Cevabı olmayan sorular.

taha.py

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Herkes cevabı olmayan bir soru yazsın bakalım.

İlk önce ben sorumu yazayım;

“Kodlama dili için gereken yazılım neyle yapıldı” gibi.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,259
Doğacak son insan hangi ülkeden doğacak

Reaksiyon puanı
150
Herkes cevabı olmayan bir soru yazsın bakalım.

İlk önce ben sorumu yazayım;

“Kodlama dili için gereken yazılım neyle yapıldı” gibi.
Makine dili ile yapıldı. Makine dilinin alfabesi 0 ve 1 di
0 = devre açık , akım yok
1 = devre kapalı , akım var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ölünce bizi ne bekliyor ?

Son düzenleme:

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Biz şuan neden buradayız?

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Reaksiyon puanı
72
Konu tam olarak bana hitap ediyor arkadaşlar. :)

Ölümden sonra ne olacak?

Zamanda yolculuk mümkün mü?

Kuantum fiziği neden klasik fiziği hiçe sayıyor?

Çoklu evren teorisi gerçek mi?

Işınlanmak mümkün mü?

Yaşlanmak neden organizmadaki hata ve bu hatayı giderirsek sınırsız ömre mi sahip oluruz?

İnsan beynini kopyalayabilir miyiz?

İnsan beynini bilgisayarlar ile bağlantılı şekilde çalıştırarak IQ seviyesini dört hanelere çıkarmak mümkün mü?

QuBit bilgisayarlar ne zaman yaygınlaşacak?

Dünya'nın sonunu getirecek varoluşsal varlık nedir?

Karadelikler başka bir boyuta geçmeyi mi sağlıyor?

Sınırsız enerji ne zaman mümkün hâle gelecek?

Füzyon reaktörleri ne zaman yaygınlaşacak?

Beyin nakli ne zaman mümkün hâle gelecek?

Zaman algısını değiştirmek mümkün mü?

Uzay zaman bükülmesini kontrol altına alabilir miyiz?

İnsanlar neden teoloji temelli düşünüyor?

Karadeliklerin içinde ne var? Bilinen evrenin dışında ne var?

Bilinen evren dediğin varlığın henüz ‰1'ini bile bilmiyoruz dostum. :)

Son düzenleme:

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
Hiç olmamış olmayı isterdim. Neden varım?

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,990
Herşey nasıl başladı evren nası oldu vs vs evren olmadan önce ne vardı hep vadıysa nası oluyor

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Reaksiyon puanı
72
Bence bu mümkün, gün içindeki duygu durumumuza göre bile değişiyorsa illa bir yolu bulunur.

Uzun süreli uyku zaman algısını değiştirir ancak ben aynı zaman diliminde 1 dakika geçiriyorken sen 20 saniye geçirmiş gibi hissedip davranamazsın. Bunun için olağanüstü IQ gerekir. Bilgisayar mantığı gibi yani. :)

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,672
Uzun süreli uyku zaman algısını değiştirir ancak ben aynı zaman diliminde 1 dakika geçiriyorken sen 20 saniye geçirmiş gibi hissedip davranamazsın. Bunun için olağanüstü IQ gerekir. Bilgisayar mantığı gibi yani. :)
Benim kastım, üzgün ve düşünceliyken hissettiğimiz zaman algısıyla çok keyifli olduğumuz bir gün hissettiğimiz zaman algısı daha farklı. Muhtemelen salgılanan mutluluk hormonları zamanı hissetmeyi zorlaştırıyor diyebiliriz. Yani bir beyin ne kadar güçsüzleştirilirse zamanı da o kadar kısaymış gibi hissedeceğini düşünüyorum.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,259
Screenshot_20230407_045249_Edge.jpg

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Reaksiyon puanı
72
Benim kastım, üzgün ve düşünceliyken hissettiğimiz zaman algısıyla çok keyifli olduğumuz bir gün hissettiğimiz zaman algısı daha farklı. Muhtemelen salgılanan mutluluk hormonları zamanı hissetmeyi zorlaştırıyor diyebiliriz. Yani bir beyin ne kadar güçsüzleştirilirse zamanı da o kadar kısaymış gibi hissedeceğini düşünüyorum.

Aynen. Duygusal durum iyi olduğunda veya bir şeyi yapmaktan büyük haz alındığında zaman gerçekten hızlı geçiyor.

@James Howlett, soruyu ciddi sormuşsun gibi cevaplayacağım.
Mesela matematik soruları gibi zeka gerektirecek bir durum var. Toplam 10 tane zor matematik sorusu olsun. Normal bir insan ortalama olarak 20 dakikada, zeki bir insan 10 dakikada, zaman algısını değiştirebilen (Henüz böyle bir şey yok.) yüksek IQ'ya sahip insan 3 dakikada çözsün. Yani insanların yaptığı şeyleri aynı zaman diliminde 3 kat daha hızlı yapsın. Demek istediğim bu.

Son düzenleme:

eren_e

If you fell down yesterday, stand up today
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296
Allah nasıl yaratıldı?

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,672

Furkan_______

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
görelilik teorisini araştırmanı öneririm
biyolojik olarak soruyorsan evet
Hiç olmamış olmayı isterdim. Neden varım?
inancına göre değişir bir dine mensupsan ibadet edip ebedi mutluluğu kazanmak için değilsen bilemem
Konu tam olarak bana hitap ediyor arkadaşlar. :)

Ölümden sonra ne olacak?

Zamanda yolculuk mümkün mü?

Kuantum fiziği neden klasik fiziği hiçe sayıyor?

Işınlanmak mümkün mü?

Yaşlanmak neden organizmadaki hata ve bu hatayı giderirsek sınırsız ömre mi sahip oluruz?

İnsan beynini kopyalayabilir miyiz?

İnsan beynini bilgisayarlar ile bağlantılı şekilde çalıştırarak IQ seviyesini dört hanelere çıkarmak mümkün mü?

QuBit bilgisayarlar ne zaman yaygınlaşacak?

Dünya'nın sonunu getirecek varoluşsal varlık nedir?

Karadelikler başka bir boyuta geçmeyi mi sağlıyor?

Sınırsız enerji ne zaman mümkün hâle gelecek?

Füzyon reaktörleri ne zaman yaygınlaşacak?

Beyin nakli ne zaman mümkün hâle gelecek?

Zaman algısını değiştirmek mümkün mü?

Uzay zaman bükülmesini kontrol altına alabilir miyiz?

İnsanlar neden teoloji temelli düşünüyor?

Bilinen evren dediğin varlığın henüz ‰1'ini bile bilmiyoruz dostum. :)
ölümden sonra ne olucağı inancına göre değişir

zamanda yolculuk teoride mümkün ışık hızına yaklaşmakla zamanda ileri ışık hızını geçmekle zamanda geri gidebiliriz

çoklu evrenler bana göre gerçek bildiklerimi veya bildiğimi sandıklarımı cevapladım iyi forumlar

Her şeyin başlangıcı ne?

tanrı diyenler tanrı nasıl var oldu

olay örgüsü bingbang gibi olaylar sıralayanlar için bingbangin olması içinde maddenin varlığı gerekiyor her şeyden önce ne vardı

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
inancına göre değişir bir dine mensupsan ibadet edip ebedi mutluluğu kazanmak için değilsen bilemem
Sorun o işte edebi mutluluğu napim. Ztn şuan insanların büyük çoğunluğu cennet ödülü değil de cehennem cezası sebebiyle ibadet ediyor. ödül kimsenin umurunda değil. Bir nevi 1000 metre koş eğer koşarsan 1 milyar dolar vereceğim ama koşamazsan işkence göreceksin gibi bir şey.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,259
Sorun o işte edebi mutluluğu napim. Ztn şuan insanların büyük çoğunluğu cennet ödülü değil de cehennem cezası sebebiyle ibadet ediyor. ödül kimsenin umurunda değil. Bir nevi 1000 metre koş eğer koşarsan 1 milyar dolar vereceğim ama koşamazsan işkence göreceksin gibi bir şey.
Çünkü cennetin ne olduğunu bilmiyoruz, cennet dediğimiz yer sınırsız deniyor ama bakıyorsun çocuk yapma yok deniyor, araba desen var mı? Xbox ile oyun oynayabilecek miyim? Uçağım olacak mı? Eşimle Seyehat edebilecek miyim? Mesela eşim ben çocuğum bir Mercedes V class a atlayıp tüm dünyayı gezip otellerde kalıp yavaş yavaş tadını çıkara çıkara gezebilecek miyiz?

Yada bekar hayatı tatmak istiyorum diyip Amerika'da Kill Bill deki o adam gibi çorak yerde sabit karavanda kalıp bir pikap sahibi olup alkol içebilecek miyim?

Daha sınırsız istek var ne bileyim Terminatör 1 deki gibi 80 lerin ortasında gezip tozmak bara gitmek eğlenmek?

Yada 1930-1950 lerde klasik şekilde yaşamak.

Cennette kar bile yok öyle deniyor.

%100 inanıyorum herşeye ama istediğim olmayacaksa ne anlamı kalıyor cennetin?

Bunları söylersin cennette daha güzeli var diyorlar daha güzeli ne diyorsun bilmiyor.

Ekonomi Musk ın hayatı tam cennet işte, şahsen Elon Musk olsam dediğin gibi safi cehenneme girmemek için uğraşırım cennetten kuruş beklentim olmazdı.

Benim beklentim cennet şu yaşadığım dünya hayatından nispeten daha iyidir diyerek düşünüyorum.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,604