINUM 4X2 M/T 66.490
QASHQAI +2 1.5 DCI TEKNA 4X2 M/T GLASSROOF+NISSAN CONNECT 63.990
QASHQAI +2 1.5 DCI TEKNA PACK 4X2 M/T 67.490
QASHQAI +2 1.5 DCI PLATINUM 4X2 M/T 71.990
QASHQAI +2 2.0 DCI TEKNA PACK 4X4 A/T 82.990
QASHQAI +2 2.0 DCI PLATINUM 4X4 A/T 87.990

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Arabayı alınca biz de kullancağız değil mi. Şöyle dağlara bayırlara çıkarız.
3G modemimizle siteyi güncelleriz :)

Şaka bir yana. En mantıklısı Quashqai 2. Ofisten 7 kişi alıp Nissan bayisini basalım. Bu arabayı denemek istiyoruz deriz. Fulya'da süper bir yokuş var. O yokuşu 7 kişi ile çıkıyorsa hemen alalım.

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Amerika`da yasayan ve arabalarla icli disli birinin sozunu dinlemek istersen eger troy, sen sen ol Chevrolet alma, Amerikan arabasi alma derim sana uzun vadeli dusunuyorsan eger!kisaca niye diyecek olursan eger, sifir aldigin bir amerika aracinda ilk yil `alirsin ford olursun lord`sozu aklina sik sik gelir. 2.yil sagdan soldan sesler gelir bu sesler ne ki almasamiydim acaba dersin! 3.yil ya su parcanin degismesi gerek fiyati da ucuz degil ne yapsam diye dusunmeye baslarsin.4.yil ya su araci bir satsam benden rahati yok 5.yil abi ben 5`e aldim ama 2 lira ver birakayim sana dersin:yes: Amerikan arabalari da ayni amerika gibidir distan bakarsin super, harika, icine girince de anlarsin ki sisirilmis balon`dan baska bir sey yok...
Nissan Qashqai konusuna gelince sonuna kadar al derim.1.sebep Nissan olmasi 2.sebep Tecrube :biggrin: 2010 Nissan Qashqai bizde de var araba canavar gibi biraz yakit problemin belki olur ama abartiya kacmaz.Ayrica Suan 2001 Nissan Maxima var 258.000 mile km demiyorum mile :biggrin: (1 mil = 1,609344 km) araba banamisin demiyor cok sukur. Ama Amerikan arabalarina bakiyoruz 100.000`i gectimi o araba bitmis demektir.Gerisini sen dusun karar ver..Alman al japon al hatta Made in China al :laugh:ama Amerikan arabasi alma :wink:

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84

Aga ben sana bu iki marka arasındaysan Nissan diyorum tabiki illa alıcam diyorsan. Tek sıkıntını motorla yaşarsın onu anlatmaya çalışıyorum. Güç kaybını geçtim sen yakıt tüketiminin derdindesin ancak dediğim gibi bu arabayı yükle yüklediğin zaman bayırlarda gaza abanıcaksın turbo dizel motor tükettirecek sana 2.0 yakıtını :) Güzel bir araç piyasası var. Captivayı satamayacağını daha önce söylemiştim. 7 koltuklu modelleri alan pek olmadığı için showroomlarda bulundurmazlar birde sanırım o donanım yeni çıktı.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Sitesinden incele
Özellikle verdiğim linkteki tanıtım videosunun sağ alt tarafına gelince menü açılıyor oradan iç görünüme bir bak

Paraya kıy...

İleride çocukların Benim Babam Toyota Gibi Adam desinler :D

http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/land_cruiser-v8/index.aspx

[SDNTV]http://stream.toyota-motor-europe.com/toyota/landcruiser_v8/model_discovery/t8_lv807_Intromovie_v2.flv[/SDNTV]

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sitesinden incele
Özellikle verdiğim linkteki tanıtım videosunun sağ alt tarafına gelince menü açılıyor oradan iç görünüme bir bak

Paraya kıy...

İleride çocukların Benim Babam Toyota Gibi Adam desinler :D

http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/land_cruiser-v8/index.aspx

[SDNTV]http://stream.toyota-motor-europe.com/toyota/landcruiser_v8/model_discovery/t8_lv807_Intromovie_v2.flv[/SDNTV]

dediğin araç 7 kişilik ama fiyatı 265.ooo tl :D

nsglc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
citroen c4 picasso, grand picasso da olabilir, eskiden opel zafira ve renault scenic modellerinin de 7 kişilik seçenekleri vardı, birde toyota corolla verso var.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Aga ben sana bu iki marka arasındaysan Nissan diyorum tabiki illa alıcam diyorsan. Tek sıkıntını motorla yaşarsın onu anlatmaya çalışıyorum. Güç kaybını geçtim sen yakıt tüketiminin derdindesin ancak dediğim gibi bu arabayı yükle yüklediğin zaman bayırlarda gaza abanıcaksın turbo dizel motor tükettirecek sana 2.0 yakıtını :) Güzel bir araç piyasası var. Captivayı satamayacağını daha önce söylemiştim. 7 koltuklu modelleri alan pek olmadığı için showroomlarda bulundurmazlar birde sanırım o donanım yeni çıktı.

Öncelikle değerli tecrübelerini bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. Ben en iyi sonuca ulaşmak için durumum hakkında biraz daha fazla bilgi vereyim sana;

7 kişi ile çıktığımız seyehatler ayda 1-2 defa oluyor. Geri kalan zamanda ise yalnız veya yengenle oluyorum :D Aile ile gezilen yol sanırım toplam yolun %10'u civarında. Bu gezmelerin de hepsinde bayır ve yokuş bulunmuyor.

O nedenle düşük vites de kullansak, yine de daha uygun bir seçim olur 1.5 dizel motor.

Şimdi ne diyorsun :D

citroen c4 picasso, grand picasso da olabilir, eskiden opel zafira ve renault scenic modellerinin de 7 kişilik seçenekleri vardı, birde toyota corolla verso var.

Tip konusunda sıkıntı var gibi bu araçlarda ama.

Arabayı alınca biz de kullancağız değil mi. Şöyle dağlara bayırlara çıkarız.
3G modemimizle siteyi güncelleriz :)

Şaka bir yana. En mantıklısı Quashqai 2. Ofisten 7 kişi alıp Nissan bayisini basalım. Bu arabayı denemek istiyoruz deriz. Fulya'da süper bir yokuş var. O yokuşu 7 kişi ile çıkıyorsa hemen alalım.

7 kişi binip, okurların beğenmediği markaların ofislerini basacağız Eco :D merak etme.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
7 koltuklu Yeni Ford Grand C-Max i düşündün mü?

Fiyati 55.000,00 TL

[FLASH]http://www.ford.com.tr/images/vehicles/cmaxailesi/cmax_anasayfa.swf[/FLASH]

8469.jpg

8470.jpg

8473.jpg

8468.jpg

8471.jpg

8464.jpg

8466.jpg

8467.jpg

8465.jpg

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
vw transporter derim .. 7 değil 9 kişilik dizel seceneği var geniş yayala gibi araba orta koltuğu çıkarınca kamyon gibi yük alıyor içine banamısın demiyor saglam bi arac ..içini lüx döşesen cip yanında halt etmiş..hayır hangi jipe lcd tv koaybiliyorsun mini bar ekleyebiliyorsun..madem uzun yolculukların adamısın konforda senin için önemli olmalı değilmi

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
vw transporter derim .. 7 değil 9 kişilik dizel seceneği var geniş yayala gibi araba orta koltuğu çıkarınca kamyon gibi yük alıyor içine banamısın demiyor saglam bi arac ..içini lüx döşesen cip yanında halt etmiş..hayır hangi jipe lcd tv koaybiliyorsun mini bar ekleyebiliyorsun..madem uzun yolculukların adamısın konforda senin için önemli olmalı değilmi

Yanlız, jeeplerin görüntüsü çok büyük bir artı. :) Troy koca sdn'yi temsil ediyor; gittiği yerlerde, katıldığı toplantılarda, minibüsle görülmek var, jeeple görülmek var. :) Yanlış mıyım? :)

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yanlız, jeeplerin görüntüsü çok büyük bir artı. :) Troy koca sdn'yi temsil ediyor; gittiği yerlerde, katıldığı toplantılarda, minibüsle görülmek var, jeeple görülmek var. :) Yanlış mıyım? :)

madem SDN'in itibarı var işin ucunda buyrun o zaman :D

250Bin$'a 2008'de satılmış şimdi ne kadardır bilemem :D
limuzin-ferrari.jpg