Nissan Qashqai +2 Yakıt Testi (Uzun Yol)

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Merhaba arkadaşlar,

C1'den sonraki aracım, sizlerin önerisi doğrultusunda Nissan Qashqai +2 oldu. 1.5 Platinium modeli.

Nissan Qashqai +2 ile uzun yol testimi de yapmış oldum. Rodaj döneminden sonra Ankara'dan İstanbul'a gelişim aşağıdaki gibi oldu.

img4797z.jpg

100 km'de ortalama 5.1 lt yakıt (mazot) tüketerek beni gerçekten şaşırttı. Daha bombası, araçta tam 7 kişi ve bir de bebek vardı.

110 km hız sabitleyicisi ile geldik.

Görüldüğü gibi yakıt deposu fullendiğinde sayacı sıfırladım. Çeyrek depodan biraz daha fazla bir yakıtla 502 km yol geldim.

Bu durumu sizlerle de paylaşmak istedim.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Gerçekten çok az yakmış şaşırdım o kadar kişi varken bile az yakması. Hayırlı olsun kazasız belasız fazla yakıtsız inş. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Çok teşekkürler arkadaşlar. Bir de araç 4x2 olmasına rağmen İç Anadolu'da kıra bayıra vurdum. Onun da videosunu ayrıca paylaşacağım sizlerle. Aracın tüm yönleriyle artıları ve eksilerini paylaşacağım. Umarım diğer otomobil alıcılarına da rehber olur ve doğru satın alma kararı vermelerine yardımcı olurum.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hayırlı Uğurlu Olsun
Allah Kazasız Belasız Kullanmanı Nasip Eder İnşallah...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Beraber gezelim :) Tamam, 100 küsür bin üyesi olabilir forumun ama olsun araç 7 kişilik. Sığdığı kadar artık ;)

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
hayırlı olsun. kazasız belasız binmek nasip olur inşallah. bakım ve parça maliyetleri benzinliye göre yüksek olmasına rağmen çok kilometre yapanlar için dizel araçlar birebir. güle güle kullanın :)

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Hayirli olsun :)
Daha uzun yolculuk dene (ornek Kosova'ya gel :p ) .

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
kazasız belasız güzel günlerde güle güle kullanın :)
ben de düşünüyordum bunlardan bir tane ama 1.5 in otomatik vitesi yok maalesef.2012 focus bekliyorum :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Arabanın tipi felan acayip güzel o şekilde yakması da ayrı güzelmiş. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

ibrhma

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Allah hayırlı uğurlu etsin kazasız belasız binmeyi nasip etsin İnşallah... :)
Emniyet kemerini takmayı unutma ama...! Emniyet kemer ışığı yanıyordu :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ne kadar dikkatlisiniz. Helal size :)

Hayırlı olsun abi. Mümkün ise bi kurban kes. İyidir. Kazadan beladan korur derler elazığda :)

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Hayırlı olsun Hakkı Abi. :D Ankara'ya tekrar uğradığında haber verirsin artık. :p :D

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bindiğiniz araba kaç model ve ortalama piyasası ne kadar? (Allah kaza bela vermesin, hayırlı olsun.)

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Araç sanırım 2011 model, daha 5877 km'de :D

QASHQAI +2 1.5 DCI PLATINUM 4X2 M/T fiyatı ise, Nissan sitesindeki fiyat listesine göre 76,487 TL olarak gözüküyor...

Sıfır araçlarda, ilk kullanım döneminde yakıt sarfiyatı oldukça iyidir. Ben dizel, 70 - 75.000 km civarında bir araçla deponun 4 te 3'ü ile İstanbul'dan İzmir'e ( 560 Km ) gittiğim aracın, aynı özelliklerde sıfır modeliyle, İzmir'den İstanbul'a yarım deponun oldukça üzerinde bir değerle, gelmiştim. Zaman zaman klimayı da kullanmıştım üstelik. Tabii doğal olarak bir süre sonra yakıt sarfiyatı, o değerlerin üzerine çıkmaya başlıyor.

QASHQAI +2, mevcut yolcuların ağırlığı ve aracın kendi ağırlığı açısından bakıldığında gerçekten şaşırtıcı, çok iyi bir yakıt tüketimi performansına sahip. Yakıt tüketimi araç boş iken çok daha iyi olacaktır.

Bir arkadaşıma tavsiye etmiştim aynı aracı ancak bütçesi elvermediği için alamamıştı. Çok iyi bir tercih yapmışsınız... Hayırlı olsun, kazasız belasız, iyi günlerde kullanın inşallah...

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Abi hayırlı uğurlu olsun...Bi dana kes de SDN ailesine dağıt bari :D

Bu arada elin değmişken şu aracı da bi test ediversen:)
Ben gerçekten almayı düşünüyorum da:)

Suzuki Vitara 2.0 v6

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Devamını bekliyoruz abi paylaşımların :D Hayırlı uğurlu olsun .. kurban kesmişsin inşallah , yoksa kuruğu eğri durur ona göre :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
10 binden sonra bir yağlama ve filtre değişimden sonra yakıt daha da düşecektir...

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Konu açılış tarihi itibarıyla eski olsa da, her daim güncel kalacağı belli.

Yeni nesil otomobillerde artık rodaj tarih oluyor. Bir çok otomobil firması rodajı fabrikada tamamlıyor.

Üretilen motor parçaları günümüz teknolojisinde muazzam düzeyde. Aktarma organları ve diğer parçalarda rodaj söz konusu değil zaten. Montaj işleminden doğan milimetrik farklar da fabrikada yapılan rodaj ile gideriliyor. Araçlar piyasaya tüm rodaj işlemleri tamamlanmış şekilde çıkıyor.

İçinizin rahat olması için ilk 1000 Km'de yağ değişikliği yapabilirsiniz. Eğer değişen yağı kontrol ederseniz yanmadan kaynaklanan renk değişikliği dışında tertemiz olduğunu, eskiden görmeye alıştığımız çapakların olmadığını göreceksiniz.

Kısacası rodaj, motor açma, hareketli parçaların birbirine alışma süreci gibi durumlar artık söz konusu değil. Aracı aldığınız günden itibaren normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Rodaj dönemi sanırım bazı üreticilerde tarih oldu. Hepsinde olmadı. O nedenle üretici, model için ne diyorsa onu yapmak lazım.

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hayırlı olsun. Kazasız belasız yolculuklar dilerim. Arabada yakıtı da güzelmiş hakkaten.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı olsun. Bende de 2011 1.5dci Tekna Pack 135hp var :) 10.000km den sonra yakıt biraz daha düşüyor. Yakıt göstergesi tam doğru göstermiyor yani yarım depo gösterirken içinde daha az yakıt kalmış oluyor. :) ben 1 depo ile en fazla 1050km gidebildim ortalama 900km gidiyorum şehir içi. Ben agresif kullanıyorum, sakin kullansam şehir içi 5.6lt ortalama yakıt tüketimi oluyor.

Son mesajlar