Cevat Yerli: "Oyunlar Single Player Kavramını Bırakmalı"

Bu konuyu okuyanlar

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Crytek CEO'su açtı ağzını yumdu gözünü

cevat_yerli.jpg

Crytek'in başında bulunan isim Cevat Yerli kapalı, single player tecrübesi sunan oyunların artık değişmesi gerektiğini söyledi.

Crytek'in F2P modeline dönmek istediği gizli bir şey değil. Cevat Yerli beş sene içerisinde Crytek'in ürünlerinin tamamen bedava olmasını istediğini daha önce belirtmişti

IGN ile yaptığı bir röportajda Yerli "Bence Single Player kavramı artık gitmeli. Single Player tecrübeleri olmasın demiyorum fakat bence bu Online Single Player olarak değişmeli. Online ve sosyallik öğeleri Single Player tecrübelere yeni bir içerik ve diğeri insanlarla bağlantılı hikaye olanakları sunuyor. " diye açıklayan Yerli, Walking Dead'in Crytek'in Gface'ini kullanarak çok daha fazla kar yapabileceğini belirtti.

http://www.merlininkazani.com/Cevat...r_kavramini_birakmali-oyun_haber-59428p1.html

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
la bebe netimiz mi var hep multi oynayak

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Gelecek yıllarda korsana karşı yapılması mümkün hamle.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Free To Play kelimesindeki ücretsiz aslında bir isim aldatmacası.
Aynen Downloadable Content(DLC)[İndirilebilir İçerik]'nin aslında Purchasable Content[Satın Alınabilir İçerik] olması gibi. (Valve oyunlarını hariç tutmakta fayda var)
Ücretsiz değil tam tersi daha fazla ücret vermek gerekiyor oyunu tam anlamıyla oynayabilmek için.
Ücretsiz oynamak ise demo oynamak gibi büyük kısıtlamalar içeriyor.
Bu sistemin tam anlamıyla uygulanabilmesi için Single Player'ın yok olması lazım.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Adam haklı günümüzde en iyi sistem oyun içi kazanç sistemi :D Korsana düştü crackı çıktı derdi yok :D Normal oyunu satsan bir adama bir kere satarsın ama oyun içi satışlarda öyle bir dert yok her gün yeni eşya ekle para kazan :D

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Adam burayı almanya sandı galiba hele gel bir Türkiyeye sonra açıkla bunu :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
şuna dürüstçe senaryoya para vermek gelmiyor içimden dese ya. ea games battlefield 2 ile sadece mutiplayer olarak deneme yaptı boyunun ölçüsünü aldı. crysis'in buna cesaret edebileceğini sanmıyorum.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
oyunları 50-60 dolara kakaladılar yetmedi; premium, season pass, vb ile yoldular yetmedi; sıra oyun içi içeriğe para istemeye geldi.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Dünyanın her yerinde internet bağlantısı hem süper hızlı hem de sudan ucuz, bizde kendi kendimize kastırıyoz single oynamak için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
adamlar yapay zekayı bir türlü düzeltemeyince MP ye özendiriyor
kardeşim belki ben yabancılarla oynamak istemiyorum ? zorluk derecesine bağlı AI ile oynamak istiyorum..

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Online içerik konusunda belkide en zayıf ve buradaki imkanları en son keşfeden CryTek iken çıkıp bide bu işin gusuruymuş, öncüsüymüş gibi açıklama yapmış :) Komik, atı alan üsküdarı geçti Cevat efendi :)

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Single oynamak ayrı Online oynamak ayrı. Zaten Single modu çok boş bırakıp iyice Online a özendirmeye başladılar. Kendisi yapsın madem denesin bir :)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Bizim oyun için para ödememiz zaten zor bir durum birde tutupta oyun karakteri için para harcamam ben oyundaki karaktere çelik yelek alacağıma kendime yelek alırım sırtımı sıcak tutar :)

Son mesajlar