Cevat Yerli ile Söyleşi

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Crysis oyununu ortaya çıkarak teknik ekibin başı Cevat Yerli'yle ShiftDelete.Net olarak görüştük ve yeni gelen Türkçe Crysis ve Türkiye'deki beklentilerden konuştuk.

Cevat Yerli, Crytek'in kurucusu olan üç kardeşten birisi. Kendisi oyunun genel koordinasyonuyla ilgileniyor ve diğer bir deyişle yönetmen koltuğunda oturan kişi diyebiliriz. Cevat Yerli'yle yaptığımız röportajda Crysis'le ilgili sorularımızı cevaplıyor ve Türkçe sürümü hakkında gönüllerinden geçen fiyat bilgilerini veriyor.

İzleyin

[flash=400,345]http://www.metacafe.com/fplayer/918094/no_english_title.swf[/flash]​

Bilgi için: Crytek
SDN - http://shiftdelete.net

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
vayyy beee helal olsun Troy !!!

Cevat Yerli'ylede buluşturdun bizi sonunda...3 gün sonra buyuk bomba patlıyo hadı bakalım bekliyoruz...

Türk oyuncularından tek isteğim Crysis'i orjinal almaları.Eğer Crysis Türkiye'de çok basarılı bir satıs grafiği çizerze daha onlarca Türkçe seslendirmeli oyunlarla karsılasmaya hazır olun.Crysis Türk oyuncuları için bir sınav niteliğinde bu sınavı geçersek rahatız... :)

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Röpörtaj için teşekkürler Troy...

Ben sunu söylemek istiyorum tamam oyunu orjinal almaya calısıcam biraz sıkarak kendimi ama..
Sistemim güncel olmasına rağmen hayal kırıklığına uğrarsam ne olucak ?
Eğer demodaki gibi olursa "Low" ayarlarda bile oyun kastı. Ha o demoydu optimizasyon yapılacaksa değişecekse ki demodan sonra ne değişir bilemem ama olumlu yönde mi olur ? Sistemi yazsam sizlere bana ne diyebilirsiniz bu konu hakkında.. Ama lütfen Minimum sistem gereksinimlerine bak falan demeyin ben yorum istiyorum... Şimdiden ilgilenenlere cok teşekkür ederim..

Sistem:
Amd Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4600+ 2,40 GHz
Kingston 667 Mhz 2 Gb DDR 2 Ram
Asus EAX1650 512 Mb 128 Bit Ekran Kartı

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Troy dedi ki:
berkin'den aldığım bilgiye göre bu hafta "crysis için nasıl bir bilgisayar gerekiyor?" sorusuna cevap olabilecek bir makale hazırlanıyor. bu makale, sorularınıza cevap olabilecek sanırım ;)
;)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Nmss dedi ki:

Ben sunu söylemek istiyorum tamam oyunu orjinal almaya calısıcam biraz sıkarak kendimi ama..
Eğer demodaki gibi olursa "Low" ayarlarda bile oyun kastı. Ha o demoydu optimizasyon yapılacaksa değişecekse ki demodan sonra ne değişir bilemem ama olumlu yönde mi olur ? Sistemi yazsam sizlere bana ne diyebilirsiniz bu konu hakkında.. Ama lütfen Minimum sistem gereksinimlerine bak falan demeyin ben yorum istiyorum... Şimdiden ilgilenenlere cok teşekkür ederim..

Sistem:

Dostum sistemin çok iyi !!! Bu sistemle low ayarlarda Crysis'i gayet rahat oynarsın...

Benim sistemim:

Intel Core2Duo E6300 1,86 ghz
512 533 mhz ram
ASUS X1600 pro 512 mb/128 bit
80 gb WD 7200 IDE hdd

Ben bu sistemle neler oynadım !!!
Yazsam şaşar kalırsın.Senin sistem çok iyi dostum sistemine güven.Optimizason ayarlarını çok iyi ayarla.Bi yerden kısıp bi yerden açma.Herşey dengeli ve uyumlu olmalı ;) Bu şekilde her türlü oyunun üstesinden gelirsin...

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Teşekkür ederim dostum bana önerebileceğin extra bir ayar varmı ? Cünkü aldığım gibi duruyor extra hiç bir ayar yapmadım...

FaTiHaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler Troy
Bu oyunun korsanına karsı cevremizde bir duyarlılık yaratıp Yerli kardeşlere destegimizi bu şekilde verebiliriz ...
Bundan sonra da Türkçe seslendirmeli oyunlar için bir başlangıç olabilir.

semiramis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben yetersiz buldum zaten bildiğimiz şeyleri anlattırmışsın adama :)
daha iyileride var ayrıca sardece ilk sizde değil

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Nmss dedi ki:
Teşekkür ederim dostum bana önerebileceğin extra bir ayar varmı ? Cünkü aldığım gibi duruyor extra hiç bir ayar yapmadım...

Öncelikle ATI driverının 7.10 surum oldugundan emin ol ve her zaman driverını guncel tut.

masaüstünde sağ tıklayıp ATI catalyst control centerı ac ve 3D ayarlarının hepsini performansa yönelik yap.Anti alising ve diğer ayarların hepsini "uygulama denetlemeli" şeklinde ayarla."More settings" bölümünde bütün kutucukları işaretle...

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Nmss dedi ki:

Sistem:

X1300 Pro ile lowda çok rahat oynadım.Güncel driverların kurulu oldundan emin ol.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
güzel bir röpörtaj tebrik ediyorum :)

Son mesajlar